Aktuálně: 4 676 inzerátů177 299 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Mé nové voliéry - připomínky

Marty (neregistrovaný) 17.02.2013, 21:49:23 xxx.xxx.92.42
Ahoj Filipe, líbí se mi to. O něčem podobném v mých vizích taky přemýšlím. Když vemu v potaz jen ten nový projekt bez stávajícího přízemí. Ty závěsné koše, vynikající věc. Jestli bude i vnitřní prostor 1m dlouhý, pak bych ho také možná řešil jako závěsný. Pod klece dát třeba tu zmíněnou betonářskou překližku ať se to dá umývat a pod ní ti ještě vznikne dostatečný prostor pro uskladnění potřeb. Buď udělat závěsné s roštem a pod to tu překližku nebo závěsné s plným dnem. Nevím teda, co tam chceš chovat, možná jsem to jen přehlédl, ale myslím, že 2m na výšku o půdorysu 1*1m je zbytečně moc. Popřípadě tento prostor doplnit o další klece a další výlety ven. Takže bys měl dvakrát víc chovných klecí. Ale to myslím, že nechceš, jen mě to napadlo. Co se týče venkovních košů, tak si to nedokážu s tím dvojitým pletivem až tak představit. Bude to složeno ze samostatných rámů nebo jak? A jak bude zajištěna dostatečná mezera, popřípadě jaké pletivo použiješ jako vnější? Hliníkové jekly jsou 20/20, takže bych volil spíše nějaké jemnější pletivo. O CD profilech jsi třeba neuvažoval? A ještě k zateplení. Nešetři na něm, určitě se vyplatí. Já kdybych dělal, tak i 20 cm vaty, do střechy 30 cm. Je to ale při pořízení pálka navíc, to je pravda. ...a nakonec bych poprosil, jestli bys nenačrtl půdorys stavbičky i s rozměry. Bude tam nějaké schodiště, zvenku či zevnitř?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.02.2013, 22:23:13 xxx.xxx.162.247
Marty, promiň, všiml jsem si Tvojí odpovědi až dneska. O závěšenem vnitřku jsem taky přemýšlel, nakonec jsem se ale rozhodl, udělat to tak, jak jsem popisoval výše, s tím, že to mám rovnou nachystané, kdybych to chtěl v budoucnu rozdělit na dvě voliéry nad sebou, jak píšeš, zrovna to mě totiž taky napadlo a vzhledem k mojemu omezení místem jsem to nemohl jenom tak zamítnout, spíš jsem to odsunul na neurčito a až budou peníze, třeba se dodělá druhá polovina klecí. :D Mezera na dvojité pletivo bude jen o sílu jeklu, takže 2 cm, z osobních zkušeností už vím, že to stačí. Pletivo na voliérách bude 19x19x1,45. Hodím Ti tady půdorys hned, jak ho budu mít. :) Dneska jsem s výrobcem myslím si v celku konečně vše probral, s tím, že míry se budou ještě měnit po přestavění budovy, změny ale budou v centimetrech, takže to nebude nic extrémního. Za těchto podmínek mi vyčíslil cenu 29 700 Kč. Tato cena je po slevě, kterou výrobce poskytuje během zimního období, já jsem jí ještě stihl, ale vzhledem k tomu, že už opět přibývá práce, tak tato akce už skončila. Zde jsou rozepsané ceny, co je za co. :) 4 x výlet 100 x 100 x 100 cm............12.558,- 6 x výlet okénko........................... 4.734,- stěna 250 x 200 cm - dvoje dvířka + krm. pult.... 5.284,- stěna 400 x 180 cm - čvery dvířka + krm. pult.... 7.116,- Celkem.................................................29.692,-
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.03.2013, 13:54:22 xxx.xxx.162.247
Takže minulý týden pro mě oficiálně začla stavba nových voliér, zatím, kvůli špatnému počasí, jen objednáním okének, ale i tak jsem z toho měl radost. Okénka jsou to jediné, co jsem zatím mohl objednat, u těch jediných jsou přesné rozměry už teď jisté. Objednal jsem je dřív, aby se mohla okénka rovnou při stavbě napasovat. Zbytek objednávky (voliéry, stěny, mezistěny) objednám až po přestavbě budovy, když budu znát přesné rozměry.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.05.2013, 15:01:48 xxx.xxx.162.247
