Aktuálně: 4 940 inzerátů174 353 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

PAPOUŠCI KONŽŠTÍ - bydlení

cone
cone (1412 příspěvků) 22.03.2008, 17:56:58 xxx.xxx.176.221
Ještě donedávna jsem měl mladé konžské papoušky ubytované ve voliérce,kde byly stěny natáhnuty cementovou maltou a následně vymalovány. Po několika měsících provozu to vypadalo takto.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 23.03.2008, 12:12:01 xxx.xxx.176.221
Omlouvám se za přerušení, dojela mi dříve návštěva ze sousedního Polska.
Pozadí ve voliérach se mi samozřejmě přestalo líbit a tak jsem po vyhnízdění párů v této odchovně některé odchytil a přemísti na čas do jiných prostor. Po 7 dnech usilovné práce to s voliérama vypadá následovně.
Trvalo to tak dlouho, protože kvůli obkladům musely být zmenšeny některé rámy a navíc tam zůstaly 4 páry papoušků, které potřebovaly několik hodin denně klid na nakrmení.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 23.03.2008, 12:16:02 xxx.xxx.176.221
Takže nyní mám po úpravách umístěné své nejoblíbenější papoušky konžké v " nových " boxech o velikosti 2x1x1,2m. Toto je mladý pár z ˇodchovu 2006 fantiensis a mladá samice gulielmi.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 23.03.2008, 12:37:08 xxx.xxx.176.221
Tímto aktem jsem dokončil, alespoň jsem si to ještě včera myslel jednu chovnou místnost o rozměrech 6x4m s oknem 120X90cm, bez možnosti výletu, a jsou zde umístěny 3páry konžských, 2páry žaků, 2 páry senegalských a proletovačka 180x110cm na mladé tarantíky. Ale jelikož jsem zvolil voliéry závěsné, které jsou 120cm od země, tak se mi podbízí myšlenka využít prostor pod voliérama na chov, asi křepelek čínských, které se mi vždy líbily. Mohl bych udělat 5 boxů o rozměrech půdorysu180x100cm. Poraďte, bylo by vhodné pod papoušky chovat křepelky?Máte s tím někdo zkušenosti? Samozřejmě se papoušci ke křepelkám nedostanou, jen by "odpad" od papoušků propadával ke křepelkám. A jaký by byl váš názor na eventuální chov kakariků v přízemí? Rád bych tento prostor využil, ale chtěl bych již použít jen montované dřevěné rámy.
Teplota v místnosti je celoročně minimálně 20°C a vlhkost asi 65%. Děkuji za rady.
sunflowersman (neregistrovaný) 23.03.2008, 12:51:43 xxx.xxx.175.196
Ty kachle dodaly tomu zařízení nádech luxusu. Být Váma šel bych do těch křepelek. Avšak echal bych je neejdříve kompletně veterinárně vyšetřit. Byl jste někdy v Zoo Lešná?. Když jsem tam byl naposledy, byla tam velká voliéra a v ní hejno papoušků konžských, stál sem u ní asi hodinu a ne a ne se odtrhnout. NAprostá nádhera. Doporučuju Všem :)
cone
cone (1412 příspěvků) 23.03.2008, 13:03:32 xxx.xxx.176.221
Jo v Lešné je i pěkná skupina pap. kapských. Ale u nich jsou ztráty u starých kusů z odchytu dosti značné, tak až na to budu mít, chci několik kusů od chovatelů nebo ze ZOO z odchovů. V Lešné je mimo jiné i odchovávají.Ale jelikož moji platonickou láskou jsou i vasové, tak nevím jestli dokonce života stihnu dokompletovat svůj chov jak bych si přál.
Mám totiž skupinu" svých" snů, ale problém je ten, že se ta skupina spíše rozšiřuje než kompletuje. Vždy se najde nějaká výzva navíc, kterou bych rád realizoval.
sunflowersman (neregistrovaný) 23.03.2008, 13:09:40 xxx.xxx.175.196
Já myslel taky kapské. Jak sem viděl ty Vaše fešáky tak sem napsal konžské automaticky, omlouvám se za přepsání. Myslím si, že tento problém neřešíte pouze Vy, každý chce kopletovat ,ale během kompletování jen rozšiřuje a rozšiřuje :)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 14:28:22 xxx.xxx.123.54
Nechci vám nabourávat diskusi. Pokud se jedná o mladé ptáky konžské co nehnízdí není pro ně voliéra malá? 2 metry délka. To znamená, když se nainstalují bidla, tak vznikne 1,70m až 1,80m na prolet což je pro takové ptáky co v přírodě létají za potravou až 60 km daleko málo. Ale chápu to prostě když není místo, tak se ptáci nějak chovateli přizpůsobit musí. Jen si to pořád někdo nechce přiznat.

