Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Krůty a kuna

Jesiie (neregistrovaný) 02.03.2015, 07:39:20 xxx.xxx.203.140

Rada bych vedela, kdyz od jara nebudu dospele kruty na noc zavirat, jestli je ohrozi kuna. kuny tu meme, obcas vidim jak prebehne po zahrade. dik

Obrázek Obrázek Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 02.03.2015, 14:43:33 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jesiie z 02.03.2015, 07:39:20

Tak být Vámi, neriskovala bych, a krůty na noc dále zavírala. Ono krůtám nehrozí nebezpečí pouze od kuny, ale i od toulavého psa, od lišky, od potkana, od tchoře i od člověka. Tedy pokud krůty může někdo z Vaší rodiny (nebo jiný spolehlivý člověk) na noc zavřít,  tak to určitě pravidelně dělejte i na dále.

Pokud byste krůty nezavřela a něco by se jim stalo, tak byste toho pak litovala.

maria (neregistrovaný) 06.03.2015, 14:17:26 xxx.xxx.232.2

Dobry den,tez chovam kruty,na noc je zavirame,kuna dokaze udelat peknou neplechu.Ale i liska a pes.Urcite byste toho litovala.

marcela254 (neregistrovaný) 07.06.2015, 09:33:48 xxx.xxx.194.59

Kohút nám prestal kikiríkať a má do fialova sfarbený hrebeň,čím to je?Vie niekto poradiť?Vydáva iba také čudné zvuky.dakujem.

J.M. (neregistrovaný) 07.06.2015, 16:30:48 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele marcela254 z 07.06.2015, 09:33:48

Váš kohout je zřejmě nemocný. Neotrávil se něčím ? (Možnosti otravy: diefenbachie, bramborová nať, durman, oleandr, pelargonie aj. jedovaté pokojové rostliny). Možná onemocněl infekční chorobou. Správnou diagnózu by stanovil pouze veterinář. Domnívám se, že se nevyplatí (z hlediska peněžních výdajů) nemocného kohouta léčit.

Oldřich (neregistrovaný) 11.07.2022, 22:04:03 xxx.xxx.61.12

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s chovem krůt, kdy bych byl přítomen jen 1x týdně? Krmivo do velkého zásobníku, zavírání automatické nebo žádné atd? 

Díky za pomoc

ančovička
ančovička (828 příspěvků) 24.08.2023, 09:22:47 xxx.xxx.122.106
J.M.:

Váš kohout je zřejmě nemocný. Neotrávil se něčím ? (Možnosti otravy: diefenbachie, bramborová nať, durman, oleandr, pelargonie aj. jedovaté pokojové rostliny). Možná onemocněl infekční chorobou. Správnou diagnózu by stanovil pouze veterinář. Domnívám se, že se nevyplatí (z hlediska peněžních výdajů) nemocného kohouta léčit.


Kohouta se nevyplati léčit..doba léčení,cena, a výsledek velice nejistý..nemyslím si,že by se otrávil jedovatými rostlinami,těm se slepice vyhýbají, jsou chytré.. prostě kohouta zabijte a kupte nového..

ančovička
ančovička (828 příspěvků) 24.08.2023, 09:25:21 xxx.xxx.122.106
Oldřich:

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s chovem krůt, kdy bych byl přítomen jen 1x týdně? Krmivo do velkého zásobníku, zavírání automatické nebo žádné atd? 

Díky za pomoc


Tak to myslim, že by nešlo.. krůty jsem chovala..

George (neregistrovaný) 28.08.2023, 14:33:22 xxx.xxx.168.40

S chovem krůt bez přítomnosti člověka máme několikaleté (dobré) zkušenosti. Záleží ovšem jaké krůty chcete chovat. Krůta pastevní, bronzová, je schopna sama na pozemku přežít bez problémů, bílý hybrid, který není schopen hřadovat na stromech většinou podléhá škodné. I když jsou roky, že se i hybridi dožijí podzimu.

My chováme krůty na velkém neoploceném pozemku na samotě, takže výskyt predátorů velký. Běžně je přítomna kuna a liška. Krůty mají k dispozici automatickou krmičku z plastového sudu a plastových vodovodních kolen., napájí se z potoka. Po pozemku se pohybují zcela volně, v noci hřadují na stromech. Krůta bronzová v tomto prostředí vyloženě prosperuje. Ztráty někdy bývají pouze u nových koupených zvířat, která neznají prostředí a neumí se vyrovnat s predátory.  Při pořizování zvířat je dobré koupit kusy vylíhlé přirozenou cestou a zvyklé na volný odchov. U takových zvířat nejsou ztráty téměř žádné, takto chované krůty potřebují minimum krmiva, většinu potravy si nasbírají sami a to i přes zimu. Krůty se pasou i v zimních měsících na ovadlé trávě. Zrno je pouze doplňková potrava. Při porážce v zimním období je ve voleti ⅔ staré trávy, ⅓ zrna.  Pouze při souvislé sněhové pokrývce se krůty živí zrnem.

Problematické je při tomto způsobu chovu hnízdění. Krůtu hnízdící ve volnosti ve většině případů zabíjí predátoři. Pro hnízdění a odchov vylíhlých krůťat do věku 20 dnů je nutné mít voliéru nebo jiný způsob odchovu, který zabrání přístupu predátorů. Při vypuštění z voliéry musí být krůťata schopná vyletět za matkou na strom (hřad).  

Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 12:19:28 xxx.xxx.64.49
Odpověď na příspěvek uživatele George z 28.08.2023, 14:33:22

Přesně takový chov je můj sen. Divoký v přírodě. Já jsem to tak měl 2 roky pak jsem se stěhoval a doufám že se k tomu jednou vrátím. Sedící krůty jsem dokázal ochránit na noc přikrytím plastovou bramborovou bednou. Je to pracné ale spolehlivé. Sedící krůta je nehybná a sedí jak přibitá nic ji nevyruší.

Dara (neregistrovaný) 15.11.2023, 21:58:44 xxx.xxx.94.1

Zdravím chci se zeptat máme boudu s krutama a jednoho rána jsem přišla a jedna krutá mrtvá od krve  další den jsme jednu kuchli a třetí den jsme se chystali na poslední jenže zas mrtvá a vše od krve nevíte co to může být   když tam jsou i slepice a těch si nikdo nevšiml díky 

Anonymní (neregistrovaný) 16.11.2023, 11:29:54 xxx.xxx.146.198

A byla celá nepokousaná? Kuba by si na krůtu asi netroufla, určitě by šla prvně po slepicích. Napadá mě liška ale záleží kde bydlíte, u lesa, u pole? A  vy je na noc nezavíráte?

kometa
kometa (4139 příspěvků) 16.11.2023, 13:02:36 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.11.2023, 11:29:54

Ale i ta liška by dala přednost slepici, si myslím. Jestli to byly krůty před porážkou, tak to je už dost velké sousto. Doslova.

Hejsek (neregistrovaný) 18.11.2023, 12:39:44 xxx.xxx.41.30
Dara:

Zdravím chci se zeptat máme boudu s krutama a jednoho rána jsem přišla a jedna krutá mrtvá od krve  další den jsme jednu kuchli a třetí den jsme se chystali na poslední jenže zas mrtvá a vše od krve nevíte co to může být   když tam jsou i slepice a těch si nikdo nevšiml díky 


Napadá mě jestli třeba v boudě nemáte nějaké ostré předměty nebo třeba povykouklé hřebíky a krůty vyplaší potkan a ty začnou bláznit, plašit se a o hřebík se neporaní až do krve, jinak je to opravdu záhada.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.