Aktuálně: 4 661 inzerátů177 651 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

PROSIM potreboval bych poradit

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 11:02:40 xxx.xxx.168.20
Nikdy jsem nejel pro ptáky autobusem a ani vlakem. Vždy jsem si zajistil odvoz autem a ten jsem taky vždy dobře zaplatil. Ptáky nejezdím kupovat jen do Přerova. Někdy jezdím i hodně velké vzdálenosti, ale vždy benzín zaplatím. Není vůbec těžké požádat i přátele, kteří ptáky vůbec nechovají. Udělají to pro mne s přátelství a ať mi nikdo netvrdí, že nemá poblíž nikoho s řidičákem, kdo by byl ochotný splnit klukovy sen :))

Třeba, většinou, většina.
Toto jsou právě dohady. Musíš si uvědomit, že papoušek je zvíře, je to úžasný tvor a není to nějaká věc jako například mobilní telefon, který lze vyhodit, nahradit. I kdyby ten sto první člověk byl jiný než těch sto je vždy lepší se mít na pozoru. Pak zbytečně dochází k tomu, že tito úžasní tvorové trpí (špatným zacházením, podmínkami, špatnou péčí a podobně) proto říkám je vždy lepší mít se na pozoru. TY by sis vzal na triko, kdyby si někdo chtěl splnit klukovský sen a za měsíc papouška prodal (kvůli hlučnosti, nebo, že na něj nemá čas, nebo že ho přestal bavit) TY by sis vzal na triko, kdyby papoušektrpěl špatným zacházením a byl ve stresu? Víš jak jsou citlivý ochočení ptáci, jsou jako malé děti. I kdyby se mělo jednat o toho sto prvního člověka, tak já osobně bych si to na triko nevzal.
cone
cone (1412 příspěvků) 19.02.2008, 11:15:19 xxx.xxx.176.221
Adame ahoj, já jedu do přerova,zkus mě kontaktovat na e-mail, mohl bych se ti tam po jendayovi poohlédnout.Dopravit tě tam nemohu, protože sám jedu s někým, kdo teď přibere mě.Jinak jsem, nebo jsem z OV byl.
Obecně, bez jakýchkoli postranních úmyslů, Ondřeji Sunflsmane, myslím, že pokud si někdo realizuje svůj sen,a navíc na své podmínky finančně náročnější, tak bude o objekt snu postáráno dobře. Hůře to vidím u lidí, kteří se rozhodnou pro velkou aru, finance nepředstavuji problém, ale z papouška se pro ně stane časem problém a nebo když drahý papoušek má jen ukázat na jejich postavení, to je tragédie.Osobně jsem tak zcestný, že "svoje" ruční odchovy dávám do rodin jako pet jen velmi nerad a to jen senegalce, které na svoji roli maximálně připravím a snažím se i něco vyzvědět o novém potenciálním majiteli a ne vždy prodám. Své konžské, a bylo jich řádně přes 20 jsem na ochočení solo nedál a asi ani nedám. Podotýkám, že tyto "dělám"jen přiměřeně krotké.Ondřeji s tou knihou od R.Low o arantingách-buď mám mezeru v knihovně nebo jste se spletl.Pokud ale opravdu vyšla. můžete mi postytnout jméno titulu?Zdravím Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 11:37:07 xxx.xxx.168.20
Pane Šiška nechci tvrdit, že se semnou v tomto problému stotožňujete, ale mám tak trochu pocit, že semnou souhlasíte, že není dobré podceňovat prodej papouška a už vůbec ne dokrmeného. Ochočení papoušci jsou jako děti a nemělo by být jedno do jakých rukou se pták dostane. Právě u aratingů vidím velký problém v hlučnosti. Tazatel napsal, že měl aratingu týden a taky že mu někdo řekl, že když je aratinga sama, tak zase tak hlučná není, ale protože mám trochu více zkušeností a větší nadhled než tazatel, tak vím, že křik aratingů je hodně nesnesitelný a toto by mohl být důvod proč by papoušek mohl za pár dní putovat k někomu jinému a mě osobně se takové přehazování ochočených mazlíčků nezdá jako vhodný, proto jsem taky reagoval, tak jak jsem reagoval. Mirek asi takové zkušenosti ještě nemá, ale nedávno jsem udělal chybu, že jsem někomu prodal papouška a byla to chyba, protože jsem si důkladně neprověřil majitele.

