Aktuálně: 5 136 inzerátů172 217 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Druh/typ/plemeno?

L-Kv (neregistrovaný) 05.06.2023, 11:12:07 xxx.xxx.11.241

Dobrý den 

Otázka týdne :D ... 

Viete niekto co je to za "druh/typ/plemeno kuřete? 

Kúpil som ich s cream legbar v věku 4 týdnu , v té době nebyli opeřený jenom trochu- teď v 12 týdnech to vypadá na mix. cream legbar (chocholky) + neco ? ? ? ... možná vlaška,možno kropenka,možno? ? ? :) 

Obrázek Obrázek Obrázek
Pablo c. (neregistrovaný) 11.06.2023, 21:45:02 xxx.xxx.253.271
Odpověď na příspěvek uživatele L-Kv z 05.06.2023, 11:12:07

a nemůže mít něco ze štýřanky? 🐓

Obrázek
L-Kv (neregistrovaný) 12.06.2023, 17:29:16 xxx.xxx.11.241

Milý pane - dakujem za reakciu.

Ani som netušil že takýto "typ" sliepky jestvuje ( Altsteirer ).

Ja som hľadal v príbuzných cream legbar (kedže som od predávajuceho kupoval plemeno Cream Legbar) - pán z Liptovskej Sielnice (pre informáciu)- no zistil som že je to len neznalý MNOŽIČ - nie chovateľ),ale vyzerá to že tento množič/predajca "asi cestoval s tou sliepkou čo tie kuriatka zniesla cez Slovinsko/Rakúsko - Štajersko " :) Altsteirer

.Naozaj to vyzerá takmer rovnako. Dokonca aj nosná čast peria je farebne rovnaká (takú akú majú aj vlašky na chrbte ) .Uvidím čo z toho vyrastie a aké budú efektývne v znáške- mám ich 2 :) . Všimol som som si že za ten týžden/dva im vyrástli čierne pierka na hrudi-čo zasa vytvára otázniky :) 

Tento Váš original zo Slovinska má lososovú farbu- Inak by ale ten farebný ráz celkom sedel.

Dakujem za Váš prínosný príspevok ! :) 

undefined

L-Kv (neregistrovaný) 12.06.2023, 18:16:34 xxx.xxx.11.241

Dokonca jestvuje aj Maranska v tejto farbe : 

Maran "Zlatý losos" (SD)

Maranské farby. Sliepky Maran sú nosnice s čokoládovými vajíčkami. Viac o  vajciach


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.