Aktuálně: 5 014 inzerátů173 859 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Co na požraná místa od mušek?

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 07.06.2023, 11:44:59 xxx.xxx.27.178

Ahoj, mám dotaz - nemám koně muchaře, ale v těchto dnech začíná mít solidně požrané břicho od pupíku k vemínku a na vemínko to tak yhodně sedá....jako repelent používám SPUTOP SPOT ON, celkem to funguje, až na tahle citlivá místa. Byla mi doporučena mast CDM -PROTECTION PLUS, přemýšlím o ní, ale než to koupím, zajímalo by mě, jestli existuje něco podobně hojivého a za menší peníz? Používám měsíčkovou mast, ale ta nestačí. 

Díky za případné tipy.)

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 07.06.2023, 11:47:10 xxx.xxx.40.140

Tekutý púder - ten dávam ja, úplne čisto teoreticky by sa mal dať aj na požiadanie namiešať v lekárni, s mentolom, napríklad.

A v hrubej vrstve octanová masť.

Musím sa priznať, že som túto sezónu kúpila omylom octanový gel, tak uvidím, no gel nenechá takú vrstvu, ako masť.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 07.06.2023, 11:48:41 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Tekutý púder - ten dávam ja, úplne čisto teoreticky by sa mal dať aj na požiadanie namiešať v lekárni, s mentolom, napríklad.


Díky, jdu právě po těchto "babských radáchů, jelikož vím, že mezi nimi mají tyto super přípravky dost často zastoupení taktéž :)

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 07.06.2023, 11:55:43 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

Díky, jdu právě po těchto "babských radáchů, jelikož vím, že mezi nimi mají tyto super přípravky dost často zastoupení taktéž :)


Tak ide o vytvorenie vrstvy, cez ktorú tie mrchy nebudú štípať, takže niekedy aj olej pomôže, do neho sa dá naložiť asi kadečo, levanduľa vraj odpudzuje hmyz, no mne smrdí a napína ma z toho smradu na zvracanie, takže no go v mojom prípade.

A vždy kupujem měsíčkovou mast z DM, je to vlastne oranžová vazelína :D

A teda samozrejme aj vazelína by mohla pomôcť, predáva sa kilovka za 300 korún v priemere.

 

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 07.06.2023, 12:09:17 xxx.xxx.40.140

Ale dobre funguje aj Ultrashield, to vždy vidím, keď Garoníkovi odrbem pytlíček a nastriekam, že proste si tam nesadnú, obsahuje tri účinné zložky, na tom Sputope (deltametrín) píšu, že sa nemá kombinovať s inými insekticídmi - toto neviem posúdiť, spot on som na koni nikdy nemala, zato som si kedysi miešala repelent z kadejakých zbytkov, prípadne z nejakého humusu, čo mi dali po expirácii vo Vetise zdarma a kone to prežili :D

 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 07.06.2023, 12:40:54 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Ale dobre funguje aj Ultrashield, to vždy vidím, keď Garoníkovi odrbem pytlíček a nastriekam, že proste si tam nesadnú, obsahuje tri účinné zložky, na tom Sputope (deltametrín) píšu, že sa nemá kombinovať s inými insekticídmi - toto neviem posúdiť, spot on som na koni nikdy nemala, zato som si kedysi miešala repelent z kadejakých zbytkov, prípadne z nejakého humusu, čo mi dali po expirácii vo Vetise zdarma a kone to prežili :D

 


Nojo, právě se bojím tuhle masakrální chemii kombinovat s jinou chemií. Pravdou je, že jsem ten CDM vyzkoušela včera, ale nevím, jak to zeareaguje, takže to je o důvod víc, proč hledám něco "přírodnějšího" .)

Vemínko až takový problém není, ale ta linie od pupíku k, to je fakt nepříjemný a měsíčkovka z lékárny tam nějak nezabírá.

Zkusím ještě mentolovou vazelínu nebo s tea tree, a i ten podr, moc díky :)

(Jinak nejlépe mi fugovala konopná mast s THC, ale měla jsem jen jednu a babička má bolavý kolena.....život je o prioritách halt :D)

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 07.06.2023, 12:53:13 xxx.xxx.40.140

Tak je nutné skúšať, závisí od hmyzákov v danej lokalite, aj od počasia.

A tá masť s THC - to bola home made? Aký tam bol masťový základ?

Tea tree vraj funguje, mám ho, ale mne strašne smrdí.

Ešte je u nás normálne v Kauflande dostať niečo ako Medvedí olej, to je zmes eukalyptového a mentolového oleja, je to taká malá fľaštička, to mám v ruksaku na túry, ale nikdy som ho nepoužila, svoje svrbeníčka natieram Belogentom, to je kortikoidová masť s ATB a úľava je takmer okamžitá, zadovážené pre kone (rany, podlomy, alergické reakcie), ale niečo ma poštípalo a na lazoch sme museli prejsť cez vysokú trávu, tam, kde som nemala krytú nohu sa mi vyhodili nejaké svrbivé fľaky a mám tam rany, čo som si spravila v lese, od konárov a to ma taaak strašne začalo večer svrbieť...po 2 dňoch patlania to vyzerá, že o 2 dni sa to zahojí, ale na tieto masti je potrebné mať recept, od veta, alebo od lekára.