Kakarici mají velice impozantní let. Což jsem poznal tím, že je pouštím občas proletět po místnosti. Jejich let se dá přirovnat k plachtění (samozřejmě to poznáte jen ve velkém prostoru). Pokud je chcete chovat celoročně, tak by to chtělo 3 metry dlouhou voliéru, tam se teprve pořádně proletí. Já je odchovávám v boxech 120 x 70 x 70 cm a pak po vyhnízdění putují do voliéry 250 cm dlouhé, ale podle některých lidí zde na fóru je to pro takové ptáky málo a pravděpodobně u mě trpí, protože nemají voliéru nad 3 metry délky.
Jinak řečeno jsou to slepice a asi bych je upřednostnil před křepelkami. O jejich chovu, jejich chování a jejich zvycích vím hodně.

Přeji hodně štěstí v rozhodování.
cone
cone (1412 příspěvků) 23.03.2008, 15:34:04 xxx.xxx.176.221
Mladí konžští nemohou hnízdit, protože jsou ještě mladí. Odchovy, co vím zahnízdily nejdříve ve třech letech a ještě s malou úspěšností. Jinak mnou dokumentované zařízení bude sloužit jen na zimování a hnízdění, an období od konce května do září mám naplánováno umístění do venkovních voliér o délce 3,5m. Jediné úskalí je to, že se budou muset přechytávat a přenášet.
O nalétání nějakých 60-ti km za potravou mám svůj názor. Nespletl si je autor příspěvku / citace / s něčím jiným?Kdybyste se více zajímal o to, v jakých prostorách nejčastěji v zajetí Afrika hnízdí, odpustil byste si tu ironii.
Váš názor je zkrátka váš názor a zkušenosti jiných, mám na mysli kapacit v chovu, nemá pro vás žádnou váhu.Diskuse mezi náma by jistě mohla být velmi plodná a poučná i pro ostatní, ale díky jisté dávce ješitnosti je absolutně zbytečná.Přeji příjemné velikonoce.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 16:09:31 xxx.xxx.183.35
Proto jsem schválně psal, že vaši mladí Konžští nehnízdí, proto by měli mít prostornější voliéru než 2 metry, když jste psal, že Konžští ochotněji hnízdí v menších boxech. Mladí ptáci by proto měli mít větší voliéru pokud se nemýlím ne?

Ne nespletl. Je to napsáno přesně k papouškům Konžským, že létají vzdálenosti i 60 km. Samozřejmě, že beru zkušenosti jiných, já psal o minimálních délkách zatímco vy jste s mým názorem nesouhlasil, tak mi pak řekněte kdo je zde ješitný? Když vím, že v 2 metrových voliérách rozely a alexandři malý nestrádají a i zkušenosti jiných mi to potvrdili.

Plodná diskuse by samozřejmě mohla být, kdyby jste dokázal přijmout i jiný názor a ne si tvrdošíjně prosazovat ten svůj. Já ostatní názory akceptuji, dokonce i respektuji, protože každý má právo na svůj názor, ale jaksi se mě dotýkají vaše reakce na to, že ptáci výše zmínění by mohli strádat v takových voliérách a ještě k tomu, že by měli mít nějaké problémy při hnízdění. Proč tedy nepřijmete fakt, že 2 metry bohatě stačí? Akorát tak odrazujete od chovu ty co nemají takové štěstí a nemají takové prostory, aby ptákům poskytli 4 metrové voliéry. Známému hnízdí alexandři malý ve voliéře 2x2 metry a sedí mu na 4 vajíčkách. Co znám lidi a opravdu jich je dost, tak jim běžně hnízdí alexandři i rozely v takových voliérách bez obtíží a odchovy mají nádherné. Dokonce jeden chovatel chová více pár alexandrů malých ve voliérách, které mají na délku 150 cm.

Proč to vše píši? Dle toho co jsem pochopil z vašich vyjádření, tak ptáci kteří žijí převážně uvnitř pralesa a tudíž převážně šplhají upřednostňují menší prostory a to i kvůli většímu bezpečí klidu. Řekněte mi tedy proč s úspěchem ochovávám kakariki, už pár let v klecových boxech a přitom v přírodě obývají převážně otevřené oblasti? Proč mám pěkné odchovy, když odchovávám v klecových boxech? (to že mám pěkné odchovy u malariků mi potvrdili jiní lidé, aby jste si nemyslel, že každý vychvaluje to své)

Vy jako Kapacita se nemůžete nikdy mýlit, že ano? Já sebe nepokládám za odborníka a ani mi o to nejde jak si zde někteří pošetilci neustále myslí. Mě osobně stačí to, že se svým svěřencům věnuji a oni mi to oplácejí a nemám zapotřebí se zde s někým přetahovat o to kdo má pravdu a kdo nemá. A pokud si o mě někdo myslí, že jsem světaborník, tak je to jen čistě jeho věc. Nikdy jsem o sobě neřekl a ani netvrdil, že jsem odborník. Ale stojím si zatím, že pro rozely a alexandry malé jsou 2 metrové voliéry naprosto vyhovující a jsem ochoten to i nějakým způsobem dokázat.
Marty
Marty (521 příspěvků) 23.03.2008, 16:25:13 xxx.xxx.232.126
Pane Hála, nic proti Vám nemám, uznávám Vás, ale nemohl byste to napsat panu Šiškovi třeba na mail? Je škoda od tohoto tématu odbočovat jen proto, že chcete vyjádřit svůj názor za každou cenu. Myslím, že jste nám své názory na chov papoušků vysvětlil už v minulém tématu, proč se zase hádat? Každý chová své papoušky jak uzná za vhodné, jaký má k nim vztah a taky podle toho kolik má prostředků a místa k dispozici.
Hodně úspěchů všem, Marty
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 16:31:53 xxx.xxx.183.35
Pane Vašut a vidíte? Sám jste to napsal **Každý chová své papoušky jak uzná za vhodné, jaký má k nim vztah a taky podle toho kolik má prostředků a místa k dispozici.**

Toto vystihuje jednou jedinou větou to co se pokouším já někomu vysvětlit. Samozřejmě, že by jsme si to mohli psát v emailech, ale myslím si, že i takovéto témata prostě sem na diskusi patří.

