Aktuálně: 4 929 inzerátů174 536 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

Určení pohlaví pomocí prstenu

anonymní (neregistrovaný) 01.04.2008, 20:12:56 xxx.xxx.55.33
a držíte tu šnůrku v ruce já sem to měl pověšené na bydle a ptáky sem dal pod to a nic jenom trošku ale jak kdy nkdy vůbec
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2008, 21:48:51 xxx.xxx.218.138
To je ale blbost ! A ted vesteni z kavy .............. odvar z babskyho ucha ............ to snad ne !?
mah
mah (188 příspěvků) 01.04.2008, 23:03:08 xxx.xxx.146.245
Samozřejmě ,že provázek, který drží prstýnek nebo kroužek držíme v ruce. Zavěšené na bidle to nemůže fungovat, to by jinak nemuseli být ani proutkáři na vodu, každý by si dal tyčky do země nebo je někam pověsil a dle toho určoval... Musí být jakýsi střet energií nebo tak. Neumím to přesně vysvětlit...
Prot to je blbost! Když se nemáte zájem účastnit diskuse a jen urážet techniku, která je pro některé z nás úspěšná aspoň z 50% tak rači ´´držte klávesnici´´ a nepřispívejte!!! Netradiční formy léčby taky někdo považuje za šarlatánství a někdo ne. Klidně si jinde piště že tomu nevěříte, ale tady si píšeme postřehy ti co toto využíváme nebo máme zájem něco zkusit.
PROSÍM ADMIN TÝM, JESTLI BY NEBYLO MOŽNO ZAKÁZAT PŘISPÍVAT BEZEJMENNÝM PRÁVĚ PRO PODOBNÉ PŘÍPADY, KDY NEMOHU ODLIŠIT JEDNOHO NEREG. OD DRUHÉHO A NEMOHL JSEM JE ODLIŠIT V TEXTU. A možná by ty některé CHYTRÁKY nebavilo vkládat takové blbiny ,kdyby ještě museli vypisovat jméno... Děkuji (nepsal jsem rovnou zákaz psát nereg. protože zde jsou i velmi dobří přispěvatelé kteří jsou neregostrovaní a publikují jen pod nickem ;-)
mah 2 (neregistrovaný) 02.04.2008, 15:11:33 xxx.xxx.218.139
Mah ty matematiku - na 50 % to bude vzdy kdyz mas jen samce a samici ( dve moznosti ) nenech se vysmat . Tento dotaz patri take do diskuze ........... a snad nebudes ako hicks , ten taky mal problem s odpurcemi jeho tvrdeni !Jen smula ze starsi chovatele nemaji vsichni EMAIL to by bylo pokecani na supr urovni ..... o realnich viecech a ne fantasmagorie ! UZ TEDY ZADNE PRISPEVKY V RUBRICE SCI-FI
mah 2 (neregistrovaný) 02.04.2008, 15:33:55 xxx.xxx.218.139
Prece mi jeste neda poradit skuste se venovat a hlavne ucit se v odskosenych praktikach a pak okrajove skouset sci-fi , cone vam urcite na pozadani pomuze je to profik ktery da hlavne na metody vedecke a osvedcene .To je ten chovatel ktery ma prax a vi o cem je rec ( ten starsi kterych je tu malo a urcite by tu meli co rict ) ! PRAX PRAX A PRAX JE NEJLEPSI UCITEL !!!
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 02.04.2008, 16:07:35 xxx.xxx.88.30
A kolik je tobě že tady tak machruješ... Tady jedeš taky nějaký hrozný bomby... Myslíš že tady je na tebe někdo zvědavej.. To o čem se tady diskutuje není žádný "sci-fi"... Zkoušel si to...? Já jo a jak vidíš nejsem sám a taky si tady můžeš přečíst že to dost lidem funguje... ;) Tak přestaň dělat chytrýho a jestli tě tahle diskuze irituje tak sem prostě nelez a nečti jí... Ok??
mah 2 (neregistrovaný) 02.04.2008, 16:12:59 xxx.xxx.218.139
32 , a prominte nechal sem se unest ze nekdo se snazi do neceho jasneho a metodicky uz objasneneho vlozit taketo fikce ............. co je dano to je dano sorry
mah
mah (188 příspěvků) 02.04.2008, 16:43:33 xxx.xxx.146.245
Promiň mi, ale příspěvek typu je to volovina ste blbci že na tom ztrácíte čas podle mne k tématu rozhodně nepatří. Pokud by to psal samozřejmě někdo v klidu a s rozumem a napsal svůj názor a rozumně nám sdělil proč této metodě nevěří, tak samozřejmě má zde prostor, ale urážet vážně ne! Co se týče toho ,aby jsem nebyl další Hicks... pokud sis pozorně pročetl zdejší diskusy, navštěvuji tento web už dlouho. Málo přispívám do diskusí což je pravda, ale to je dáno tím, že nepřispívám tam, kde nemám čím přispět a kde se nemohu podělit o vlastní zkušenosti. Píšu jen k tématu o kterém mám nějaké zkušenosti nebo o kterém se chci něco dozvědět, že mne zajímá. Pokud je to pro mne nóvum tak jen pozorně sleduji a získávám informace takto. U Hickse byl problém že nebyl ochotný neustále odpovídat na dotazy, a přitom měl pocit, že má monopol na rady takže přispíval i neúčelně, bohužel, jinak pokud měl chuŤ a náladu jeho příspěvky byli velmi kvalitní. Zvlášť jsem oceňoval jeho články, je škoda že zde již nejsou. Nepopírám, že praxe je nejlepší učitel, ale diskuse je také dobrá pokud je zdravá. Nevím proč jsi neustále opakoval PRAX, PRAX, PRAX... absolutně mimo mísu. Zkušenosti(nebo - li tvoje PRAX) můžeš získat v mnoha dovednostech. Takže i v tomto (poznávání pomocí prstenu či podobně). Dále k těm 50-ti%. Jo, jasně samec a samice 50:50, ale myslel jsem tím zvětšení šancí. Jako takových, ty se snad při nákupu zvířat spoleháš jen třeba na tvar hlavy(pokud chováš nějaké papoušky u kterých nění jasný pohlavní dimorfismus)? Nebo posuzuješ i stavbu těla a další tak aby si své šance co nejvíc zvětšil. A promiň mi to rýpnutí, ale chovatel v Kristových letech by se měl umět ovládnout v tak nevinné záležitosti a ne surově a sprostě napadat. Sám tu vyzdvihuješ STÁŘÍ a MOUDROST, tak se tak sám chovej nebo si svým chováním buď silně protiřečíš (za předpokladu že si nekecal o svém věku) a nebo dokazuješ svou nevychovanost a neznalost(v případě že jsi o věku lhal). Tak a teď jsme se k tématu vyjádřili oba a tak pokud máš důvod k dalšímu pokračování v této diskusy napiš mi na mail, a pokud ti to nevadí, napiš mi z majlu kde je uvedeno tvé jméno ať navzájem víme kdo má s kým tu čest. Já tu své jméno i kontakty uvedeny mám. No, a pro kompletní informovanost letos mi bude 18.
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2008, 17:05:02 xxx.xxx.218.139
32 je ok , fakt se omlouvam neudrzel sem se .......
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 02.04.2008, 17:08:50 xxx.xxx.182.2
Zdravím.Nerad se do toho pletu ale tahle hádka začíná připomínat to, co se tu dělo nedávno.
Pro neregistr.:pokud tě toto téma nezajímá, tak ho nečti a nepřispívej.Nás to zajímá a tak o tom debatujeme.A aspon když už něco kritizuješ se podepiš;).
A pro mah:Přístě si takových to urípacnů nevšímej a debatuj vesele dál.Kdyžtak požádej admini at to smažou a víc se nevjadřuj je to zbytečné.Debatova s tím kdo se ani nepodepíše pod svůj výtvor je pod úrovní.

JInak k tématu.Eozhodě to vyzkouším až budu u chytání ptáků abych je zbytečně nestresoval.JInak by mě zajímalo jestli ste je třeba i kvůli tomuto schválně chytali?A jeslti ano, pozorovali jste na papouškách nějaký dopad po tomto chytání?
cone
cone (1412 příspěvků) 02.04.2008, 17:30:53 xxx.xxx.176.221
Metoda určování pohlaví pomocí "kyvadélka" byla již několika desítkami let rozebíraná v buletinu PIZ, vydávaným dnes již zesnulým př. Vašíčkem.
V každém případě je to metoda nevědecká, procento úspěšnosti záleží více méně na člověku, který drží nit, na jeho vnímavosti.Vše, co nejde regulérně změřit a zvážit nebo jinak poměřit a prokazatelně určit, bude zpochybňováno a napadáno / některými lidmi /. Určujícím stupněm důvěry v tuto metodu je množství chovatelů, kteří se obrácejí na veterinární laboratoře s problémem určení pohlaví, ať už se jedná o klasickou endoskopii či DNA.Mi osobně z toho všeho tedy vyplývá / i když tuto metodu "kyvadélka" neodsuzuji /, že chovatelé chtějí mít" něco na papíru", něco hmotnějšího než jen prohlášení z něčích úst, že se jedná o samce či samici.Ale to je dáno dobou, a stále to bude diskutováno a zvažováno pro a proti.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 02.04.2008, 17:44:47 xxx.xxx.88.30
Jasný že když si budu kupovat už fakt nějakýho lepšího papouška, tak i když kyvadélku věřím že to může fungovat, stejně bych to chtěl mít na papíře potvrzený že to je to či ono... Ale pro osobní potřeby je to podle mě velice zajímavá věc, kterou budu rád zkoušet dál...
