Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 26.02.2024, 13:15:21 xxx.xxx.198.226

v r. 85 zjevně bylo nějak uvolněnější klima už:

“Kamila Novotná (maminka): „Když jsem se hlásila na školu já, myslím v roce 1985, tak jsme dělali přijímačky normálně oborové z češtiny a z latiny, a opravdu záleželo na výsledcích těch přijímaček. Ale zhruba ve třetím roce studia nám diskrétně řekli, že jsme byli po mnoha letech první ročník, u kterého se seznam studentů, kteří byli úspěšní u přijímacích zkoušek, skutečně shodoval se seznamem studentů, který byl schválen k nástupu na vysokou školu. Tedy první ročník, do kterého nezasáhly nějaké politické vlivy a přijímání po známostech.”

Anonymní (neregistrovaný) 26.02.2024, 14:42:06 xxx:xxx.2d1:66
hmn:

tak moje realita:

žádný pohovor
rodiče ve straně nebyli
já nebyla v SSM
rok 1985, škola technického zaměření


Tak ono je  rozdiel 80 roky a 50-70 roky. Moja mama mala problem aj so strednou skolu. Nedovolili jej gymnazium studovat.  Smutne je, ze dnes spomina na tu dobu s nostalgiou. A aj pred 89 rokom rozhodovali dost vychovny poradcovia zo ZS kam moze clovek ist studovat, to uz sme zazili osobne. Nemuseli doporucit na skolu, kt. si clovek vybral.

Orionka (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:05:52 xxx.xxx.159.176

Všechno záleželo na lidech. Někde byli podvraťáci ( omluva voříškům) a jiní škůdci, někde to bylo lepší. Bez protekce a bez politického pohovoru jsem se na VŠ dostala já i o generaci později můj syn. A v docela blbé době moje sestra ( promovala v r. 1965. ) Je pravda, že znám lidi, kteří chtěli na medicínu, nedostali se, tak vystudovali veterinu. Také dávno před sametem. Jenže těch, co studovat mohli, těch se Člověk v tísni neptá. A bylo jich víc, než těch druhých.

Dnes se jako podvraťak nejvyšší projevil Vondra. Zase to je a bude o lidech.

Jen tak : Přišla dcera známé (12) ze školy “ neříkej mi Petro, jsem to Peťo” - také Človek v tísni.

Rapotačka (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:06:42 xxx:xxx.4ad7:b2f7

Výchovní poradci na ZŠ rozhodovali? . 

Tak ono je rozdiel 80 roky a 50-70 roky.

AHÁ.

Prezident Havel nemohl studovat, že byl z buržoazní rodiny?

A jak to bylo s jeho vlastním bratrem? Tam ten původ nevadil?

Rapotačka (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:08:45 xxx:xxx.4ad7:b2f7
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 26.02.2024, 15:05:52

Dnes se jako podvraťak nejvyšší projevil Vondra.

Dnes? Aha.

N (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:09:48 xxx.xxx.242.38

Pokud budeme takhle pokračovat, tak hranice Ruska budou se Slevenskem. Ukrajina zmizí a bude v uvozovkách prázdná. Když vidíte jak Rusko vyčerpalo západ během dvou let, zbavilo Ukrajinu stěžejního spojence, tak co bude v dalších letech? Kde chceme vyrábět zbraně? Kde vezmeme lidi? Suroviny? A kdo půjde bojovat? Úředníci, pracovníci v muzeích, či snad jiné s prominutím “chudinky”? To neberte jako urážku, ale válečné řemeslo neovládají a ani jejich kondice a zdravotní stav neodpovídá minimálním požadavkům. Kdo a čím je vyzbrojí a výcvik zahájí kdy? Už teď je pozdě a nemají pro ně ani obuv.😀

 Tohle všechno je na více jak deset let minimálně. Bohužel pravda je taková, že armády evropské nejsou koncipovány na boj s tak obrovským nepřítelem jako je Rusko. Dlouhodobě podfinancované, to že zmizelo mnoho prostředků bůh ví kam a bez efektu je další věc. A podle mého nás teď straší Putinem aby opět spousta prostředků skončila někomu v kapsách a armáda stejně nebude silnou, protože žijeme v mylné představě, že čím víc peněz tím víc muziky.😀 Tak to opravdu nefunguje..

