Krávy

Dobrý den,chtěla bych chovat krávy,ale nevím jaké dojné plemeno.Prosím poraďte.
Ale mohlo by to být i míšené (na dojení i pro maso).
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Chovatelka z 05.06.2017, 06:52:04

Dojná plemena krav a plemena s kombinovanou užitkovostí ( t.j. pro produkci méka i masa) v ČR odkazy:

http://www.hovezimaso.cz/?page=o-plemenech

http://www.zootechnika.cz/clanky/chov-skotu/plemena-skotu/kombinovana-plemena-skotu.html

Jako mléčné plemeno doporučuji  Ayshire. Je to plemeno s vynikající vysokou mléčnou užitkovostí, ale je náročnější na kvalitu krmiva a na chovné podmínky, než plemeno Český strakatý skot.

Jako masomléčné plemeno doporučuji  Český strakatý skot. Kromě dobré kombinované užitkovosti je toto plemeno poměrně odolné a dobře přizpůsobené přírodním podmínkám v ČR. Může být chováno ve stáji i na pastvě v letním období.

 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Děkuji.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Chovatelka z 05.06.2017, 06:52:04

Dodatek:

Chov krav je dost náročný na těžkou fyzickou práci. Při obsluze, krmení a při dojení krav dochází k nebezpečným situacím, kdy lidé mohou přijít k úrazu. Je nutné proto mít uzavřené a platit si zdravotní pojištění. Je důležité si naplánovat a propočítat si dopředu rentabilnost chovu. Nepijte nepasterizované mléko. Pod telata dejte vyrobit dřevěné rošty. Nespěchejte s porody. Dobře se předem poraďte s veterinářem, s plemenářem a s inseminátorem.  Mléčné nebo masomléčné plemeno musí být v zimě ustájeno ve chlévě. POZOR při letní pastvě na pastvinách: stalo se už, že pasený dobytek na pastvině v noci někdo zabil, vyvrhnul, zabité kusy naložil na kamion a ukradl.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.06.2017, 22:00:38

Moje zkušenosti hovoří trochu jinak . Je zcela logické že je to těžká fyzická práce ale záleží jak pro koho , k úrazu přijde jenom ten kdo je nezodpovědný, neopatrný a nešikovný :D  celej život piji jenom nepasterizované mléko pili ho i moji prarodiče a dožili se vysokého věku a nikdy jim nic nebylo. Máme dobytek který je 75 % holštýn a 25%čestr jsou celý rok venku i v zimě, bydlíme v horské oblasti, byly i mrazi okolo 30 stupňů nikdy jsme neměli dobytek nemocný žádny horečky zápal plic nic takového telata se nám rodí v unoru březnu do sněhu a nikdy žádny problém až je tomu těžké uvěřit. To že někdo v noci na pastvě vám ukradne dobytek je asi stejný jako když vám vykradou dům, ukradnou auto, nebo stroje ze zahrady :D  někomu se to nestane za celý život někdo s tím bojuje celý život :D

neregistrovaný karel neregistrovaný

Mám plemeno Jersey a jsem moc spokojený.

Krávy jsou menší, produkce mléka slušná. Mléko vysoce tučné.

krávy vyloženě přítulný. Mohu jen doporučit

  • Obrázek
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: