Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jaké plemeno se ke mně hodí

balu
balu (1533 příspěvků) 07.06.2023, 14:39:52 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

No aby také Chodec nedoporučoval chodského psa, že...loughing

Ne, je fakt, že choďáci jsou hodně chválení - po všech stránkách...


S choďákem opatrně, nedovedu si představit mít naši současnou fenku v bytě. Je hrozně akční a i když bych se ji snažila ráno unavit, tak by z bytu za těch osm - devět hodin samoty udělala kůlničku na dříví.  Než jsme si ji pořídili, tak bych podle zkušenosti s tou předchozí taky řekla, že do bytu choďák klidně. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 07.06.2023, 19:46:33 xxx.xxx.133.234
balu:

S choďákem opatrně, nedovedu si představit mít naši současnou fenku v bytě. Je hrozně akční a i když bych se ji snažila ráno unavit, tak by z bytu za těch osm - devět hodin samoty udělala kůlničku na dříví.  Než jsme si ji pořídili, tak bych podle zkušenosti s tou předchozí taky řekla, že do bytu choďák klidně. 


Já jsem teď měla zkušenost s dost reaktivními choďáky, že si je lidé pořídili s tím, že to bude super parťák a nemůžou s ním nikam. Šusta říkal, že mu docela dost chodí na tréninky s problémy.  Ale potkala jsem i hrozně fajn a vyrovnaného choďáka. Jen je to asi fakt kus od kusu a záleží na štěstí. 

balu
balu (1533 příspěvků) 08.06.2023, 10:05:16 xxx.xxx.72.176
Lily:

Já jsem teď měla zkušenost s dost reaktivními choďáky, že si je lidé pořídili s tím, že to bude super parťák a nemůžou s ním nikam. Šusta říkal, že mu docela dost chodí na tréninky s problémy.  Ale potkala jsem i hrozně fajn a vyrovnaného choďáka. Jen je to asi fakt kus od kusu a záleží na štěstí. 


Já jsem svým příspěvkem jen chtěla říct, že chod může být hodně temperamentní, ale nemyslela jsem tím nějaké poruchy chování. Jen to prostě všem lidem nemusí vyhovovat. 

Ta naše super parťák je, se psy a fenami všech velikostí je v pohodě, umí si pohrát se středoasijcem i čivavou, na přivolání mamku poslouchá, je nebojácná, v zahradě hlídá, dovede být miloučká a mazlivá i neúnavná při hře s balonem. Je temperamentní, pořád potřebuje něco dělat a odpočinek jí stačí krátký. Proto jsem psala, že by to s ní v bytě a při běžném pracovním režimu, kdy člověk pracuje na osm hodin, což je ve skutečnosti osm a půl hodiny plus cesta, takže devět až devět a půl hodiny samoty, bylo těžké. Ale zase kdo ví, kdyby tam žila od malička a měla jiný denní režim...

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 08.06.2023, 10:30:47 xxx.xxx.226.6

balu:Je temperamentní, pořád potřebuje něco dělat a odpočinek jí stačí krátký. Proto jsem psala, že by to s ní v bytě a při běžném pracovním režimu, kdy člověk pracuje na osm hodin, což je ve skutečnosti osm a půl hodiny plus cesta, takže devět až devět a půl hodiny samoty, bylo těžké


No, to co popisujete je zcela normální u vižlího jedince - jedno zda ve věku štěněte, nebo dospělce, někteří i ve věku seiorském. Tak jako nevidím nějaký problém, když je pes v rukou správnýho člověka.  Všechna naše štěňata žila doposud v bytě  s tím, že jsme měli běžnou pracovní dobu.

Štěně prostě takový je a kdyby nebylo, budu se bát, že je nemocný.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 08.06.2023, 10:56:22 xxx.xxx.210.64

Jaký si to uděláš... a to lidi říkaj, že pitbulek je magor, jo? Odpočívání se musí naučit, postupně prodlužovat. Neexistuje, aby mi tady pes poskakoval, když tu mám lidi nebo položený displej k telefonu, z čeho bych jako pak platila granule? A přesto mám nejrozmazlenějšího a nejtvrdohlavějšího psa pod sluncem.

A jako... byt... barák a co, pes bydlí v posteli.

Hodí se ke mně pes, můžu vůbec chodit do práce?

Chce to zkušenost, která mě hodí zpět na zem. Pravidelné venčení psa z útulku, sousedovic psa nebo tak.

Jasně že nezavřu psa na 12 hodin a pak kolem bloku... ale někdy mi to přijde zas trochu na hlavu.

balu
balu (1533 příspěvků) 08.06.2023, 11:43:46 xxx.xxx.72.176

Dámy, já jsem svými příspěvky pouze upozornila na to, že choďák může být hodně temperamentní. Samozřejmě, že není žádná zásadní výjimka mezi plemeny a není třeba se jej do bytu bát, ale počítat se s tím musí. Jak s touto informací kdo naloží je už jen jeho věc. 

A taky nechci zabředávat do porovnávání plemen. Každá/každý má jiné nároky, jiné představy, jiný "práh citlivosti", jinou míru tolerance a často odlišné možnosti denního režimu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.