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 26.02.2024, 15:18:01 xxx.xxx.198.226

Tady chce někdo bojovat s Ruskem? Jakože tady v CZ? Jestli jo, tak ať jde, prý generálprezident udělil už 20 povolenek, tak šup šup, koupit výstroj za své a hurá na frontu. 

Já ne, díky.

N (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:21:21 xxx.xxx.242.38
Buggyra:

Tady chce někdo bojovat s Ruskem? Jakože tady v CZ? Jestli jo, tak ať jde, prý generálprezident udělil už 20 povolenek, tak šup šup, koupit výstroj za své a hurá na frontu. 

Já ne, díky.


Ty kecy v TV a na netu vyznívají jako že skoro nadšeně.😄 

Rapotačka (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:23:25 xxx:xxx.4ad7:b2f7

Ještě ke studiu. Teď je to lepší, má možnost každý.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 26.02.2024, 16:03:01 xxx.xxx.27.149

“Tak ono je rozdiel 80 roky a 50-70 roky.”

ten článek je o vysokých školách 1968-1989
a samozřejmě že tam je obrovský rozdíl

já jen že k takovým informacím je třeba přistupovat střízlivě 

“Ještě ke studiu. Teď je to lepší, má možnost každý.”
no když to ufinancuje…..

Orionka (neregistrovaný) 26.02.2024, 16:21:51 xxx.xxx.159.176
Rapotačka:

Dnes se jako podvraťak nejvyšší projevil Vondra.

Dnes? Aha.


Dnes není myšleno doslova, ale ve smyslu v dnešní době. Partie v neděli.

Orionka (neregistrovaný) 26.02.2024, 16:27:06 xxx.xxx.159.176
Rapotačka:

Ještě ke studiu. Teď je to lepší, má možnost každý.


Ne nemá, protože “komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí”. Tak máme místo dobrých řemeslníků mizerné studenty, kteří se 5 let flakají a nic nevystudují.9

N (neregistrovaný) 26.02.2024, 16:44:51 xxx.xxx.242.38
Orionka:

Ne nemá, protože “komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí”. Tak máme místo dobrých řemeslníků mizerné studenty, kteří se 5 let flakají a nic nevystudují.9


Přesně tak..😄😄 IQ tykve, ale s diplomem.😄

Rapotačka (neregistrovaný) 26.02.2024, 18:18:39 xxx:xxx.4ad7:b2f7

Dala jsem  odkaz na toho studenta “globála”, ten si to snad neplatí 😲.

Jo je fakt, že "na to musí mít". Úroveň  (všeho) stoupáá.

Anonymní (neregistrovaný) 26.02.2024, 18:40:39 xxx:xxx.72:120
Rapotačka:

Výchovní poradci na ZŠ rozhodovali? . 

Tak ono je rozdiel 80 roky a 50-70 roky.

AHÁ.

Prezident Havel nemohl studovat, že byl z buržoazní rodiny?

A jak to bylo s jeho vlastním bratrem? Tam ten původ nevadil?


Tak ja pisem s vlastnej skusenosti, skratka, ked vychovny poradca nedoporucil, nemohol studovat na strednej skole s maturitou a musel clovek na ucnovku. To sa stalo nam. Co ako mal Havel neviem. Bolo to v 85 roku. Samozrejme, ze vacsina ludi problem nemala, ale uz len ta moznost, ako niekho odpisat tam bola. Bolo to vzdy o ludoch, len mat moc a rozhodovat je dost lahko zneuzitelna a nemusi ist vzdy len o politiku.  A este mam jednu skusenost opacnu, znamosti ulahcili prijatie na VS. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.