Jinak s tou knihou máte pravdu. Přepsal jsem se. Pani R.Low napsala knihu o Amazoncích. Knihu o aratingách napsal M.Vašíček - Arové a aratingy

Pro zadavatele:
Zde lze zakoupit kniu PROČ MŮJ PAPOUŠEK
http://www.papousci.com/?act=knizni_nabidka

A zde lze zakoupit knihu Arové a aratingy
http://www.novaexota.cz/chovatelska-literatura.php

sunflowersman (neregistrovaný) 19.02.2008, 12:10:33 xxx.xxx.175.196
Ondro a TY u každého zájemce o koupi tvých odchovů,prověřiješ lidi komu je dáváš? jedeš si prohlédnout klece a vybavení? dáváš podepsat smlouvu že s papouškem bude dobře zacházeno? podle mě jsi rád, že existují lidi kteří tvé odchovy chcou a také díky ním můžeš provozovat tento koníček. Vím jak to myslíš, je to hezká představa, ale v realném životě naprosto neuskutečnitelná. CO víš, třeba právě ted jsou tvoje odchovy někde u člověka, u kterého se jen trápí, protože TY jsis myslel že pán je v klidu , ale také se na ně mohl vybodnout,,,,,,,a TY jsis to vzal na triko!!!!!!! jelikož určité riziko vždycky existuje, ale ty nemůžeš vědět u koho nastane. Také nikomu nemůžeš zasahovat do soukromí a vyzvídat jaká je to rodina a tak. Doufám že ted pochopils co tím chci říct
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 12:13:14 xxx.xxx.7.21
dekuji pokusim se vas kontaktovat a knihu proc muj papousek jsem uz dneska koupil a poustim se do cteni jinak stale budu rad za kontakty na chovatele ktery by mi byl schopny papouska prodat dekuji PS: o papouska mam velky zajem a opravdu bych nebyl schopny se ho zbavit jen kvuli krku ja mam rad vsechny zvirata a papousky obzvlaste jsem jejich milovnik a opravdu mam v umyslu o papouska velmi dobre úpecovat a nechat si ho nejlepe az do jeho prirozene smrti
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 13:06:26 xxx.xxx.168.20
Samozřejmě, že u nových majitelů nešmejdím doma, ale tyto věci s nimi probírám. Ptají se mě jaká je vhodná klec, jak se správně chovat k papouškovi, čím ho krmit. Tomu se říká poradenský servis, který majitelům vždy nabízím a pokud chtějí něco vědět, tak se mě na to zeptají. Doporučuji jim i vhodnou literaturu.
Ano u dražších papoušků automaticky dávám kupní smlouvu, která zajišťuje menší jistotu jak pro mě, tak i pro majitele. U levnějších druhů kupní smlouvu poskytuji na vyžádání. Takže zde si se alespoň u mě hodně seknul.
Na druhou stranu si všímám detailů, kterých si lze všimnout na nových majitelích. Člověk v určité míře pozná, jaký vztah má nový majitel ke zvířatům. Ale chovatele hned odradí lidé, kteří si pro papouška nechtějí sami přijet. Každý majitel by měl osobně navštívit chovatele, prohlédnout si jeho chov, jakou má hygienu, čím krmí, jak se o své svěřence stará a podobně. Přeci i podle toho se nakonec rozhodují zda zvolili správného chovatele. A proto jsem takhle reagoval. Snad si mě pochopil. Takže když mi napíšeš dovez mi ptáky do chovu tam a tam, tak ano po domluvě ti je klidně doručím, ale pokud mi napíšeš. Dovez mi ochočeného alexandra tam a tam, tak se s prominutím na tebe vykašlu, protože ochočený papoušek je závislý na lidském kontaktu chová se jako malé dítě, tak proto jsem psal to co jsem psal. Je vcelku logické, že člověk, který nemá zkušenosti s ochočenými papoušky, tak má trochu odlišné názory.