Nemusíte mě uznávat. Jsem obyčejný chovatel, tak jako vy a taky ostatní.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2008, 17:06:55 xxx.xxx.176.221
Já se za kapacitu nepovažuji, nenapsal jsem to aby to tak vyznělo..Jsem pouze přichystán akceptovat všechny poznatky a názory, které povedou ke zkvalitnění života našich/ a teď mi všichni odpusťte ten výraz / zajatců. Nebudu za žádných okolností drasticky měnit podmínky pro ptáky kteří již fungují, ale s každým nový přírůstkem chci podmínky zlepšovat. A tudíž tvrzení že tam to funguje v takových podmínkách a ptáci nestrádají a proto tyto podmínky budu protlačovat do podvědomí dále, mi nesedí a nevidím v něm kouska citu pro chovatele tak důležitého.Kdybyste viděl, v čem můj známý dosahoval nadprůměrných výsledků v odchovu žaků, tak byste možná i vy zaplakal.Takže jsou směry, které nebudu nikdy následovat.
Ten článek, ze kterého jsem vybral pasáž o velikosti chovných zařízení napsal samozřejmě někdo jiný a vy mi už chcete přisuzovat nějaké závěry z něho vyplývající. Já se pouze stotožňuji s tímto textem.
cone (neregistrovaný) 23.03.2008, 17:11:30 xxx.xxx.176.221
Nepodepsal jsem se , omlouvám se, Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 18:07:21 xxx.xxx.183.35
Nic vám nepřisuzuji. Vy jste ho jen tak nezmínil, tak proto jsem právě narážel tímto směrem.

To co jste mi teď napsal mi stačilo, abych si udělal vlastní obrázek jak to ve skutečnosti vy myslíte. Chcete zajistit ptákům co nejlepší podmínky k životu, ale protože afričtí papoušci hnízdí ochotněji v klecích, tak je chováte v klecích. Pochopil jsem to tedy správně a rozlišoval bych dva pojmy a to zkvalitnění chovu pro lepší živobytí ptáků a ten druhý zkvalitnění chovu pro lepší podmínky k odchovu. Ta druhá nemá nic společného s tou první. Takže bez urážky opět se mi potvrdilo, že kážete víno, ale přitom sám pijete vodu. U tohoto bych z mé strany zůstal. Pořád se snažíte si vsugerovat, že vám jde o lepší život ptáků, ale přitom vám jde tak jako všem nám ostatním o odchov. Kdyby vám šlo o ten první pojem, tak chováte africké druhy v prostorných voliérách a bylo by vám jedno zda odchovají, nebo ne. Jen si něco nalháváte. Ti afričani i když více šplhají, taky potřebují prolet a podle vašich teorii je dle mého pro ně 150 cm klec nevyhovující. Já vím moc dobře, že jim to vyhovuje a taky vím, že i Australským a Asijským papouškům vyhovují ty voliéry, které jsem zmínil, ale vy si to nepřipustíte. Protože vám přeci jde o ten dobrý záměr, o zkvalitnění podmínek pro lepší živobytí ptáků. (toto je samozřejmě z mé strany ironie)

Přeji vám příjemné svátky.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 23.03.2008, 18:19:46 xxx.xxx.93.119
Na vašem místě bych zanechala dohadů, každý z vás má pro ptactvo dobré podmínky. Spousta papoušků trpí v menších domácíh klecí, takoví lidé nechodí na stránky o papoušcích a své svěřence vyloženě týrají. (alexandři se např. chovají v klecích vhodných tak max. pro andulky)
Ondro, zanech iroine, Sunflowersman reaguje v každém příspěvku velmi takticky, bohužel se nechal vyprovokovat tvými řečmi (možná by stálo zamyslet se nad tvým způsobem diskuze, který nadzvedne i velmi tolerantní přispěvovatele) a k p. Šiškovi bys mohl přistupovat přinejmenším s úctou.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2008, 19:03:42 xxx.xxx.176.221
Už to tedy uzavřu, dvakrát jste použil přirovnání o vodě a o víně. Dvakrát jste toto přirovnání napsal obráceně.Takže není možné, že se pletete i jinde?Mám pocit, že v diskusích s váma jen mrhám svůj čas a stejně to nikde nevede. Jak už jednou tady bylo napsáno, zabral jste pískoviště a chcete rozhodovat, kdo může dělat babovičky.Tak do toho.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.