Aktuálně: 4 850 inzerátů175 200 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (4341 příspěvků) 25.04.2024, 00:10:42 xxx.xxx.60.29
Fikovnice:

Co blbnete???😲

Měl jste smůlu na někoho neschopného. Já si naopak svého zubaře nemůžu vynachválit. Jo, je drahej šíleně, ale také má kompletně vybavenou ordinaci. Např. mikroskop má snad už přes deset let (asi i mnohem déle) ale vím, že někteří pořád ještě pracují bez mikroskopu. 

No a materiál - ten je také špičkový - nanohybridní kompozit. Myslím, že špičkovější a lepší materiál pro výplně na světě zatím nikdo nevymyslel.


Doplňuji, že už jen výjimečně ten můj dr. používá skloionomer.

N (neregistrovaný) 25.04.2024, 00:14:21 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Co blbnete???😲

Měl jste smůlu na někoho neschopného. Já si naopak svého zubaře nemůžu vynachválit. Jo, je drahej šíleně, ale také má kompletně vybavenou ordinaci. Např. mikroskop má snad už přes deset let (asi i mnohem déle) ale vím, že někteří pořád ještě pracují bez mikroskopu. 

No a materiál - ten je také špičkový - nanohybridní kompozit. Myslím, že špičkovější a lepší materiál pro výplně na světě zatím nikdo nevymyslel.


Teď jde o to, čemu říkáte šíleně drahej.😄 Jenže ona tam nebyla chyba v provedení, ale právě v tom materiálu výplně. Třikrát předěláno a stejně stále obtíže stejné. Zarazila mě spíš ta nevědomost o možné příčině. 

Fikovnice
Fikovnice (4341 příspěvků) 25.04.2024, 00:24:38 xxx.xxx.60.29
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 25.04.2024, 00:14:21

A víte, o jaký materiál šlo? Ani skloionomer, ani kompozit žádné reakce nevyvolává. Může být prostě technicky špatně udělaná výplň nebo dostavba a ta pak třeba dráždí dáseň.

N (neregistrovaný) 25.04.2024, 01:35:07 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

A víte, o jaký materiál šlo? Ani skloionomer, ani kompozit žádné reakce nevyvolává. Může být prostě technicky špatně udělaná výplň nebo dostavba a ta pak třeba dráždí dáseň.


Určitě fotokompozit, protože ho vytvrzovala “světlem”, ale to na to nemělo vliv. Musel bych se zeptat mého zubaře co to opravil. Vím jen, že ten povrch ke spojení se něčím naleptává, tak jestli to? Každopádně vím o víc lidech s podobným problémem a všem bylo řečeno, že si to “sedne”. Tak ani u mě ani u nich si to nesedlo a zub stále citlivý. Nic na prášky, ale víte o něm v případě studeného či teplého.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 09:21:47 xxx.xxx.198.226

Tak se těším, až se schválí status umělce! Jestli se to povede a vydojím si zpět svoje na daních zaplacené peníze, tak snad budu volit pětikolku, juch! 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2237 příspěvků) 25.04.2024, 09:43:01 xxx.xxx.124.255

"Současně bude nutné splnit několik podmínek, mimo jiné prokázat, že i v době bez stálého pracovního poměru se věnovali umělecké činnosti."

“Na základě podané žádosti tam bude moci být zanesen ten, kdo vykonával uměleckou činnost nejméně 24 měsíců z posledních tří let. Aby získal příspěvek, nesmí být studentem a v době podání žádosti se nesmí nacházet v pracovněprávním vztahu, který by přesahoval polovinu týdenní pracovní doby. Zároveň jeho příjmy z umělecké činnosti za poslední dva roky mají tvořit alespoň polovinu jeho celkových příjmů a nemají přesahovat průměrnou mzdu.”

Vetsiny lidi se to vubec netyka, tak snad jim nejebne a nebudou volit dalsi 4 roky bezpravi a dluhovych pasti. 

Je to pro umelce na volne noze, aby mohli snaz zadat o granty. Nic vic. Je to sracka, co lidi vubec nepochopili.

Anonymní (neregistrovaný) 25.04.2024, 10:06:17 xxx:xxx.2d1:14

Tak na Slovensku uz sa vraj rozmaha turistika k zubarom do Srbska. Je to vraj 2xlacnejsie. Celkovo je Slovensko v upadku zdravotnictva daleko pred vami. A naozaj ma zaujima, ci to dokaze nejaka vlada vyriesit. U nas zatial nejake koncepcne riesenie nie je ani vo vyhlade. 

