Aktuálně: 4 939 inzerátů174 348 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Mutace kakariků

Tony (neregistrovaný) 17.03.2008, 22:22:34 xxx.xxx.235.158
Zaslech jsem že se objevila nová mutace kakariků a to modrá. Kdyby někdo věděl víc tak napište odkaz na nějaké stránky kde bych se mohl dozvědět víc. Dík
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.03.2008, 06:52:07 xxx.xxx.88.30
Tak o tom zatim nic nevim, ale to mě moooc zajímá... To budu hledat... Pochybuju že by se to našlo tady v čr někde na stránkách, tady o nich není žádná pořádná stránka, to chce hledat někde v zahraničí...
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.03.2008, 07:17:55 xxx.xxx.88.30
Tak sem hledal a hledal a našel sem mutaci taková žluto červená straka a "modrá" příde mi spíš takovej modro šedej...
http://www.kakariki.net/ftopict-155.html
Ale žlutá u mě vede...
mah (neregistrovaný) 18.03.2008, 07:53:34 xxx.xxx.118.85
Par blue vzpada fakt zajimave, ale ta cervena capka lip vynikne na zlutych jedincich. Ten prvni cerveno zluty je nadhernej...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.03.2008, 08:46:21 xxx.xxx.168.20
Ono je těžký, protože v ČR je to s kakariki problematické.

Prvním problémem: jsou samozřejmě chovatelé. Kakarici jsou bráni jako slepice, nebo králíci, protože se hodně rozmnožují. Je to pták vhodný pro množitele a to je velký problém a proto se ani nikdo nějak vážněji nespecializuje na chov kakariků. Jejich cena je někdy až směšná a prakticky se zde nerozlišuje kvalitní a nekvalitní kus, protože jde chovatelům odchovat co nejvíce mláďat ať jsou jakákoliv.

Druhý problém: Je nevědomost chovatelů. Je zde velký problém rozeznat například plavého ptáka od skořicového. Teď jsem byl na burze v Přerově s přítelem panem Tesařem a letmo jsem prohlížel i kakariki. Stalo se mi to poprvé v životě, kdy jsem narazil na pravého lutino kakarika (nepleťme si se žlutým ptákem). Okamžitě jsem se byl zeptat na cenu a chovatel ani nevěděl, že se jedná o lutino mutaci. Cena byla 350 Kč a prodával ji jako žlutého ptáka. Bohužel jsem neměl, už žádné peníze a tak jsem lutino kakarika viděl poprvé a asi naposledy. Proto v ČR nemůžeme ani čekat nějaký převrat v nových mutacích. Jediná možnost je dovést tyto mutace ze zahraničí a začít dobře pečovat o tyto ptáky, tak aby se dosáhlo co nejsilnějších jedinců.

Mutace: Mutací je poměrně hodně. Problém je v tom, že chovatelé chtějí znát jen žluté ptáky, protože jejich cena je vyšší. Mě osobně okouzlili čistě zelení ptáci. Dále jsou skořicový, plavý, zelené straky, žluté straky. Strakatí ptáci jsou velice atraktivní a jejich chov nás může bavit, protože se neustále snažíte odchovat jiné procento strakatosti. můžete odchovat ptáky, kteří budou na půl zelení a na půl žlutí. Nejvíce atraktivní a i cenově vyšší jsou strakatí ptáci, kteří jsou žlutí a mají jen 10 - 20 % zeleného zbarvení. Pak jsou velice pěkné skořicové straky. Dále jsou to různé další mutace jako žluté, lutino, dokonce jsou i ptáci s tmavým faktorem, takže někde musí být i olivová mutace. Těch možností je spousta, ale když dojedete na burzu, tak z 80% naleznete pouze žluté ptáky.

