Aktuálně: 4 731 inzerátů176 719 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

PAPOUŠCI KONŽŠTÍ - bydlení

anonymní (neregistrovaný) 23.03.2008, 19:23:44 xxx.xxx.183.35
Bohužel pravda někdy bolí. Samozřejmě chápu, že jste musel odbočit od mého velice jasného příspěvku. Jen nechápu co vám vadí a proč se hned urážíte a nenápadně strhujete diskusi jiným směrem.. Myslím, že zde debatujeme na vysoké úrovni a prostě nějak nechápu, když striktně v jiném tématu doporučujete a prosazujete větší rozměry voliér, proč sám chováte v boxových klecíh. Ano samozřejmě jde vám o odchov, ale pak nevím proč se zaštíťujete za vhodné podmínky pro lepší život našich svěřenců.
Pokud jsem se vás tedy nějak dotknul, tak se omlouvám a tímto zde tedy končím, Mrzí mě, že sám sobě něco nepřiznáte.
A taky mě mrzí, že zde píšete něco o bábovičkách a písečku.

Hicks

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
24.03.2008, 00:12:55 xxx.xxx.111.1
Hicksi: rád bych slyšel o co ti jde? Chceš z této doskuze vyhnat coneho nebo sunf.... ?? Nebo se chceš chovat sám tak, aby jsi byl vyhoštěn. Pokud se snažíš dosáhnout něčeho co jsem napsal, tak to je lepší říci na rovinu.
Mně právě příjde, že jsi to ve většině případů ty, kdo nedokáže přijmout názor ostatních.
Prostě Cone pap. konžské odchovává, to znamená, že všechno dělá dobře a tak, že ptáci jsou ochotni mu hnízdit, což hovoří za vše. Takže když to přeženu, tak p Šiška by se nad tvými příspěvky mohl pousmát a vůbec na ně nereagovat. Něco jiného by bylo, kdyby jsi je odchovával také. Přesto se snaží diskutovat, ač to s tebou nemá lehké.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 24.03.2008, 05:24:11 xxx.xxx.183.35
O co mi jde? Jde o to, že tady někdo striktně prosazuje u ptáků větší voliéry a přitom sám chová v boxových klecích. O nic víc tu nejde. Nikoho vyštvat nechci o to mi vůbec nejde.
Cone (neregistrovaný) 24.03.2008, 09:41:03 xxx.xxx.176.221
Nazývat voliérky o půdorysu 2x1m boxovými klecmi, to mi připadá zaujaté, ale budiž. Ale bylo přehlédnuto, že toto je odchovné zařízení a ptáci přes léto budou umístěni do výletových prostor.
Já jsem vaše zařízení na senegaly pochválil a bylo by pro mne nedůstojné vám vytýkat vaše nedostatky v chovu. Takže to není osobní, alespoň ne z mé strany. Na vás mi vádí, že se snažíte doporučovat začínajícím, mladým chovatelům rozměry co nejmenší s odůvodněním, že ptáci nestrádají a odchovy se daří.Můj známý odchovává od více párů amazonky černotemenné a bělobřiché v klecích 1x0,6m, odchovy se vyvíjejí dobře, ptáci hnízdí opětovaně, ale sám chovatel tvrdí, že rozměry jsou nedostačující a nedoporučuje je pro chov.Publikoval o těchto odchovech v čas. Papoušci. Nevím ,jestli byste byl toho schopen vy-pohanět něco svého.Vy jste na těchto stránkách berná mince, které řada z návštěvníků těchto stránek přikládá nějakou váhu, ale tlačíte chov do minipodmínek. Mi osobně je jedno v čem chováte, ale nedopručujte menší a menší rozměry chovatelských zařízení. Vždy něco na toto téma vyštracháte a tlačíte to za nejvhodnější.
V mých chovatelských počátcích jsem se setkal s případem zahnízdění krotkých amazoňanů kubánských, volně létajících po kuchyní a zahnízdili a vyvedli jedno mladé v krabici se starým chlebem, který sušili pro králiky pod plynovým sporákem. Myslíte si, že i toto by byl vhodný příklad k následování? Já rozhodně ne, je to kuriozita, zajímává kuriozita.Doufám, že jsem vás Hicksi i ostatní čtenáře zmínkou o kubáncích trochu pobavil a přeji příjemný zbytek velikonoc. Cone
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2008, 11:27:59 xxx.xxx.183.35
A co ty závěsné klecové boxi? Ty mají taky 2 metry? Ty které jsem viděl na fotkách?

