Aktuálně: 4 914 inzerátů174 456 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Ochrnutý francouzský buldoček

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 09.02.2024, 15:35:47 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.02.2024, 15:30:14

Ámen!😀👍

Jinak jen doplním, že při práci mimo domov a hlavně při jednom člověku je občas složitá i péče o zdravá zvířata, notabene, když onemocní. Co já se natrápila s Fidem, než se stabilizoval! Uf, modlím se, ať zůstane ve stavu, v jakém je… Jinak mám pocit, že ta neuropatie možná trošičičku postupuje, ale ne markantně. A pořád klape těmi drápy. Jak jsem psala, má přijít asi v březnu vetka (do bytu) a říkala, že mu koukne i na ty drápy a event. zastřihne. Já si ale myslím, že to klapání je právě v důsledku té neuropatie.

biaca
biaca (547 příspěvků) 09.02.2024, 16:52:58 xxx:xxx.c7c8:653c

To doufám i za Tebe, že Fido bude v normě, a Kuky v pořádku. Jinak, to máš tedy skvělou veterinářku, když jde k Tobě domů (nebo spíše u nás taková služba není). Vždycky je to problém dostat Igina do přepravky, jako by vždy věděl, kdy je to trénik a kdy se jede za veterinářem.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 09.02.2024, 16:55:49 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 09.02.2024, 16:52:58

No, ona mi to nabídla poprvé…

Ptž sídlí na druhém konci města, ale bydlí blízko mě. Tak snad jí to vyjde se zastavit a udělat pak odběry.

biaca
biaca (547 příspěvků) 09.02.2024, 17:01:16 xxx:xxx.c7c8:653c
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.02.2024, 16:55:49

Ńo určitě to bude menší stres. S mladším to jde, ale s Iginem - to je otřes. Naštěstí nyní jsem už 4 měsíce bez návštěvy veterináře. 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 09.02.2024, 19:03:10 xxx:xxx.1cc0:90dd
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.02.2024, 15:34:48

Ne. Neni to klise. Je to fakt. 

Chapu ten rozdil a ani tak nevidim duvod nechat to zvire uspat, pokud ma chut zit a je jinak v pohode, bez bolesti. 

Znam ochrnute psy s nejistou prognozou - po pul roce intenzivni rehabilitace ty zvirata nejen chodej, ale i behaj. A ano, pece o ne byla fakt narocna, predevsim prvni dva, tri mesic, kdy je bylo nutne fakt nosit. 

Ono uprimne - ani o ty ochrnute neni potreba pece 24/7. Zazijou si svoje postupy a ritualy a funguje to vcelku fajn. 

Stejne tak to venceni (rucni) … nevim jak vasi psi, ale ti moji taky necuraji kazdych pet minut cely den, ani nekadi co pul hodiny. Vetsinou staci vymackat dvakrat, trikrat, ctyrikrat denne. Pokud sverace nefunguji, i to se da vychytat stravou a casovanim. Imho kolik je inkontinentnich fen po kastracich nebo operacich a taky se to da zvladat. 

Nerikam vam ze to mate citi stejne. Jen z vasich prispevku pro me tak trochu vyzniva, ze kdo to citi jinak nez vy je magor. 

balu
balu (1545 příspěvků) 09.02.2024, 20:21:50 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 09.02.2024, 19:03:10

Ty inkontinentní feny ale nejsou nuceny ležet v té moči, pokud teda nejsou zavřené v kleci. I když dáte velkému psovi plenkové kalhotky, tak při zhruba devíti hodinách samovolného úniku moči musí být jakákoliv plenka naprosto promočená. A do toho stolice…

Proč magor? Prostě má to jinak nastaveno. 

Už bych to uzavřela. Neshodneme se, ale můžeme všichni doufat, že tuto problematiku nebudeme muset nikdy řešit. 

Finedine
Finedine (8 příspěvků) 11.02.2024, 20:34:34 xxx.xxx.113.222

Jo tohle je smutný. Jeden z mejch psů - 15tiletý kříženec jezevčíka. Asi před třemi roky taky ochrnul, ale komplet, ten zvedal jen hlavu (krční páteř, něco skříplýho). Jednoho dne prostě začal pomalejc chodit a druhej den už se nezved, tak sem jel s nim k vetovi a prognoza moc dobrá nebyla (kor u 12tiletýho psa, že to je hodně málo případů co se vůbec trochu zlepší), buď do Prahy na různá vyšetření a operace, nebo že ho zkusí napíchat (nějaký ty kortikoidy a steroidy nebo co), no tak sem se rozhod pro to a že uvidíme. No tak těch 8-9 dní žádná změna. Jen zvedal hlavu, sice pil, trochu žral, močil pod sebe, ale furt stejný. Už sem byl rozhodnutej že mu dám ještě tak týden-14 dní a jestli se to nezlepší tak ho nebudu trápit a nechal bych ho uspat (to neni život i na tom psovi to bylo vidět, že už rezignoval). Ale co se stalo po těch cca 9 dnech ( k vetovi sem s nim jezdil skoro každej den na náký injekce). Pes se začal pomalu rovnat v přední části, za pár dní už se udržel aspoň předníma v sedě. Po deseti dnech z něj vypad první bobek, zadní nohy ty furt sice nic. No ale aspoň když se potřeboval napít tak se doplazil k misce s vodou, nebo když se vymočil tak se odplazil z tý louže. No a jak šli dny tak byl furt lepší a lepší, začal tahat zadní nohy stehnama pravá, levá. Až se pomalu na všechny čtyři postavil a opatrně chodil. Za takový dva měsíce už chodil celkem normálně. A teď v 15letech by to nikdo nepoznal, občas běhá jak srnec. Ted už sice trochu pomalejš v těch letech, ale dobrý.  Ale to byla asi spíš vyjímka, tenhle pes už se dostal z takovejch věcí (párkrát už se o něj pokoušela zubatá). Tak držim palce ať to třeba podobně dopadne, jak je vidět stává se to.

Buggyra
Buggyra (3223 příspěvků) 12.02.2024, 07:39:08 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, jenže u mě se zvířata mají jak v bavlnce ;-), nemyslím, že by mu ve stravě chybělo zrovna béčko. A asi by to nevyřešily kortikoidy. 

To je ale jedno, na to už nikdy nikdo nepřijde. Ještě, že se to spravilo!👍


No, ptala ses na nápady, tohle mě napadlo. Nevím, zda může dojít k náhlé depleci B protože třeba hormony, mikrobio rovnováha, nějaká krátkodobá dysfunkce orgánu? A podaly se nejen korti, ale i B, jsi psala, takže mě napadlo, že to mohlo být ono, ty korti mohly mít vliv třeba na nějakou tu vnitřní kaskádu, která to spotřebovávala, já jsem lajka, takže co já vím, byl to jen nápad. 

Klidně mu mohla vylítnout plotna a následný otok se zánětem to tam uskřinul a korti tu reakci potlačily, takže se to zase zprovoznilo. Taky nápad.

No a jasně, autoimunita, někde nějaký nádorek nebo tuková boule, který si tělo vyložilo jako třídního nepřítele a kobercový nálet vzal s sebou i nějakou neurodráhu.

Mi umíral kocour a doktorka řekla “to on měl asi od narození zapouzdřenou nějakou infekci v játrech a teď se mu to otevřelo a rozjelo” a vytáhla ho z hrobu. Taky ví bůh, co mu bylo, jen víme, že něco s játry a že to vyřešila asi zřejmě ATB.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.