Aktuálně: 4 644 inzerátů177 454 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

PROSIM potreboval bych poradit

Adam Novák (neregistrovaný) 17.02.2008, 18:57:39 xxx.xxx.7.21
prosim mohl by mi nekdo poradit nejakeho chovatele ktery by mi mohl prodat aratingu jenday a nebo levnou aratingu slunecni mladou vhoudnou na ochoceni jsem uz zoufali nic se mi nedari sehnat potreboval bych aby byl z okoli ostravy a nebo aby by mi mohl papouska privezt mockrat dekuji za kazdou radu
cone
cone (1412 příspěvků) 17.02.2008, 22:50:01 xxx.xxx.176.221
Adame, aratinga sluneční, mladá vhodná na ochočení, tudíž ručně dokrmená, zase tak levná není, pokud byste navštívil přerovskou burzu / bude 9.3./, možná byste na něco z toho co chcete narazil. Známí jezdí z Ostravy vlakem, možná by se našel někdo, kdo by vás i přibral autem. Více iniciativy. Zdravím Cone
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 18.02.2008, 09:02:07 xxx.xxx.182.2
Souhlasím s Vámi že je to servis.Je to trochu přehnané ale pomysleli ste na to jestli pán nemá nějaké zdravotní problémy.Jednou scháněla paní na vozíčku apouška.Ale pokud pán nemá žádné zdravotní problémy tak je to trošku naivní myslet si že mu někdo doveze papouška.
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2008, 12:38:19 xxx.xxx.7.21
prominte ze jsem tak trufali a chci az takovy servis sice nemam zdravotni potize ale mam 16 let a ziju poze s matkou ta ma momentalne dlahu na 10 mesicu a je o berlich a k chovateli by me nemel kdo odvest a newim jestli semnou budete souhlasit ale treba prevoz papouska z jiznich cech vlakem by papouskovi asi neudelal moc dobre takze prominte mi tu troufalost ale uz si opravdu nevim rady snad se dostanu na burzu do prerova nebo jinde dekuji za kazdou radu
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2008, 14:47:22 xxx.xxx.183.35
Víte, když nemám na něco peníze, tak si to nekoupím, když nemám určité potřebné informace, tak si to taky nekoupím a když nemám jak se pro danou věc, nebo zvíře jak dostat, tak si to taky nekoupím.

Doporučuji se obrnit trpělivostí a počkat, až si seženete odvoz. Zatím si můžete přes internet obědnat potřebnou literaturu a studovat a nebo si pouze pročítat diskusní fóra.

Každopádně to moc velký rozdíl není jestli jede papoušek vlakem, nebo autem i když věřím, že vlakem cesta může trvat trochu déle.
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2008, 14:50:02 xxx.xxx.209.144
Nemyslel jsi náhodou na 10 týdnů?? Zkoušel jsi jít na burzu do Ostavy? Tam je menší burza každou neděli. Sice tam asi žádného aratingu slunečního nenajdeš, ale můžeš se podívati na jiné papoušky. Pravda je, že tam moc větších papoušků není. Nejlepší by bylo zkusit se tam zajet podívat v létě, kdy bude na výběr větší množsví mladých papoušků. Marty
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2008, 16:40:19 xxx.xxx.7.21
v ostrave je malokdy dobra burza ne ma to na 10 mesicu ma prasklou achilovku a ma to nejake spatne takze to ma na dlouho
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2008, 18:14:55 xxx.xxx.183.35
Z Ostravy se to dá vlakem do Přerova, úplně nádherně. U mě vlakem z Ostravy byli nějací zájemci, dokonce i pro andulky si vlakem přijeli.
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2008, 19:51:32 xxx.xxx.7.21
prosim vas mohli by jste mi teda dat nekdo nejay kontakt na nekoho kdo by mi mohl prodat mladou aratingu jendaj v okoli moravskoslezkeho kraje nebo pobliz? budu moc rad dekuji
sunflowersman (neregistrovaný) 18.02.2008, 21:42:04 xxx.xxx.175.196
Pánové proč tolik útočení, každý z nás měl nějaké dětské či klukovské sny, vzpomínáte?Ano rozum možná tvrdí stejně jako Ty Ondřeji, pokud není připraven tak by si neměl nic pořizovat, ale řekni to tomu srdci. Tomu neporučíš. Přesně vím jak se cítí Adam.Tužby a přání, Ty jsou vždycky nadřazeny rozumové rovině věci. Také každý není tak otrlý a zcestovalý aby v šestnácti letech jezdil vlakama, já sám když jsem například jel do čech měl problém najít správná nástupiště atd. Doufám, že se to tu nezvrhne ve forum typu" my jsme mistři a kdo není mistr musí pryč". Podle mě tím by se šlo proti samotnému fóru, a jeho poslání, dovědět se to co nevíme. Pro Adama: v dnešní době, nevím zda by Ti někdo byl ochoten dovézt papouška, snad jen za zvýšené ceny, ale také se může stát, že je nějaký ostravák, který ma zrovna jendaje na prodej a rád se zbaví odchovů, ale to by byla opravdu náhoda, jelikož poptávka po aratingách zatím neklesá. být tebou tak valím jeden inzerát za druhým. Ještě něco na zamyšlenou: ano zajímavý argument, když nemá peníze a nemůže zajistit dobrou péči nemá si nic kupovat. Nikdy bych nic nepřál nikomu zlého, ale i u nás v chovech se mohou vyskytnout takové problémy, že to bude obrovsky finančně nákladné, a co máte pod polštářem kopu nachystaných ruliček, kdyby došlo k nejhoršímu? já tedy ne, každé peníze co vydělám, a není jich mnoho, jelikož ještě i studuji, tak vrazím do péče o ptactvo, či nových přírustků, jsem nezodpovědný že nemám v záloze 50 papírů? možná ano, ale co vím jistě jsem člověk co si postupně plní svůj sen jak se to jen dá.Tak proč bych to nepřál i někomu jinému...........
Rob (neregistrovaný) 18.02.2008, 22:15:50 xxx.xxx.188.213
sunflowersman mi mluví z duše - milovník zvířat i chovatel by měl v první řadě myslet srdcem a být nadšenec - každý z nás měl sny a stále má, tak proč si pánové natřásáte peříčka a nesnažíte se mít trošku nadhled?
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2008, 22:44:01 xxx.xxx.93.119
Sleduj http://www.ifauna.cz/ -inzerci.
Mirjana
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 00:02:55 xxx.xxx.183.35
Mirku a o co tobě jde? Já měl taky klukovské sny a to neznamená, že jsem vše měl. Ono je jednoduché si něco pořídit, když na to člověk má, ale horší je o to se správně postarat. Bohužel musím říci, že v tom máš asi méně zkušeností. Já jsem se setkal se spoustou podobných případů od lidí co chtěli zaslat ptáky v krabici od bot, lidí co chtěli papoušky dovést až k baráku, lidi co si určovali sami cenu, až po lidi co si chtěli splnit svůj sen a nakonec papoušek trpěl kvůli rozmaru. Setkal jsem se i s případy, kdy si lidé pořídili papouška a za měsíc šel z domu v takových případech jde vždy o papouška. Netvrdím, že je tazatel takový, nebo makový, ale z jeho příspěvku cítím těžkou pohodlnost.