Takže pokud jsem to pochopil dobře 2x1 metr voliéra je tlačení do minipodmínek a vy se zde zmiňujete, že ptáky máte v prostoru 2x1 metr, tudíž podle vás v minipodmínkách podle toho co jste zde napsal.

Hicks

Já narozdíl od vás uznám, že ptákům se může dobře a prospěšně dařit v menších prostorech. Já osobně se nebráním prostorným voliérám, ale nevidím důvod proč někoho odrazovat od chovu rozel a alexandrů malých jen kvůli 0,50m - 1m.
Faktem zůstává, že takový ptáci a dokonce i větší se v domácnostech chovají v klíckách a toto bych bral na zřetel a ne hanit někoho, kdo chce začít chovat rozely, nebo alexandry velké a tvrdit mu, že voliéry 2x1 metr jsou pro ně nevhodné, když sám autor tvrzení svůj chov má v klecových boxech 150 cm dlouhých a některé voliéry má 2 metry dlouhé. Toto se mi nelibí a proto tak reaguji. Jinak proti vám nic jiného nemám.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 24.03.2008, 12:28:46 xxx.xxx.48.29
Pánové probuďte se!!! Zbytečně zahlcujete toto téma nesmyslnými hádkami, které nikam nevedou. Nikdy nemůžeme našim svěřencům poskytnost takové podmíky k životu jako mají ve volné přírodě i obyčejná andulka v přírodě lítá ve věším protoru než mi jim poskytujeme. Andulce sice stačí voliéra 1m dlouhá ale kdybyste viděli jaká radost je andulky pozorovat v 6m dlouhé voliéře. V 6m dlouhé voliéře sem měl pár andulek jen dočasně a pak jsem tam přemístil rosely pestré. Jinak andulky chovám v 1,8m dlouhé, 1m široké a 2m vysoké voliéřa. Mám tam pouze dva páry. Přeji všem chovatelům úspěšnou sezónu a hezký zbytek velikonoc.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 24.03.2008, 12:39:12 xxx.xxx.176.221
Mám dojem, píši v nějakém jiné dialektu, vše je nepochopeno nebo obráceno. V ubikacích kolem 150x100cm mám senegalce, přerdpokládám, že je ve větších nemáte ani vy.
Já jsem nikdy nikoho od ničeho neodrazoval, pouze jsem proti propagaci malých rozměrů, což činíte vy. Nikdy bych nehanil ty, co chtějí začít chovat rozely a alexandry.Jsem obdivovatel těchto rodů a jistě nějaké zástupce zmíněných rodů časem pořídím. Ale nejde vše najednou, alespoň ne u mne.
Mohu-li vás o něco požádat, přečtěte si prosím, co jsem o dané problematice napsal já, co jsem jen ocitoval a jak jste vždy na něco nestěžejního v tématu zareagoval vy.Pak prosím, zareagujte, chcete-li, ale opravdu na konkrétní, neosobní věci. Rozepře o mém chovném zařízení, pokud nevedou k reálným připomínkám na zlepšení, nejsou k ničemu a čtenáře již jistě unavují.Mě osobně již pomalu také.Nehodlám zapadnout do vašeho stylu a hodnotit vaše postupy a zařízení.
Marty (neregistrovaný) 24.03.2008, 13:39:53 xxx.xxx.232.126
Jelikož jsme odbočili daleko od tématu, chtěl bych se trochu vrátit a pochválit vám vaše konžáky. Jsou moc pěkní. Určitě musí být těžké je odchovat. Mi osobně se líbí i papoušci a vaše chovatelské zařízení. Marty

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.