Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kačer pižmovky pojímá jen část kachen.

Davifi
Davifi (1 příspěvků) 09.06.2023, 07:50:58 xxx.xxx.104.48

Zdravím všechny, rád bych se zeptal mám kačera pižmovky a 5 kachen. Dvě přijeli s kačerem a zná se s nimi již dlouho a další tři jsou zde původní. Bohužel kačer mi stále pojímá pouze dvě kachny se kterýma jsem ho přivezl. Ostatní tři ho nezajímají. Nedávno jsem jedné kachně musel vyhodit všechny vejce. Protože po 10ti dnech sezení všech 19 vajec na kterých seděla bylo čistých. Dá se tento problém nějak vyřešit ?

Děkuji předem.

Pomona (neregistrovaný) 11.06.2023, 21:38:14 xxx.xxx.5.124
Davifi:

Zdravím všechny, rád bych se zeptal mám kačera pižmovky a 5 kachen. Dvě přijeli s kačerem a zná se s nimi již dlouho a další tři jsou zde původní. Bohužel kačer mi stále pojímá pouze dvě kachny se kterýma jsem ho přivezl. Ostatní tři ho nezajímají. Nedávno jsem jedné kachně musel vyhodit všechny vejce. Protože po 10ti dnech sezení všech 19 vajec na kterých seděla bylo čistých. Dá se tento problém nějak vyřešit ?

Děkuji předem.


Jak dlouho je celá skupina spolu? Krátce nebo už dýl?  .... ono 5 kachen na jednoho kačera už je hodně na hraně ale když si jich hodně nevšímá vypadá to, že se s nimi ještě "nespřátelil" a budete mmuset vydržet do další sezony nebo minimálně do druhé snůšky a doufat.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 11.06.2023, 21:49:37 xxx.xxx.0.1

Vyřešit se dá - nového pižmáka seženete ihned. 

Je jich mnoho, stačí si vybrat. Případně vyměnit za vašeho.

Standardně pižmák pojímá všechno, co před ním neuteče, kočku, krocana...

Tohle je zvláštní případ.

Chválím, že jste prosvítil vejce po pár dnech inkubace.

Jsou některé případy, dotazy - prosím pomoc, pižmovka nám sedí 45 dnů

a nic, myslíte, že ji mám ještě nechat? A odpovědi - ano, ještě bych ji nechala....

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 16.06.2023, 18:54:51 xxx.xxx.48.3
Pomona:

Jak dlouho je celá skupina spolu? Krátce nebo už dýl?  .... ono 5 kachen na jednoho kačera už je hodně na hraně ale když si jich hodně nevšímá vypadá to, že se s nimi ještě "nespřátelil" a budete mmuset vydržet do další sezony nebo minimálně do druhé snůšky a doufat.


Loni jsem měla 7 kačenek na jednoho kačera.. také nepojimal všechny,tak jako kohout slepice..pojímal jenom ty, které snášely vejce..takže brzy zjara začal pojímat asi dvě, kačenky snášely..za pár týdnů kačenky zasedly, začal pojímat další a tak to šlo v klidu dál.. postupně zasedly všechny,oplozenosti byla velice dobrá..to je moje zkušenost s více kačenkami 🙂letos jich měl kačer 5 a také nesnášely všechny najednou, takže podobně..

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 16.06.2023, 23:18:37 xxx.xxx.48.3

Ještě přidám fotku..9.6.se vylíhlo 21 kačenek 2 leté kačence.. spíš tygrovi..😂😂...7 kačenek jsem vzala na několik dní domů,aby nenasydly,bylo jich pod kačenkou moc,byla zima,nezahrala by je..teď už jdou všichni spolu..velká radost 😊

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.