Keď nastriekam koňa chémiou, tak si hovorím, ako dobre, aspoň na mňa nepolezú kliešte, tu u nás sú tie kliešte celkom dosť infikované kadečím, po borelke netúžim...

kometa
kometa (4165 příspěvků) 07.06.2023, 13:02:20 xxx.xxx.224.101
JanaJanaJanaJana:

Ahoj, mám dotaz - nemám koně muchaře, ale v těchto dnech začíná mít solidně požrané břicho od pupíku k vemínku a na vemínko to tak yhodně sedá....jako repelent používám SPUTOP SPOT ON, celkem to funguje, až na tahle citlivá místa. Byla mi doporučena mast CDM -PROTECTION PLUS, přemýšlím o ní, ale než to koupím, zajímalo by mě, jestli existuje něco podobně hojivého a za menší peníz? Používám měsíčkovou mast, ale ta nestačí. 

Díky za případné tipy.)


My patlali obyč měsíčkovou vazelínou. Šlo hlavně o to, vytvořit vrstvu, kterou se hmyzák nepropíchne.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 07.06.2023, 13:05:17 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 07.06.2023, 12:53:13

Byl to dar, těžko říct, ale řekla bych, že sádlo? Když s eto zahřálo, tak to teklo a dobře s eto vstřebávalo :)

efe
efe (1052 příspěvků) 07.06.2023, 13:35:58 xxx.xxx.199.5

Protection Plus používám a vyhovuje mi. Na dvě vemínka a dva zadky mi vystačí 1-2 sezóny jedna plechovka, takže nic drahýho.

Jinak jsem taky používala i tu obyč vazelínu a taky to fungovalo. 

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 07.06.2023, 13:44:12 xxx.xxx.251.2

Já na Madam muchařku používám střídavě měsíčkovou vazelínu z DM a Protection (růžovku). Právě na ti linii pupíka a vemínko. Když je nejhúře, což je většinou na podzim, nasadím tajnou zbraň SWAT. Ten pomůže vždy.

Ale je to muchařka a je hodně citlivá na každý kousanec. Jinak ta vazelína klasická z lékárny funguje na soudružky ze stáda dobře. Ty malé minikurvy se v ní utopí a nekousnou, jen koně jsou takoví olepení a špinaví.

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 07.06.2023, 13:56:41 xxx.xxx.251.2
efe:

A SWAT už se dá zase koupit?


Noo, je to taková podpultovka, občas seženu na FB, občas někde přes někoho, kdo má známého v zahraničí a pošle to sem. To samé řeším s Killitchem, už si příjdu jak v pašeráckém světě.

 

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.06.2023, 15:47:57 xxx.xxx.32.234
JanaJanaJanaJana:

Byl to dar, těžko říct, ale řekla bych, že sádlo? Když s eto zahřálo, tak to teklo a dobře s eto vstřebávalo :)


Podobné vlastnosti má i bambucké máslo, obojí se používá. Jak kdo má osobní preference. Mast s bambuckým máslem (rafinovaným) se nemusí skladovat v lednici, sádlová jo. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.06.2023, 18:45:24 xxx.xxx.32.234

Ještě k tomu masť. základu, pokud byl bod tání už okolo 23 st. Celsia, tak to byl kokosový olej. Ten jsem jednu dobu používala pro koně na středovou čáru a holá citlivá místa také. Umyla jsem pokousaná místa zelenou betadinou a natřela kokosový olejem. Jinak ryze přírodní s repelentním i hojivým účinkem je nimbový olej. Ale tam neušetříte, je celkem drahý. https://manipura.cz/produkt/nimbovy-olej-lisovany-za-studena/

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 08.06.2023, 11:17:20 xxx.xxx.40.140

Kokosový olej patlem na seba, hm, ako, môžem to skúsiť, ale na tú spodnú líniu asi niečo, čo sa neroztečie hneď, ale možno na krku...no, uvidím, na tekutom púdri sú nepríjemné tie biele ruky potom a všetko, čo ochmatám je samozejme zabielené :D

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.06.2023, 15:18:29 xxx.xxx.32.234

Teče, hůř se nanáší, je to alternativa pro příznivce olejů. Koně ho dobře snášeli a já měla chvíli udržované ruce🙂. U nás stále  vítězí vazelína, v centimetrové vrstvě a obalená prachem, muchnice nemá šanci. Na světlých koních lahůdka. A ještě mast na vemena, ta je taky prima. https://www.dobra-miska.cz/eutra-tetina-1000ml-mlecny-tuk


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.