Aktuálně: 1 946 inzerátů283 382 diskuzních příspěvků20 180 uživatelů

Politika...

Doron
Doron 11.03.2025, 21:18:50 xxx.xxx.166.146
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 11.03.2025, 21:17:18

A jakým ?

N (neregistrovaný) 11.03.2025, 21:28:39 xxx.xxx.242.38
Doron:

A jakým ?


Doufejme, že se o tom veřejnost dozví až tak za dvacet let. 

Buggyra
Buggyra 12.03.2025, 07:12:10 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.03.2025, 21:18:50

Elektromagnetické záření, neutronové, pozitronové, pokročilé generace biologických zbraní, mikrovlny, vysokofrekvenční zbraně.

Buggyra
Buggyra 13.03.2025, 12:06:01 xxx.xxx.198.226

To nemá s GD nic společného, to je obyčejná prasárna.

Rozsáhlý projekt realizuje těžařský gigant Vale *** ” 

Anonymní (neregistrovaný) 13.03.2025, 12:38:01 xxx:xxx.ad29:e591
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2025, 12:06:01

GD je obyčejná prasarna

assil
assil 13.03.2025, 12:43:19 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2025, 12:06:01

Ale má neb díky GD musí každá firma v EU dokládat, že její dodavatelé neničí deštné pralesy a podobné přírodní úkazy.

N (neregistrovaný) 13.03.2025, 12:45:14 xxx.xxx.149.66

GD je hlavně politický pakt či dohoda..Ale když se to hezky nazve, tak lidi přijmou jakékoli zdanění.

assil
assil 13.03.2025, 12:45:31 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 13.03.2025, 12:43:19

Hledejte Nařízení EU proti odlesňování (EUDR), naší firmy se to týká a je to celkem peklo.

assil
assil 13.03.2025, 13:33:51 xxx.xxx.248.95

No teď jsem si objednala pár rostlin do terárka, obyčejné fitonky a nějakou trávu a co mi přišlo na mail? Dle nařízení EU Rostlinolékařský pas na akvarijní rostliny a nějaký bláboly k tomu. Lituju ty e-shopy.

Jo, tímhle se zabývá slavná EU poslední roky, řešit obranu a ekonomiku, to není nutný přece.

Buggyra
Buggyra 13.03.2025, 13:34:00 xxx.xxx.198.226

O EUDR vím 🙂 

A pokud z této oblasti bude dodáváno dřevo nebo jiné komodity do EU, potom to musí splňovat legislativní rámec. Nečetla jsem všechny předpisy k tomu se vztahující, ale klidně tam může být, že pokud ty stromy padly pro stavbu nějaké infrastruktury ve veřejném zájmu, tak to legislativě neodporuje, a pokud si to ten developer zargumentuje, a tady má dobrou šanci, tak to prostě projde a komodity z té oblasti se na evropský trh dostanou naprosto legálně. Jak říkám, nevím, jak zní celý ten komplex toho nařízení a co se schovává pod pojmem “deforestration” legislativně. To je někde definováno (a jsou k tomu vydané výklady a výjimky a novely atd.) a já tu definici (ve znění pozdějších a vztahujících se předpisů) nečetla 🙂

Vzhledem k tomu, že my pracujeme i se dřevem, dokládáme EUDR, ale protože jsme splňovali již EUTR, tak těch povinností tolik nepřibylo, měli jsme velmi slušně pořešenou administrativu již předem. Nezávidím sójařům a palmářům, kteří musejí zavádět EUDR komplet na zelené louce. Tam to peklo úplně vidím.

Mimochodem, nevíte, jak se v EUDR due diligence registru deklaruje, že materiál pro dané zboží byl sklizen ještě před 30.06.2023 - tj. abych tam nemusela vyplňovat mandatorně geolokaci? To jim jaksi na školení vypadlo a já kvůli tomu budu muset napsat tomu školiteli.

assil
assil 13.03.2025, 13:35:42 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2025, 13:34:00

To nevím, to my nemáme takhle starý materiál.

assil
assil 13.03.2025, 13:37:02 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2025, 13:34:00

A jde o to, že dálnice pro klimatický summit není to samé co dálnice ve veřejném zájmu.

Buggyra
Buggyra 13.03.2025, 13:37:03 xxx.xxx.198.226

To asi nikdo, kdo nepracuje s dřevem a papírem. Ty potravinové komodity mají obrat úplně jiný…

Buggyra
Buggyra 13.03.2025, 13:40:00 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 13.03.2025, 13:37:02

Tak my si to myslet můžeme, taky si můžeme myslet, že to víme, ale ten developer to zdůvodní ekonomickým rozvojem dané oblasti, lepší dopravní obslužností, atd, a šup hned jsme tam, veřejný zájem jako vyšitý. Navíc schůzka pohlavárů světa je veřejný zájem sám o sobě přece, jsou to pohlaváři, jejich týdenní návštěva jistě přinese oblasti obří ekonomický rozvoj 😀 Takhle se argumentuje. Papír snese všechno.

Legislativa samotná špatně být vůbec nemusí, nic proti ní. Jen prostě nikdy nebude všeobjímající a leccos proklouzne. Pak je to už na zdravém rozumu lidí, co s tou legislativou pracují, a jak víme, lidi jsou jen lidi.

assil
assil 13.03.2025, 13:52:49 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2025, 13:40:00

Jo papír snese všechno a o tom je celý GD.

Schůzka pohlavárů světa se může konat někde kam už dálnice vede.

Se divím, že jim tam v pralese nestaví i letiště.

I když možná jo, jen to nikdo nehodil na ten papír.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.