Aktuálně: 5 158 inzerátů171 953 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

Jak odnaučit slepice žrát vejce?

Vajco (neregistrovaný) 05.06.2023, 12:33:58 xxx.xxx.43.226

Dobrý den, jak nejlépe odnaučit slepice žrát vejce?

Prý se má nastražit vyfouklá vejce naplněná hořčicí s chilli, je to bezpečná a účinná metoda? Děkuji.

Buggyra
Buggyra (3113 příspěvků) 05.06.2023, 12:42:15 xxx.xxx.198.226

Nejlépe zabráníte slepicím žrát vejce tak, že jim poskytnete co nejméně příležitostí, aby se k vejcím dostaly. Takže pravidelně vybírat snášková hnízda, dát slepicím více snáškových hnízd, aby se nestřídalo mnoho slepic na jednom, poskytnout slepicím jinou zábavu, tj. obohatit jim prostředí, aby na hnízdech trávily co nejméně času, a zabavily se jinak.

Konečným řešením této otázky je potom snáškové hnízdo s odkulením do zásobníku, kde jsou vejce chráněná před čímkoli, co by na ně dostalo chuť.

Např. Snáškové hnízdo pro slepice Standard, plastové | eshop Kamír (kamir.cz)

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 06.06.2023, 08:48:41 xxx.xxx.37.169

Mě to loni buď přitáh novej kohout nebo po přepeření sem tam vajíčko na hřadu ráno dole rozbitý a je to. Pak měla/měly některý slabou skořápku a v hnízdě vajíčko v hnízdě pod sebou rovná a skořápku promáčkne a už to taky jede.. Vajíčko naplněný hořčicej + pepřem stejne rozklovaly a žraly i ten hnus, jen u toho poulely vočima. Ale za zkoušku to určitě stojí. Pak jsem dal plastový podkládky do hnízd, pár sádrovejch poházel po výběhu(zezačátku se seběhly a snažily jakoby podebráním/koulením rozbít, neklovaly do něj napřímo), do pití jsem koupil Suplexan(Mikros a podobný sypký mi nežraly, ve směsi zbejvala) na silnější skořápku. Od tý doby mám tak nějak pokoj..

Buggyra
Buggyra (3113 příspěvků) 06.06.2023, 08:57:07 xxx.xxx.198.226

Já mám totiž pocit, že zrovna chilli totiž na slepice nepůsobí tak, jako na lidi. Někde jsem se dočetla, že se to používá i jako odčervovadlo, slepice to normálně žerou, semínka z paprik, pálivých i chilli. Co se hořčice týče, to nevím, ale umím si představit podobný nesoulad s lidským (savčím) vnímáním.

kometa
kometa (4117 příspěvků) 06.06.2023, 13:01:25 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Já mám totiž pocit, že zrovna chilli totiž na slepice nepůsobí tak, jako na lidi. Někde jsem se dočetla, že se to používá i jako odčervovadlo, slepice to normálně žerou, semínka z paprik, pálivých i chilli. Co se hořčice týče, to nevím, ale umím si představit podobný nesoulad s lidským (savčím) vnímáním.


Oni ptáci chuťové buňky moc vyvinuté nemají.

zvedavec
zvedavec (227 příspěvků) 06.06.2023, 14:45:56 xxx.xxx.183.76

Asi majú dobrý zrak, či nie? Keď pozorujem sliepky, vidím, že niečo zobú z rohrabnutej zeme, ale vôbec nevidím, čo. Oni tam ale niečo musia  vidieť, čo ja nevidím!

zvedavec
zvedavec (227 příspěvků) 06.06.2023, 17:04:01 xxx.xxx.183.76

JardaPecival:

... do pití jsem koupil Suplexan(Mikros a podobný sypký mi nežraly, ve směsi zbejvala) na silnější skořápku. Od tý doby mám tak nějak pokoj..


Aj ja som prvý raz kúpila Suplexan a zdá sa mi, že je veľmi účinný na silnejšiu škrupinu. A sliepka sa najskôr naučí požierať vajcia, keď sa vajce kvôli slabej škrupine rozbije.

Ako Suplexan dávkujete? Na obale je napísané dosť neurčito 1 ml na 1-2 l vody niekoľko dní.

ančovička
ančovička (826 příspěvků) 18.06.2023, 08:47:30 xxx.xxx.48.3
Buggyra:

Nejlépe zabráníte slepicím žrát vejce tak, že jim poskytnete co nejméně příležitostí, aby se k vejcím dostaly. Takže pravidelně vybírat snášková hnízda, dát slepicím více snáškových hnízd, aby se nestřídalo mnoho slepic na jednom, poskytnout slepicím jinou zábavu, tj. obohatit jim prostředí, aby na hnízdech trávily co nejméně času, a zabavily se jinak.

Konečným řešením této otázky je potom snáškové hnízdo s odkulením do zásobníku, kde jsou vejce chráněná před čímkoli, co by na ně dostalo chuť.

Např. Snáškové hnízdo pro slepice Standard, plastové | eshop Kamír (kamir.cz)


Bugyro,ve všem s vámi souhlasím,ale jen malá poznámka na snášková hnízda😀..slepice se mi do zásobníku nedostanou, ale naše kuna je velice chytrá 😂😂ta si umí poradit..přes den se samozřejmě do zásobníku vajíček nechodí,ale stačí zapomenout sebrat vejce😀..jinak ji každý den vajíčko jedno,dvě, necháváme..

Buggyra
Buggyra (3113 příspěvků) 19.06.2023, 09:14:01 xxx.xxx.198.226

To je dobrá poznámka, já měla za to, že budou i před kunou. Ale tak to by se jistě dalo pořešit delším zásobníkem, třeba oplechovaným, aby se do něj i neprohryzala. No a taky záleží na tom, kolik v něm asi je za den vajec. Každá další lajna vajec je přibližuje k okraji, kde jsou dosažitelnější pro kmotru.

ančovička
ančovička (826 příspěvků) 20.06.2023, 10:24:45 xxx.xxx.48.3
Buggyra:

To je dobrá poznámka, já měla za to, že budou i před kunou. Ale tak to by se jistě dalo pořešit delším zásobníkem, třeba oplechovaným, aby se do něj i neprohryzala. No a taky záleží na tom, kolik v něm asi je za den vajec. Každá další lajna vajec je přibližuje k okraji, kde jsou dosažitelnější pro kmotru.


Já mám ta plastová hnízda se zvedacím zásobníkem, klasika..kuna si poklop lehce zvedla,nic nezničila..kuny jsou chytré 😀

Buggyra
Buggyra (3113 příspěvků) 20.06.2023, 13:16:17 xxx.xxx.198.226

Jo táák, tak jestli si zvedla kuna poklop, tak to je jiná. To stačí pak zajistit nějakou pojistkou. Já si představila, jak kuna šmátrala tlapičkou skrz tu díru, kudy se vejce kutálí do zásobníku 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.