sejček
sejček (1256 příspěvků) 02.04.2008, 19:16:32 xxx.xxx.208.66
dnes mi to nedalo a šel jsem do voléry a tam sem chytil péťu (andulák samec z holandska) mám doma kyvadélko které jsem si koupl před pěti lety v jednom krámě s těmito věcmi a u samce mi to začalo dělat výkyvy z prava do leva pak sem chytil jeho samici a zase jsem vzal kyvadlo a to začalo vytvářet kruh o poloměru přibližně 2cm pak jsem vzal pár papoušků zpěvavých samici a zase tan samí kroužek a u samce se to začalo kývat do strany pak jsem vyzkošel letošní mládě andulky lutino je stará cca 3 týdny a podle kruhu co ďálo kyvadlo jsem usoudil že je to samice tuto "samici" si nechám a uvidím co z toho vznikne jestli to bude pravda
pak jsem toto co jsem dělal popsal dědovi a vzalii jsme z klece kterou má doma pár kakariků a vzal jsem samce a zase výkyvy do strany a pak samici a zase kolečko tado metoda se mi zdá celkem dobrá ale pořádně uvidím až jestli ta lutino andulka bude samice
cone
cone (1412 příspěvků) 02.04.2008, 19:57:14 xxx.xxx.176.221
Ahoj Honzo, že to funguje u tebe je fajń, přáj bych ti , aby jsi měl vysokou úspěšnost při určování, mělo by to svědčit o tvých schopnostech. Ten největší problém této určovací metody, který vede ke zpochybňování, je že to nejde každému.Ale sám si to vyzkouším u sebe a dám vědět jak jsem dopadl.
radek (neregistrovaný) 02.04.2008, 20:05:04 xxx.xxx.55.33
sejček:a u té mladé andulky to dělalo stejné kruhy jako u staré samice nebo menší
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2008, 20:05:28 xxx.xxx.208.66
jo doufám že mi to vyjde i s luitno andulkou a jak se tady ptal luke tak to ptáky nestresovalo oni jsou na mě zvyklí
Jana Rušarová (neregistrovaný) 02.04.2008, 20:27:26 xxx.xxx.98.135
Moc zajimave hned vyzkousim na nasich korelach...Jinak co vim od moji mati tak to zkousela nad svym brichem kdyz me cekala s bratrem(jsme dvojcata) a vychazelo ji to presne-jeden kluk a jedna holka...no tak jsme tu...tak at se dari pri urcovani, myslim si ze se vyzkouset ma vsechno a jestli pomuze tohle tak proc ne...myslim si ze to neni sci-fi ale ze je to normalni prirodni ukaz o predavani energie...tak snad se nemylim:)
sunflowersman (neregistrovaný) 02.04.2008, 23:52:00 xxx.xxx.175.196
vidím , že se to tu mega rozjelo. Samozřejmě , že bych také nekoupil nějaké dražší papoušky, jen kdy by mě někdo řekl že je to pár, at už to zjistil jakkoliv. Co si budeme povídat, dneska jde o jistotu. Ale pro vlastní účely je to paráda pokud to někomu jde.Dneska je to považováno za nevědecké, tedy nepravdivé.Ale když se tak zamyslím teplo je například taky energie a dokáže neuvěřitelně hýbat s hmotnými částicemi. Zvuk také nevidím ale přesto existuje, Uv záření také nevidím, přesto mů¨že způsobit trvalé změny na těle člověka...ted sem mluvil o věcech vědecky dokázaných. Podle mě teda i to kyvadélko nemusí být zrovna sci- fi. Tyto výzkumy se prováděly už dávno, například ve psychoenergetických laboratořích, využívaných především za války.Podle mě energie má nadvládu nad hmotou...ale to by jsme tu mohli založit filozofický klub :) Pane Šiška určitě dejte vědět.jsem na to moc zvědavý
biker70
biker70 (235 příspěvků) 03.04.2008, 08:49:07 xxx.xxx.48.28
Koukám,že jsem tu rozjel parádní debatu. Upřímně,nečekal jsem takové "emoce". Jen jsem chtěl vědět,jestli s tím máte někdo nějakou skušenost. Jak je vidět u někoho to funguje u jiného ne. Asi to bude opravdu nějakým nadáním,nebo větší vnímavostí na nějakou energii.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.