Aktuálně: 4 653 inzerátů177 553 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Krůty kašlou

Alena (neregistrovaný) 28.06.2013, 13:23:15 xxx.xxx.25.217
Dobrý den, včera jsem si domů přivezla 4 osmitýdení brojlery krůt.Mám doma ještě několik půlročních.Už večer jsem si všimla, že ty nové jsou trošku apatické, ale přičítala jsem to stresu.Dnes jsem zjistila, že všechny (nevím jak to popsat ) kašlají.Jakoby štěkají.Žerou dobře, apatické už nejsou.Trus řídký, tmavohnědý.Známí mě straší černohlavostí, ale nechce se mi do nich preventivně rvát Entizol.Budu vděčná, za jakoukoliv radu.
anonymní (neregistrovaný) 30.06.2013, 06:20:27 xxx.xxx.105.3
Nic jiného Vám nezbývá, než co nejdříve alespoň 1 novou krůtu odvézt ukázat veterináři a současně mu přivézt na rozbor pozměněný trus nových krůt. Úzkostlivě a přísně odělte starší krůty od nových krůt, každou skupinu do jiného kurníku, aby kurníky spolu ani nesousedily. K novým nemocným krůtám si berte speciální holinky a plášť, šátek a pracovní kalhoty a rukavice; můžete si u vchodu vyrobit desinfekční rohož s desinfekčním roztokem. To všechno ochranné oblečení nechávejte v předsíňce a často perte. Nemocné krůty ani raději nepouštějte do výběhu. Jakýkoliv lék jim co nejdříve preventivně podat v tomto případě je určitě lepší, než čekat, až Vám uhynou. Nejdříve každý den choďte ke zdravému staršímu hejnu v speciálních čistých botách a oblečení, teprve potom v jiných botách a oblečení choďte k nemocným krůtám.
Alena (neregistrovaný) 30.06.2013, 15:28:55 xxx.xxx.25.217
Moc děkuji za radu, podala jsem nakonec Entizol, ale zlepšení žádné.Jedné krůtě natekla pravá strana hlavy, kašlou a jsou zasoplení stále stejně.Trus už mají žlutý a řídký.Zítra je vezu zpět "chovatel".Ve druhé větě mi řekl, že vrátí peníze.Ale že naše další zvířata byla vystavena riziku, to neřeší.je mi z takových lidí smutno.Tolik zbytečné práce jen kvůli nezodpovědnosti jiných.Starší zvířata byla oddělena, jen jsem takové sterilní opatření jak píšete neudělala.Budu doufat, co mi zbývá jiného.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.06.2013, 22:19:01 xxx.xxx.105.3
Podle obrázku je krůta jasně NEMOCNÁ a možná má silnou INFEKČNÍ RÝMU (?). Nejsem MVDr, přesně neumím poradit lék..Ale Vaše řešení ve smyslu vrátit nemocné krůty dodavateli proti vrácení peněz bude asi nejlepší. Do prostoru po nemocných krůtách žádnou drůbež delší dobu nedávejte. Dokonale ten prostor vyčistěte, vypařte vařící vodou, vydesifikujte chloraminem neby vyplynujete a pak důkladně vyvětrejte. Pracovní oděv vyvařte usušte a vyžehlete. Holínky umyjte a vydesifikujte chloraminem.
anonymní (neregistrovaný) 04.07.2013, 23:44:08 xxx.xxx.217.91
Ale prd velebnosti. Ten, kdo Vám ty krůty prodal je měl jen na vysoké vrstvě hnoje! Ty krůty mají nafouknuté váčky z toho, jak dýchaly čpavek. To časem odezní ale od toho debila, co Vám to prodal bych si nevzal ani kuřinec.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.