Aktuálně: 4 911 inzerátů174 431 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Indicky bezec a vejce

Maria (neregistrovaný) 06.03.2015, 14:29:59 xxx.xxx.232.2

Dobry den ,mam3 kachny a zacaly nest vejce.Prosim o radu,mam jim je sbirat,jak je mamkladovat v jake poloze a jak dlouho.Az si kacka udela hnizdo.Misto vajec jim nechavam podkladky.Muzou se kachni vejce pouzivat v kuchyni.Uz jich mam celkem dost .Dekuji maria

Chrástek (neregistrovaný) 07.03.2015, 15:48:51 xxx.xxx.123.140

Dobrý den, chovám indické běžce ve více kusech, tak vám snad dokáži poradit. Indičtí běžci jsou především skvělé nosné kachny, nanesou až 180 ks vajec ročně! S přirozeným odchovem je to u indických běžců horší, ale je možný. U mě se daří, záleží to na konkrétních kachnách, některé to zvládnou jiné ne. Nutná je zahrada s úkryty a trávou. Jen tam si kachny vyhlédnou vhodné hnízdo a postupně to něj nanesou vejce. Vejce není nutné odebírat, kachny do něj budou každý den snášet vejce až zasednou napevno. Vejce odebíráme pouze vybere-li si kachna špatné místo k hnízdění (málo ukryté), kde by hrozila predace vajec kunou nebo jinými vetřelci. Když kachne vejce odebereme bude dál hledat jiné hnízdo a snášet stále jinam, až najde vhodné vejce neodebírejte a pak bude snášet stále do stejného hízda. V tomto období se může stát, že kachny trousí vejce po zahradě a ještě hnízdit nebudou. To je normální, mají v sobě vtisknut instinkt, který jim radí kdy zasednout, aby káčata přišla na svět do teplého počasí. Také se stává, že první vejce je sneseno do lajdáckého neupraveného hnízda a postupně, jak bude kachna přinášet další vejce, bude si hnízdo zdokonalovat.

Obrázek
maria (neregistrovaný) 08.03.2015, 12:32:23 xxx.xxx.232.2
Odpověď na příspěvek uživatele Chrástek z 07.03.2015, 15:48:51

Dobry den dekuji za odpoved,snad se mi podari kacenky vylihnout.tyhle co mam sem si vylihla sama.Dostala jsem k narozeninam 20 vajec a19 se jich vylihlo .Jsou neunavni hledaci slimaku a jine haveti ,nenarocni na krmivo.Krmim vkch2 energyt na pul s psenici voda s acidomedem vapenny grit,ted pridavam plastin vojteskovou drt ,cely den jsou na zahrade. Uz se tesim na drobotinu.Snad to vyjde u kacky.Maria

Maria (neregistrovaný) 08.03.2015, 13:58:52 xxx.xxx.232.2
Odpověď na příspěvek uživatele Chrástek z 07.03.2015, 15:48:51

Dobry den,to jsem jeste ja,kacky mi snasi do chlivka mam udelane hnizdo z bedynky vystlane senem, a ty vejce muzem konzumovat,pisete az 180 vajec od jedne kacky.NEBO JAKE MATE JINE VYUZITI. Dekuji Maria

Maria Valentova (neregistrovaný) 03.06.2015, 13:20:41 xxx.xxx.232.4

TAK SI MI SEDLY DVE KACKY DO JEDNOHO HNIZDA,peclive se stridaly v sezeni  koupani, problem nastal v polovine sezeni kacky zacaly vyhazovat vejce z hnizda,az ho nakonec opustily.Nyni obe uz zase nesou,vejce sem dala do lihne, tak snad z toho neco bude.Pod slepici bylo 8 vajec vylihlo se 6 kacatek.Nevim proc z hnizda odesly,nic je nerusilo,ani kuna nebo jiny skudce nepripadal v uvahu ,kacer postaval pobliz.Uvidim co bude z lihne Maria

J.M. (neregistrovaný) 03.06.2015, 16:05:48 xxx.xxx.168.107

Kachní vejce můžete uvařit na tvrdo, a pak konzumovat. Varem se v nich zničí případné salmonely.

Maria Valentova (neregistrovaný) 12.06.2015, 13:51:00 xxx.xxx.232.4

Dobry den,tak se mi vylihlo 13 kacenek.Jsou nadherne,z druheho hnizda mi kacka po 14 dnech slezla ,vejce sem dala do lihne a ted se mi lihnou kacky s odstupem 1dne.To tam ta treti kacka nesla vejce ,uz jich je 10.Zatim byly jen 2 vejce ciste,takze se kaceri cinili Maria


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.