Pro zadavatele: Ono je možné, že vy máte rád zvířata, ale u vašich sousedů to nemusí být pravda. Může se stát, že jim bude vadit křik při výhodu slunce a budou si na vás stěžovat. Vše je možné. Nebo za pár let budete studovat mimo domov, nebo budete mít jiné zájmy (přítelkyně, rodina a podobně) Věřím, že jste se dobře rozhodnul, protože je to závazek. A už první krok jste udělal a to, že jste si pořídil velice výbornou knihu.
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 13:19:12 xxx.xxx.7.21
ja jsem o tomto zavazku velmi premyslel neni to jen muj rozmar peclive jsem si rozmyslel jestli na papouska budu mit dost casu a pod. knihase mi velmi libi dekuji za radu a s tim ze by jsem mel videt chov chovatele mate pravdu taky jsem to tak v 1. pripade udelal jenze ted se proste vyskytly problemy ktere mi toto nedovoluji proto se snazim sehnat papouska v bliskosti moravskoslezkeho kraje protoze tam jsem schpny se jakstaks dostat a orientovat jenze to neni tak jednoduche papouska schanim uz tri mesice a porad vubec nic byl bych moc rad kdyby mi nekdo poradil nejakeho sveho znameho ktery by byl ochotny mi paouska prodat dekuji
cone (neregistrovaný) 19.02.2008, 13:34:36 xxx.xxx.176.221
S Adamem cítím a pokud mu budu moci pomoct, tak rád. Doufám, že vhodného jedince na to, co se od něj bude požadovat poznám.
Jinak Ondřeji, můj zcestný svět by byl ideální,kdybych si všechny odchovy mohl ponechat, ale jednak kvůli místu a kvůli rožšiřování i na jiné druhy to nejde. Jak psal v jedno z předchozích příspěvků Sunfl.man něco v tom smyslu, že i když to není ideální, přesto to stojí za to.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 13:55:57 xxx.xxx.168.20
Pane Novák věřte, že kdybych znal někoho ve vašem okolí, tak vám dám doporučení, ale jsem Zlínský kraj a spíše znám chovatele z Jížní moravy. Třeba například jeden známý (pan Zach) chová aratingy sluneční a pravidelně je odchovává. Pak například pan Šesták je odchovává, ale je to prostě jiný kraj. Je, ale hodně zajímavé, že je nikde nemůžete sehnat. Já si vzpomínám na jednu burzu v Přerově je to asi 2 měsíce, když jsem se bavil s kolegou o chovu aratingů slunenčních a kolem mě prošel jeden chovatel a zaslechnul náš rozhovor a nabídnul mi pár těhle krasavců. Nedávno jsem byl pro mláďata alexandrů malých na Hodonínsku a tento pán měl aratingy jenday. Proto se opravdu divím, že tyto ptáky nemůžete sehnat.
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 15:05:45 xxx.xxx.7.21
no skratka asi nemam stesti opravdu mam hodne inzeratu na internetu na nekterych strankach i dvakrat trikrat ale porad nic dekuji za ochotu ale opravdu bych spise potreboval aby byl z meho kraje ale jinak opravdu dekuji za kazdou pomoc
Honza (neregistrovaný) 19.02.2008, 15:16:48 xxx.xxx.63.104
Pánové pánové... Vaše starosti bych chtěl mít. Proč to řešit zrovna tady?? Tady se má radit méně zkušeným chovatelům, ale na místo toho zde vidím jakousi "studenou válku".
Kdybych to měl všechno číst zabralo by mi to minimálně půl hodiny a co bych z toho měl?? Moc informací by mi to nedalo... To že se někumu nelíbí něčí přístup to tu je, bylo a bude. Tak si to můžeme nechat pro sebe. Můj názor = pokud neradíš nereaguj!
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 16:59:11 xxx.xxx.7.21
prosim vas a vy si myslite ze by se opravdu nenasel zadny chovatel ktery by mi byl ochotn aratingu privest kdyz nemuzu nic sehnat tady u nas?
Lucka (neregistrovaný) 19.02.2008, 18:05:05 xxx.xxx.35.203
Ahoj, ja s tebou Adame citim a uplne te chapu, byla sem na tom pred par mesici uplne stejne:nemohla jsem sehnat mlade na ochoceni a dopravu jsem taky nemela nijak jistou. Nakonec to ale dopadlo dobre, dala jsem si inzeraty kam jsem mohla a ozval se mi jeden chovatel z Olomouce (ja sem od Breclavi) a nastesti jsem v te dobe mela moznost tak jsem si pro papouska hned jela. Radim ti, dej si opravdu co nejvic inzeratu a uvidis, ze se ti nekdo ozve. Ja sem shanela alexandra maleho, ten se sice shani asi lip nez aratinga, ale ja verim ze se vzdycky najde nejaky ,,dobry clovek".Drzim ti palce, at ti to vyjde. Cauky
Adam Novák (neregistrovaný) 19.02.2008, 18:50:45 xxx.xxx.7.21
prosim vas opravdu nekdo neznate nejakeho chovatele arating jendaj v okoli moravskoslezkeho kraje nebo nekoho kdo by byl ochotny mi ho i privest alspon blize abych si pro nej mohl dojet byl bych opravdu moc rad dekuji za kazdou vasi radu
sunflowersman (neregistrovaný) 19.02.2008, 22:58:00 xxx.xxx.175.196
Ahoj Ondro, s tou smlouvou to beru v rovině obchodní nikoliv v rovině citové.City ke zvířeti se neupíšou na papír, Ale budiž. Jinak mě dneska vyprávěla moje spolužačka, která od Tebe pořídila ručně dokrmeného Agoše, byla uplně mega nadšená z tvého chovu, ba spíše unešena a to nepřeháním. Udělal jsi ji mega radost, měl jsem z ní radost i já :). Vyprávěla jaký je to ohromný společník, fakt super.