Já nevlastním řidičák. Dovezl bys mi od chovatele XY z Plzně nějaké ptáky, až domů? Bydlím kousek od Kroměříže. Potřeboval bych aby to bylo o víkendu mezi 13 - 14 hodinou odpoledne. Určitě se nějak domluvíme. (nezdá se ti to pohodlné?)

Taky jsem měl sen a to chovat ptactvo, ale nikdy jsem nepomyslel na to, že by mi někdo ptáky vozil domů.
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 10:13:49 xxx.xxx.7.21
vite ja mam pro papouska vse prichystano schanel jsem ruznou literaturu ale moc se mi to nedarilo mam skusenosti s andulkama ktere jsme meli a odchovali i mlade a pak zemreli starim a tak jsem chtel skusit neco vedsiho koupil jsem si mladou aratingu jendaj ale byla nakazena uz od chovatele a zemrela mi za tyden a uz za ten tyden byla tak ochocena to by mi nikdo neveril ja jsem trpel jako zmlaceny pes a ted chci jen druhou sanci ja toho papouska moc chci a chci se o nej starat jak nejlepe budu umet ale proste nemam prostredky na to sdopravit do strednich cech napr. dekuji za kazdou radu a pomoc Adam Novák
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 10:26:38 xxx.xxx.168.20
Pane Novák. To je potom něco jiného. Je vždy lepší se v takových případech více rozepsat a zmínit některé detaily. Ještě bych vás chtěl upozornit na to, že aratingy jsou poměrně hlučné a můžete mít docela problémy se sousedy a možná i vaše maminka nebude z toho křiku šťastná. Zkuste si najít literaturu od spisovatelky Rosemery Low, která napsala velice pěknou knihu o aratingách. Nebo i kniha Proč můj papoušek od stejné spisovatelky bude pro vás velice přínosná.
Asi pro vás finančně dostupnější bude aratinga Jenday. Napište si na tyto stránky inzerát, pak taky na stránky www.ifauna.cz, www.novaexota.cz, www.exota.cz.

Do inzerátu uveďte vaše požadavky. Věřím, že tam najdete vhodného chovatele.
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 10:35:34 xxx.xxx.7.21
dekuji za radu inzeraty jsem uz podal opravdu hodnekrat ale stale nic snazim se byt trpelivy ale nejak mi to nejde moc bych si aratingu pral ano vim ze jsou hlucni ale pry kdyz je jedinec sam tak az tolik hlucny neni a s nekterymi hlasovymi projevy se vyrovname :-) literaturu proc muj papousek urcite zkusim dekuji
sunflowersman (neregistrovaný) 19.02.2008, 10:36:16 xxx.xxx.175.196
Ahoj Ondro, o co měě jde? no jen o to zbavit se všech těch předsudků. Když 100 lidí je těch pohodlných, tak neznamená že stoprvní musí být taky vyčůraný.Třeba by se měl papušek u Adama daleko lépe než u většiny majitelů, ale opravdu má jen problém s tou dopravou. Každý z toho cítí něco jiného, TY pohodlnost, já spíše touhu kluka po svém mazlíčku.Podle mě TY máš také ohromné štěstí, že bydlíš u Přerova, a to Ti přeju, protože dneska bez řidičáku seženeš víceméně kulové.Pak už bys jen spoléhal na vlaky, nebo na přátele,kteří jezdí na burzi, bohužel každý to štěstí nemá

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.