Aktuálně: 5 098 inzerátů172 588 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Automatická kurníková dvířka

Kabl.honza (neregistrovaný) 26.04.2022, 23:49:29 xxx.xxx.37.176

Hezký den všem, pracuji na projektu automatických kurníkových dvířek a rád bych získal od chovatelů zpětnou vazbu. Jedná se o dvířka, která jsou na obrázku. Případně více informací zde: https://kurnikovadvirka.webnode.cz/

Zajímolo by mě, kdyby taková dvířka stála zhruba 3500 Kč, tak jestli by o ně byl zájem. Co Vás na dvířkách nejvíce zaujalo, případně jakou funkci byste nejvíce ocenili nebo co se Vám naopak nelíbí. 

Obrázek Obrázek
TerezaB. (neregistrovaný) 13.07.2023, 10:16:32 xxx.xxx.28.161

Dobrý den, máte prosím někdo dobré zkušenosti s automatickými dvířky do kurníku, sháním nějaké spolehlivé. Na ifauně, byl odkaz, ale ten teď bohužel nedohledám. Moc děkuji za rady 

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 27.07.2023, 15:17:45 xxx.xxx.37.169

Mám dva roky dvířka od Drimla v-pro1 a spokojenej, 3tužkový baterie jsem za ty dva roky ještě neměnil, zezačátku jsem měl problém s kombinací světlo/čas pak to vyladil, jedou parádně. Jenže už je neprodávaj, prej čekaj na součástky. Stavěl jsem druhej kurník, tak jsem "dočasně" pořídil u lihne.cz Brinseu tu nejlevnější verzi za 1990,- a těch 14 dnů co je mám jedou bez problémů. Maj nastavení úrovně světla, ale nebylo potřeba nic nastavovat. Jedu zatím na tužkový, ale předělám to na zdroj napájení, el. mám k dispozici, ať se nemusím případně trápit s baterkama.. Takže za mě byť pouze po 14dnech 👍

https://www.lihne.cz/brinsea-chick-safe-eco/

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 28.07.2023, 07:14:01 xxx.xxx.37.169

Tak dnes nevýhoda těch levnejch v praxi, ráno v šest zataženo a déšť(konečně) a dvířka zavřený, a bez možnosti nějakým tlačítkem dvířka otevřít. Nechal jsem to bejt a když jsem přijel do práce, už byly normálně otevřený. Nadzvednout a něčím podložit by samo šly, ale pak hrozí špatný namotání provázku.

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 31.07.2023, 13:54:33 xxx.xxx.198.226

Mám přesně tyhle Brinsea Chick Safe Eco a jsem s nimi spokojená. Kupovala jsem loni na začátku léta.

Nevýhoda tužkových baterek u nás je, že v zimě (teploty pod nulou) nefachaj. Takže v zimě zavíráme a otvíráme růčo - provázek z automatu odvážeme, přivážeme provázek na konci se smyčkou na hřebíček 🙂 Vzhledem k tomu, že ty čtyři měsíce v roce stejně chodíme ke koním při svítání a stmívání, tak nemají holky problém.

První baterky dodané v balení s dvířky mi vydržely do té první zimy (od července). Baterky, které kupuji průběžně od té doby, mají nižší i vyšší trvanlivost podle kvality, typu a kapacity (některé i jen týden). Výrobce vyžaduje pro dvířka alkalické, a ty toho skutečně vydrží s dvířky nejvíc. Momentálně se mi osvědčily nějaké Varta Longlife (ale pohlídat tu alkalickou bázi). Dvířka celkem včas upozorní, že baterky zmírají (den předem). Já už ovšem mám raději u koní náhradní sadu pro případ potřeby (elektriku tam nemáme, takže mi vyhovuje, že jsou na baterky a měnění mě nijak neobtěžuje).