Sarah01
Sarah01 (1587 příspěvků) 25.04.2024, 10:59:26 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Tak na Slovensku uz sa vraj rozmaha turistika k zubarom do Srbska. Je to vraj 2xlacnejsie. Celkovo je Slovensko v upadku zdravotnictva daleko pred vami. A naozaj ma zaujima, ci to dokaze nejaka vlada vyriesit. U nas zatial nejake koncepcne riesenie nie je ani vo vyhlade. 


Příbuzní ze Zuberce zase jezdí do Polska.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 12:25:57 xxx.xxx.198.226

Megí, vy mi ale kazíte radost! Já se chystala na dráhu umělce a vy vytasíte nějaké legislativní brzdy! Když budou poslanci rozumní, v následujících třech novelách je všechny odstraní.

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 25.04.2024, 13:18:22 xxx.xxx.64.54
N:

Co se může v politice uživit..😀 Za chvilku bude Černochová jak sněhulák se všema tričkama a mikinama.😀 Jak tyhle šašky může ještě někdo brát vážně..


Stačí, že se berou vážně sami a od nás si na to berou peníze ! Jenže oni zkouší, co Češi vydrží ! A Češi vydrží moc.

Rapotačka (neregistrovaný) 25.04.2024, 13:21:04 xxx:xxx.a82b:5adf

Moc pěkný mikiny!  Ani fanglička nechybí.❤️

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 25.04.2024, 16:27:24 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

Laufer byl skvělý v Cirkusu Humberto ( ale v té době vy jste asi na tel. nekoukaly 🙂)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Laufer_(herec)

Tak jsem koukla, měl dost pohnutý život i kariéru. Nebylo by hezké, kdyby z něj zůstala jedna pitomá, nepovedená píseň, která dnes byla připomenuta.


Já se ještě vrátím k panu Lauferovi, je to dost pěkné povídání, to je pan Laufer, není to jen ta rozporuplná písnička. Kdo chce, ať si to poslechne :

https://www.youtube.com/watch?v=kXE-gt2Y2rw

N (neregistrovaný) 25.04.2024, 21:50:33 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Stačí, že se berou vážně sami a od nás si na to berou peníze ! Jenže oni zkouší, co Češi vydrží ! A Češi vydrží moc.


Ale musí se přiznat odvaha nosit před národem“vlasteneckou” mikinu a přitom odsouhlasit migrační kvóty.😄 Vážně známka mimořádné natvrdlosti a ignorance. Ono Češi jsou líní na nějaké velké projevy nesouhlasu a protesty, ale okolnosti je nakonec donutí se hnout. Tedy až jako poslední.🙂

Orionka (neregistrovaný) 25.04.2024, 22:23:19 xxx.xxx.64.54
N:

Ale musí se přiznat odvaha nosit před národem“vlasteneckou” mikinu a přitom odsouhlasit migrační kvóty.😄 Vážně známka mimořádné natvrdlosti a ignorance. Ono Češi jsou líní na nějaké velké projevy nesouhlasu a protesty, ale okolnosti je nakonec donutí se hnout. Tedy až jako poslední.🙂


A to mám obavu, že je zase bude muset někdo postrčit. A zase nebudeme tušit, kdo nás postrkuje. Zifčák II to nebude. Ale co to bude?

Orionka (neregistrovaný) 25.04.2024, 22:27:22 xxx.xxx.64.54
Orionka:

A to mám obavu, že je zase bude muset někdo postrčit. A zase nebudeme tušit, kdo nás postrkuje. Zifčák II to nebude. Ale co to bude?


A jen dodatek - ta mikina není vlastenecká, ani v uvozovkách. Jedině, že by to bylo přiznání, že jejich vlast je Ukrajina. Spojit lva, podobného tomu českému, s ukrajinskými vlajkami…..blicí smajlík.

N (neregistrovaný) 25.04.2024, 23:28:25 xxx.xxx.242.38
Orionka:

A jen dodatek - ta mikina není vlastenecká, ani v uvozovkách. Jedině, že by to bylo přiznání, že jejich vlast je Ukrajina. Spojit lva, podobného tomu českému, s ukrajinskými vlajkami…..blicí smajlík.


To se dělá pro hloupé vždycky Orionko.🙂 Lidem se řekne že Ukrajina bojuje za nás a to jim stačí.🙂 NATO se stěhuje na východ a ne Rusko na západ. Nelze věřit nikomu v této oblasti a jak dnes západ má strach z napadení Ruskem, tak stejné obavy má nebo může mít Rusko z napadení NATO armádami.🙂 Když sousedovi za zahradu stěhuju houfnici, tak nevím zda jsem ten kdo se může ohánět mírem. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.