Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pes štěká v noci

Veruu
Veruu (2 příspěvků) 13.06.2023, 17:08:20 xxx.xxx.0.1

Dobrý den, moje fena NO štěká v noci. Její štěkání je buď oprávněné na cizáka u jejího teritoria a nebo naprosto zbytečně. Ráda se baví (štěká) s ostatními psy na vesnici. Nedělá to celou noc, ale je to obtěžující. Je venku v kotci, pozornost ji věnována je. 

Moje otázka zní jestli s tím máte zkušenost? A jak jste tento problém řešili?

Můj nynější plán je koupit klec a dát si ji do baráku na noc, ale ráda bych si přečetla i vaše zkušenosti.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 13.06.2023, 18:02:56 xxx.xxx.16.184
keriton:

Jejda a proč bez klece? Jaký je rozdíl kotec/klec?


Tak kotec je větší, na klec by si pes musel zase zvykat. Pokud je to už dospělý pes a za předpokladu, že se umí doma chovat mi klec přijde zbytečná, pokud to nebude otevřená klec jako bouda

Doron (neregistrovaný) 13.06.2023, 18:22:13 xxx.xxx.103.229

Fenka se chová přirozeně. Já přílišné štěkání na zahradě řeším tak, že na psy zavolám "ticho".

Vy byste fenu, koukám, pořád někam zavírala, na zahradě do kotce, doma do klece..

Jak Vás ta klec vůbec napadla? Jaký k tomu máte důvod, jestli se můžu ptát ?

 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 13.06.2023, 22:43:22 xxx.xxx.62.63

To mi připomnělo dětství. Jeden u nás v ulici měl NO, chodil s ním akorát na cvičák a to bylo celé vyžití toho psa. Přes den ležel u vchodových dveří, kde byl naprosto potichu a nikdy neštěkal, ale v noci ho pak zavírali do kotce a tam vyl prakticky celou noc.

Jak je vlastně pes starý? Jinak nevím, ale myslím, že tyhle plemena prostě v noci hlídaj a tak štěkat budou no. Asi je lepší si brát na noc domů. Asi bych to zkusila bez klece.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 14.06.2023, 12:01:01 xxx.xxx.0.224

" Jinak nevím, ale myslím, že tyhle plemena prostě v noci hlídaj a tak štěkat budou no"

NO nebude preventivní samostatný hlídač jako např. pastevci, kde je to soumračné hlídání a štěkání "jen tak" očekávatelné

Zadavatelka může svého psa naučit povely "štěkej" a "ticho", a odstěhovat se na noc na zahradu a tam naučený povel "ticho" aplikovat. Negativní vliv může (ne-musí) mít i zavření v kotci, páč zvíře nemůže fyzicky kontrolovat pozemek a situaci, zbývá mu jen štěkat.

 

balu
balu (1533 příspěvků) 14.06.2023, 13:05:06 xxx.xxx.72.176
keriton:

Jejda a proč bez klece? Jaký je rozdíl kotec/klec?


To se ptáte vážně?  Nevnímáte velikostní rozdíl mezi kotcem a klecí a tudíž brutální omezení možnosti pohybu? Do klece bych psa nikdy nezavřela, do kotce - velkého - se sebezapřením, a jen když by nebylo možné jiné řešení. 

keriton
keriton (468 příspěvků) 14.06.2023, 14:08:55 xxx.xxx.80.82
balu:

To se ptáte vážně?  Nevnímáte velikostní rozdíl mezi kotcem a klecí a tudíž brutální omezení možnosti pohybu? Do klece bych psa nikdy nezavřela, do kotce - velkého - se sebezapřením, a jen když by nebylo možné jiné řešení. 


Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 14.06.2023, 14:25:25 xxx.xxx.0.224
keriton:

Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.


tak to bude subjektivním vnímáním slova "prostorný"

mi by se dle mého vnímání "prostorná" klec domů nevešla, tedy vešla, ale my k ní už ne

keriton
keriton (468 příspěvků) 14.06.2023, 14:27:59 xxx.xxx.80.82
hmn:

tak to bude subjektivním vnímáním slova "prostorný"

mi by se dle mého vnímání "prostorná" klec domů nevešla, tedy vešla, ale my k ní už ne


Souhlasím, já mám psa malýho, tak se nám domů skoro-kotec vejde.

balu
balu (1533 příspěvků) 14.06.2023, 14:41:53 xxx.xxx.72.176
keriton:

Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.


To snad ne! Kotec 3 x 3 m (a to není nic moc), myslíte, že je k němu nějaká adekvátní klec? Pro NO???

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 15:17:36 xxx.xxx.162.50

Zavřít psa na celou noc do klece je hnusný.

Dospělá fena, které se majitelka věnuje, se snadno naučí spát na místečku přece.

Ať si říká kdo chce, co chce, za mě pro ovčackýho psa není ani přirozený být sám v kotci, něco jinýho, když je těch kotců a psů aspoň víc.

Když jsem kdysi prodávala štěňata ovčounů, vždycky jsem se lidí mimo jiné ptala: " A kotec máte?". A jak řekli, že jo, měli smolíka.

 

 

keriton
keriton (468 příspěvků) 14.06.2023, 15:34:04 xxx.xxx.80.82
balu:

To snad ne! Kotec 3 x 3 m (a to není nic moc), myslíte, že je k němu nějaká adekvátní klec? Pro NO???


V obou případech jde o to, zda je pes naučenej a schopnej zůstat zavřenej v omezeným prostoru bez nežádoucího chování. Jestli ví, že má prostě spát. Pokud to neví v kotci, pravděpodobně to nebude vědět ani v kleci.

Klece se nějaké prodávají anebo si to člověk může nechat vyrobit na zakázku, takže velikost může být různá.

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 15:49:30 xxx.xxx.162.50

Tak doma by se cítila asi bezpečněji, tož by spát mohla.

Otázka, kolík v tom kotci tráví denně hodin, asi nemůže pořád spát...

balu
balu (1533 příspěvků) 14.06.2023, 18:05:34 xxx.xxx.27.68
keriton:

V obou případech jde o to, zda je pes naučenej a schopnej zůstat zavřenej v omezeným prostoru bez nežádoucího chování. Jestli ví, že má prostě spát. Pokud to neví v kotci, pravděpodobně to nebude vědět ani v kleci.

Klece se nějaké prodávají anebo si to člověk může nechat vyrobit na zakázku, takže velikost může být různá.


NO v noci v kotci spát? Ani naše chodka v noci venku nespí. Hlídá. Doma spí,  tedy spala v zimě, protože jí nic jiného nezbývalo. Rozhodně ne zavřená v kleci! Z toho by se zbláznila. Ale my bychom ji to nikdy neudělali. 

Nemůžu pochopit, že zrovna vy považujete pobyt psa v kleci za něco normálního. Omezení pohybu na delší dobu a tou noc je, na to, že se pes může postavit a maximálně otočit, považuji za týrání. 

Klec pro NO by musela být velikosti kuchyně,  např., což je snad uznáte, dost nereálné. 

Veruu
Veruu (2 příspěvků) 14.06.2023, 21:29:40 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Veruu z 13.06.2023, 17:08:20

Ptám se na rady a zkušenosti. Tyhle dohady a výčitky mi jsou naprosto k ničemu. Ale moje chyba, úplně jsem zapomněla jak je komunita pejskařů toxická ;)

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 21:59:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Veruu z 14.06.2023, 21:29:40

Rady padly, ale je to živá diskuse, tak se s tím musí počítat. Dát pelech a psa na noc domů a mohl by být klid.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.