Také jsem nemusela nic nastavovat, dvířka se ovládají pouze přes stmívací senzor (existuje dražší verze s časovačem, ale dokud budou tato běhat, nebudu měnit), lze posunout pouze hodnotu světla při zavírání, nelze posunout hodnotu světla při otvírání, což vidím jako nevýhodu, protože opravdu ráno občas drží slepice zavřené dlouho (stěžují si na to i na anglofonních forech, která jsem k tomu před koupí pročítala). Nicméně já mám kurník pořešený tak, že se druhá dvířka otvírají a zavírají manuálně tak jako tak každý den ráno i večer, takže slepice jsou ráno vypuštěny i když se náhodou automat hodlá otevřít později. Pro mě je důležitější, že tam nemusím šaškovat večer v deset, abych slepice zavřela, zavřu manuální dvířka v šest a jdu klidně domů a vím, že se stmíváním slepice naskáčou do kurníku a automat je zavře.

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 01.08.2023, 07:00:54 xxx.xxx.37.169

Já mám v tom "Drimloj" tužkovky co on dodal Varta Industrial Pro a jsou tam 2 roky bez ztráty kytičky. Zima nezima. A to tam jsou jen tři. Zkuste je, třeba budou fakt dobrý. Ale netuším, je spíš pravděpodobný, že to otvírání má opravdu tak malej odběr a ta Brinsea zas velkej. 

Ad druhý dvířka manuální, to mě kurnik nenapadlo a docela mě to štve, to je dobrej nápad 👏

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 02.08.2023, 23:33:38 xxx.xxx.0.1

U německého výrobce Kerbl není s tužkovkami žádný problém.
Měním je vždy před zimou, jednou za rokm jak doporučoval Driml.
Ale vydrží i dva roky. Kupuju většinou Duracel.
Jsme 650 metrů nad mořem.
Fungují i po sedmi zimách. Mám jen na tužkovky.

Jediný problém u Kerbl, že se do něj nesmí dostat voda.
Mám je pod pavlačí, takže na ně neprší.
Problém byl, když jedno léto přišla taková náhlá průtrž,
že voda stříkala odražená od země do všech stran snad metr a půl.
Tehdy se dostala do zavírání zespodu.

TerezaB. (neregistrovaný) 03.08.2023, 07:54:25 xxx.xxx.59.105
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 02.08.2023, 23:33:38

Moc děkuji za rady. 

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 03.08.2023, 09:21:05 xxx.xxx.198.226

Tak to u Brinsea jsem měla ten domeček přímo na dešti a dobrý, nezateklo - ono to moc jinak nejde, když má být senzor řádně na světle. Teď je pod převisem střechy, aby se mi v létě baterie nepřehřívaly, ale pro senzor světlo stačí, a když není vyloženě fuják s horizontálním deštěm, tak není kryt automatu ani pokapaný. U nás ve výběhu nemáme mnoho dlažby, takže se nemá voda od země jak odrážet, koukám, že je to výhoda.

Brinsea je podle návoru otypovaná na 4kg dvířka (předpokládá se i provoz s neorigo dvířky), tak možná má ten motor větší spotřebu… Ale až ten automat odejde (nedělám si o jeho trvanlivosti iluzi, kupovala jsem to jako nejlevnější jebku na trhu, jen tak jako na zkoušku, zda mi ten život vážně usnadní), pouvažuji nad tím Drimlem, ráda podpořím českého výrobce.

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 04.08.2023, 14:53:27 xxx.xxx.198.226

Tak jasné, proto jsou taky za tu ohromující částku 🙂

Ale umím si představit šikovného člověka, který by je třeba zpevnil, nevím, v ruce jsem to neměla. Možná si je koupím sama, abych viděla, o co jde 😀

Tenza (neregistrovaný) 20.04.2024, 08:56:49 xxx.xxx.21.230

Všem moc díky, tyto informace mi moc pomohly také teď řeším automatická dvířka do kurníku. Bude OK rozměr 43x40 cm pro husy české?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.