pro Honzu Neregistrovaného, menší filozofická otázka: A ty jsi poradil? pokud ne, tak jak sděluješ bys také neměl komentovat, ale podle mě klidně komentuj, dyt O to tu jde, neulpět na jednom pohledu věci a být trochu objektivní......
sunflowersman (neregistrovaný) 19.02.2008, 23:04:37 xxx.xxx.175.196
Tím jsem Honzo nemyslel nic ve zlém, to je ten problém té chladné komunikace kdy lidem nevidíš do tváře, když něco povídají, třeba tento apel na Tebe jsem psal v přátelském duchu, A tak trochu provokuju k pomoci Adamovi :) dobrou noc všem
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.02.2008, 12:03:30 xxx.xxx.183.35
Ahoj Mirku, tak to jsem rád. Myslím, že tu byla s bratrem a brali si dva. Nejdříve chtěli jednoho, ale nakonec neodolali a to jsem je vůbec nepřemlouval. Dostali i menší slevu a dostatek krmiva. Z jejich pohledu mi došlo, že toho krmiva dostali opravdu dost :)) Ale tak pokud jsou spokojeni, tak jsem i já spokojen. A doufám, že jim to tak vydrží.

Honzo: Nechci aby to vyznělo nějak povíšeně, nebo nějak špatně. Napsal jsem v tomto fóru něco přes 1200 příspěvků. Víš kolik příspěvků jsem musel přečíst? A víš kolik z nich bylo úplně banálních na které jsem vůbec nemusel odpovídat? Kolikrát si ty někomu poradil? Až napíšeš 1200 příspěvků a tudíž i přečteš 1200 příspěvků, tak na to budeš mít jiné názory.
Adam Novák (neregistrovaný) 20.02.2008, 14:27:34 xxx.xxx.7.21
no neni to nadherne stvoreni. Moc vas prosim pomozte mi ho shnat dekuji

a zbytecne se tu nehadejte :-) vzdyt o nic nejde dekuji vam za vase rady ktere moc potrebuji dekuji
Obrázek
neregistrovaný (neregistrovaný) 21.02.2008, 23:22:16 xxx.xxx.73.219
Zdravím, prosím chci se zeptat, zda je možnost chovat papoušky (např. senegaly, eclecty ...) též v zimní zahradě (3x5m), samozřejmě s možností výletů do venkoních voliér. Prosil bych o Vaše připomínky (teplota, světlo, apod.), popř zkušenosti, pokud je již někdo v těchto prostorách chová. Děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.