Závěrem: Nedávno jsem prodal jeden ze svých 4 párů, ale i přesto mě kakarici pořád oslňují svým zbarvením, hlavně pak chováním a jejich nároky na chov.Neustále bojuji s myšlenkou, že jejich chov u mě budu rozšiřovat, ale odrazují mě jejich složité nároky. Každý v nich vidí nádherné a nenáročné ptáky, ale problémy se dostaví jakmile začnou přepeřovat. Mají radši studenější a vlhčí prostředí než teplejší prostředí.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.03.2008, 16:00:29 xxx.xxx.88.30
Takže existují i lutino kakarici a jak vypadají oni, jsou celý žlutí nebo mají také červené čelo... A maj červené oči, předpokládám...
Jak rozliším skořici od plavých...?
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.03.2008, 16:02:20 xxx.xxx.88.30
Právě co o nich čtu tak mě strašně zajímají a zaujmuli mě úplně hrozně moc, rád bych se věnoval jejich chovu a i mutacím kdyby mi to dovolilo prostředí rodič a finance... A myslim že zrovna jim by nevadili krutější zimy tady v severních čechách..
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2008, 18:42:09 xxx.xxx.14.80
Mně se víc líbí ten kakarik žlutočervenej letos si je budu pořizovat znám jednoho moc dobrýho chovatele co má ty žlutočervené.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.03.2008, 18:48:29 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Žlutý pták je žlutý pták s černým okem, lutino je žlutý pták s červeným okem. Běžně se jim říká u chovatelů lutino, ale ve skutečnosti tito ptáci vznikají z křížení plavých a žlutých ptáků. Plavý pták by měl mít taky červené oko a z tohoto spojení vznikají žlutí ptáci s červeným okem. Správně by se jim mělo říkat plavožlutí.

Plavý a skořicový se poznávají velice obtížně. Plavý pták by měl být výraznější a jasnější.
radek (neregistrovaný) 18.03.2008, 18:51:36 xxx.xxx.55.33
a kolik za ty žlutočervené chce
radek (neregistrovaný) 18.03.2008, 20:17:58 xxx.xxx.55.33
a kolik si muslíte že tak budou stát mě se taky líbý ale sem jen takovej malej chovatel moc toho nemám tak si stejně asi koupim ještě jednu páru nějakých strak ale ti červenožlutí sou fakt nádherní někdy v budoucnostly až se to bude dat lechce sehnat tak si je určitě koupím
Tony (neregistrovaný) 18.03.2008, 21:37:38 xxx.xxx.235.158
Děkuji za informace ohledně mutací kakariků. Jo máte pravdu ti žlutočervení jsou pěknější, ale pochybuji že je seženete, byl sem ve Zwole a určitě tam nic takového nebylo.
sejček (neregistrovaný) 18.03.2008, 21:39:36 xxx.xxx.208.66
to ne ale pár lutin jsem tam na 100% viděl
sejček
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.03.2008, 21:56:21 xxx.xxx.183.35
Ani se nedivím, e tam taková mutace nebyla. Divil bych se kdyby tam byla modrá mutace. Toto jsou velmi málo rozšířeny mutace a jen tak je na burzách neuvidíme.

Každopádně bych velice rád taky něco dovezl ze zahraničí, ale ještě nějak na to netlačím. Proč si kupovat nějaké extra mutace, když nemám probádané pořádně ty základní.
Tony (neregistrovaný) 18.03.2008, 22:04:17 xxx.xxx.235.158
Souhlasím, takové mutace jen tak na burze neuvidíme.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.03.2008, 06:43:03 xxx.xxx.88.30
Já na ně právě teď stavim klec a už spěji do cíle, pak už je jen sehnat a chov může začít, fakt moc se na ně těšim.... Zatim co o nich vim tak mi přídou jako moc zajímavý papoušci, klec sem se snažil uzpůsobit právě a jenom jim, snad se jim bude líbit... Hodmě mě zajímá to jejich "mečení" nějak si to nedokážu představit... =D
sejček (neregistrovaný) 19.03.2008, 07:17:56 xxx.xxx.208.66
pro malfis hoď sem nějaké foto tvé voliéry
sejček

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.