4. Vnitřek, kde budou zálety ze závěsných voliér. Strop je jen nosný, pohledově příjde ještě položit OSB deska a to samé zespodu pod desky s tím, že 15- ti centimetrová mezera mezi deskama a spodní OSB deskou bude zateplená.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 12.05.2013, 16:12:49 xxx.xxx.156.5
Filipe paráda, závidím ti krásnou práci na voliérách. Hele, ale nemáš na to co máš sousedy trochu blízko? Třeba venezuelci jsou hluční!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.05.2013, 17:50:47 xxx.xxx.162.247
Jinak to bohužel udělat nešlo. Voliéry jsou ale otočené směrem od nejbližších sousedů. Voliéry, které už nějakou dobu fungují jsou také téměř vedle plotu s těmito sousedy a všechno v pohodě. Naopak se ještě chodí na papoušky dívat a když se jich zeptám, jestli jim hluk nevadí, tak mi řeknou, že ani trochu, že mají ložnici stejně na druhé straně. Navíc nejhlučnější eklekty na noc zavírám a stejně tak to bude u nových voliér. Už se ale těším, až to bude hotové. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.07.2013, 23:30:14 xxx.xxx.162.247
Tak opět téma trošku poposunu. :) Přeskočím pár fotek a dám až dnešní, aktuální, která je focena po natažení zelené fasády - stejné, jakou máme na domu. Fotka je ale pořízena k večeru a navíc ve stínu, takže zelená možná nepůjde tak poznat. :) Zítra plánuju montáž okének.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.07.2013, 23:40:15 xxx.xxx.162.247
Ještě jedna, jen vrchní část. I když už to z venku vypadá hotové, vevnitř to je stále téměř hrubá stavba. Čekali jsme, že to půjde rychleji, ale bohužel nás brzdit počasí. Každopádně už to není na extrémně dlouho, teď čekáme na elektrikáře a hned, jak budou hotovi, můžeme s taťkou vevnitř udělat strop, podlahu a může se omítat. Také to kde všechno pomalu proto, že s taťkou děláme jen po škole, práci, praxi, brigádě... Hodně ale pomohl děda, který je zedník a vlastně celou budovu přezdil i ve svých sedmdesáti letech sám a dále nám na stavbě strašné pomáhá.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.07.2013, 16:59:28 xxx.xxx.162.247
Omlouvám se za překlepy, psal jsem z mobilu a skáče mi tam automatická oprava, takže tam mám někde iná slova, než jsem chtěl, ale dá se to domyslet. :)
sunflowersman (neregistrovaný) 02.07.2013, 17:27:42 xxx.xxx.72.173
Super práce, to musí být radost a člověku se chce i makat a zapotit. kdybych měl podobný domek a prostor, hned bych se do toho též pustil.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.07.2013, 21:29:50 xxx.xxx.162.247
Tak vrchní okénka už jsou namontované a hned to vypadá dokončeněji. :) Nakonec bude celkový prolet okolo 2,5 metrů, venku metr, vevnitř 1,5 metrů. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.08.2013, 20:13:50 xxx.xxx.162.247
Tak dneska jsme opět o dost pokročili, zavěsili jsme venkovní výlety, chybí už jen dát kladky s lankama. Vnitřek je o něco pozadu, protože na všem děláme s taťkou jen po práci a té je teď hodně... Vevnitř - nahoře chybí zateplit podlahu, obložit celou zeď okolo okének a můžou se namontovat voliéry. V záletech dole už chybí jen ukotvit voliéry, obložené už jsou. Tak nějaké fotky závěsných výletů. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.08.2013, 20:20:24 xxx.xxx.162.247
Celá přední strana je u všech výletu oteviratelná, pro snadnější měnění větví a celkově, kvůli případnému nutnému vlezení do výletu.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.