Aktuálně: 4 945 inzerátů174 410 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Mutace kakariků

anonymní (neregistrovaný) 19.03.2008, 14:02:40 xxx.xxx.14.80
Ten chovatel chce za pár žlutočervených 1.500Kč
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.03.2008, 15:10:59 xxx.xxx.88.30
Sejček:Až bude hotova nebo aspoň tak abych jí moh vyfotit tak jí sem hodim... Zatim to mam rozdělený na předek a zadek a boky, až sešroubuju, dám foto... Ale opravdu nevím kdy... =(
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.03.2008, 15:28:23 xxx.xxx.183.35
Pane Neregistrovaný: Nepleťte nám prosím hlavu. Žlutečervené vám asi nikdo za tak levno neprodá. Máte ny mysli žluté ptáky s červeným vybarvením na hlavičce a pár pírky červené vzadu pod křídly? Černé oči? Pokud ano, tak za tu cenu bych asi nekoupil. Sám jsem prodával pár za 1000 Kč. Žlutý x zelená straka
radek (neregistrovaný) 21.03.2008, 08:35:00 xxx.xxx.55.33
no za 1500 takovou mutaci nikde neseženete vy máte asi namisli normální žluté s červenou hlavou ale ne ty co máme namysli mi a jestly sou to opravdu žlutočervení tak to bude euro. (na fotce to je žlotočervenej comáme namysli)
Obrázek
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 21.03.2008, 09:50:50 xxx.xxx.88.30
No že by se mi extra moc líbila tahle mutece nebo spíš přímo tenhle ptáček z obrázku se říct nedá... Ale zas trochu pozměnit to rozhození červený a moh by to bejt maximálně impozantní jedinec... ;) No určo mít doma bych se nezlobil =D
Už se těšim až doma budu mít aspoň normální žlutou mutaci...
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2008, 10:05:18 xxx.xxx.176.221
Vrátil bysem se k te definici, kde pan Hala napísal lutino je žlutý pták sčervenom okem a následně žlutý ptáci s červeným okom nazývat správne plavožltý. Ako teda budem vedet o ktorého se jedná ked uvidím na burze?Daňo
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 21.03.2008, 11:08:22 xxx.xxx.168.20
Dobrý den.
Žlutý pták je odjakživa žlutý s černým okem
Lutino pták je žlutý pták s červeným okem. Lutino kakarika můžeme odchovat z kombinace plavý x žlutý. Jejich potomci budou štěpit a pak následně v dalším odchovu těchto štěpitelných jedinců odchováme lutino (žlutého ptáka s červeným okem). Tento lutino pták nemá tak intenzivní zbarvení, jako u žlutého kakarika s černým okem.
Realita je tedy taková, že chovatelé mnohdy v inzercích i na burzách nabízí lutino kakariki, ale ve skutečnosti ve většině případů se jedná o normální žluté ptáky s černým okem.
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2008, 12:45:48 xxx.xxx.176.221
Zafarbenie oka spoznám, ale ako spoznám tie litino od plavožltých, ked nespoznám rodičov. To mi vysvetlite, to mám pomotané.Nechcel som hovorit o žltích.Daňo A.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 21.03.2008, 13:35:59 xxx.xxx.168.20
Lutino kakariky ve skutečnosti prý není. Jedná se prostě o plavožluté ptáky, jak jste zde poznamenal.
Nejsem odborník na genetiku tudíž vám asi neřeknu, jak to přesně bude, ale vyšlo mi v genetické kalkulačce, že pokud dáme žlutého ptáka na plavého ptáka získáme přírodní štěpitelné na žluté plavé (v tomto případě se bude jednat pravděpodobně o žlutého ptáka s červenýma očima, tudíž často nabízeno, jako lutino pták). Pak je nutné sestavit pár zelený /žlutý plavý x zelený /žlutý plavý (to znamená zelené ptáky štěpitelné na žluté plavé), tak z tohoto odchovu by jste měl dostat čisté žluté plavé ptáky tudíž žluté ptáky s červeným okem. A nebo dát žlutý/ plavý x žlutý/ plavý.

Takže buďto sestavíte takhle ptáky, jak jsem popsal což je náročnější a nebo si pořídite žlutého ptáka s červeným okem. Těchto ptáků je velice málo a tak pokud uvidíte kakarika s červenýma očima, tak doporučuji jej zakoupit.
Genetika je fakt věda. Já mám třeba pár kakariku zelený x žlutá a odchovávám od nich zelené i skořicové straky.
To na co pták štěpí prostě nepoznáte.
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2008, 14:47:40 xxx.xxx.176.221
Tak keď zbadám žltého s červeným okom, nespoznám o ktorého konktetne ide?Je to plavožlty nebo lutin?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 21.03.2008, 14:59:25 xxx.xxx.168.20
Hledal jsem na internetu a je to opravdo ruzný. Zahraniční chovatelé tvrdí, že u kakariků je lutino a čeští chovatelé tvrdí, že se jedná o plavožluté (mají červené oči). Někteří češi tvrdí, že i když by byla čistá lutino mutace, tak protože vládne mezi chovateli velký zmatek v mutacích a jejich názvech, tak je stejně budou zaměňovat. Je dost, že zaměňují žluté s litino, nebo plavé ze skořicí. Prostě je zde zmatek.
Ano podle mě to nepoznáte. Prostě je to problém. Málo lidí se specializuje na kakariki a hodně lidí převážně chová žluté, stakaté a pak teprve zelené ptáky. Je to prostě tak. Pokud nedovezeme sem novou krev jiných mutací, tak zde budou neustále jen tyto. Je, už dost, že se postupně vytrácejí skořicový ptáci. Plavých je taky velice málo.

Pokud chcete chovat kakariki, kteří jsou málo k vidění, tak začněte u těch, kteří jsou v ČR, ale v menších počtech to je například skořice, plavá mutace a taky velice atraktivní žluté straky.
radek (neregistrovaný) 22.03.2008, 17:53:33 xxx.xxx.55.33
moji kakarici se před 14dny pářily a samička od té doby seděla v budce dneska ráno tam seděla a skříkala tak sem se tam díval a vajíčko tam nebylo od odpoledne už byla venku a pářily se znovu

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.