Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pes štěká v noci

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 22:25:57 xxx.xxx.103.229

Tak pardon, rada zní  : nechat psa v noci doma bez klece. 

Moje zkušenost je, že když nechám psy v noci na zahradě, stěkají, odnaučit nelze.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 14.06.2023, 23:15:49 xxx.xxx.62.63
Veruu:

Ptám se na rady a zkušenosti. Tyhle dohady a výčitky mi jsou naprosto k ničemu. Ale moje chyba, úplně jsem zapomněla jak je komunita pejskařů toxická ;)


Jo a kdo vám co kde vyčítá?

Těch tipů, tu pár padlo. Buď spát se psem v kotci a učit ho ticho, což nebyla podle mě ironicky míněná rada a nebo brát na noc domů, ale většině přijde zbytečná klec, protože si nedovedem představit, že máte tak velkou místnost, kde může být dostatečně velká klec a proto i padla otázka, zda je klec nutná.

No a zkušenost tu má většina takovou, že pes venku v kotci štěká.

Zodpovězeno ve všech bodech.

keriton
keriton (468 příspěvků) 15.06.2023, 07:17:02 xxx.xxx.80.174
balu:

NO v noci v kotci spát? Ani naše chodka v noci venku nespí. Hlídá. Doma spí,  tedy spala v zimě, protože jí nic jiného nezbývalo. Rozhodně ne zavřená v kleci! Z toho by se zbláznila. Ale my bychom ji to nikdy neudělali. 

Nemůžu pochopit, že zrovna vy považujete pobyt psa v kleci za něco normálního. Omezení pohybu na delší dobu a tou noc je, na to, že se pes může postavit a maximálně otočit, považuji za týrání. 

Klec pro NO by musela být velikosti kuchyně,  např., což je snad uznáte, dost nereálné. 


Jo, jo, ze mě je teď úplnej tyran a nečekám, že tu to většina lidí pochopí :)

 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 15.06.2023, 07:41:31 xxx.xxx.65.248

Zaregistrovaná jsem až tady, na ifauně jsem jen občas četla, co se mně týkalo, tu a tam se na něco zeptala. Sleduji jak toto vlákno, tak ostatní, včetně vlákna Diabetes...

A myslím, že nazvat komunitu pejskařů toxickou, není fér. Jednoznačně převažují rady k věci, občas nějaký humor a občas - ano, tvrdost. Není to příjemné číst, kdybych si na svou adresu něco takového četla, budu z toho také alespoň chvíli přešlá. Ale i ty tvrdé příspěvky jsou následovány zase dalšími protinázory. Vím, že to neumenší zranění, které člověk v danou chvílí cítí, ale třeba zrovna tady - první co mě napadlo - proč proboha pes v noci musí být v  domě v kleci?!!! Přemýšlela jsem, jak asi bydlíte, zda máte třeba dokonalý bungalow s krásnými dřevěnými podlahami, posuvné dveře na terasu.... a tak nechcete, aby vám tam celoročně venkovní pes v noci putoval a zapichoval chlupy do sedačky. Ale i v takovém případě bych prostě šla po řešení, aby do klece nemusel. Klec není kotec. Takže psí dvířka do části domu, kde lze nějakou elegantní přepážkou vytvořit jeho prostor. Třeba.

Já prostě klece nenávidím. Člověk sám je velmi citlivý na svou svobodu, málokdo se cítí dobře v bytovce, paneláku, garsonce... možná snad novodobí minimalisté, kteří myslí na budoucnost... a tak co já cítím u sebe, snažím se nastavit i svým zvířatům. Dát jim tolik volnosti, kolik mohu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.06.2023, 08:19:03 xxx.xxx.119.6

Mno, já mám psa doma, protože parťák, protože jsme smečka, protože útulek taky nechtěl, aby to byl venkovní pes, protože ohleduplnost k sousedům, protože to pes na ven prostě není. Ale protože je to pes, tak i doma občas spustí...když se kousek perou kočky, když ve zdi řádí myš. Takže je naučen povel TICHO.  Chápu, že někdo má psa k baráku, že jsou plemena, co by nevydržela doma teplo atd. A pokud nemají majitele úplnýho ignoranta k okolí, tak se asi majitel moc nevyspí, protože 365x za noc vstane a zapoveluje? Věřím, že jsou psi, kteří můžou mít nějaký problém a klec jim může pomáhat, taková jejich jistota. Pak jsou zřejmě psi, které si z nějakýho důvodu pořídil člověk, co doma nesnese chlupy, sliny, a tak jsou třeba 8 hodin zavření. Takovýho majitele pořízení klece může vyjít na další tisíce navíc, protože si pes třeba vyláme zuby, jak se snaží dostat ven. Já osobně si myslím, že pokud teď uvažujete o tom, mít psa doma, tak bych ho učila na nový místečko, případně k tomu pořídila takový ty dětský zábrany, aby se vám teda netoulal po nocích po domě, ale zároveň měl pocit jsou (jako vy) tady. I když je naučenej na kotec ( spokojen/nespokojen?), nemusí to znamenat, že automaticky přijme klec, stejně byste museli učit a zvykat. A nebo bude naprosto šťastnej, že je se svojí smečkou a problém to pro něj vůbec nebude, vy uvidíte, že vám to funguje i bez omezení.

No a přidám svojí novou zkušenost, mám teď psa na lécích, hodně pije a k tomu samozřejmě hodně čůrá. Tak mě v noci vzbudí, já rozespalá teda otevřu a ta bestie samozřejmě vylítne ze dveří a vyštěkává jak ďas na ticho teda přestal, ale stejně trénujeme klid před vypuštěním a ono to pomáhá. To jen, že třeba i takhle doma, budete muset cvičit, ať s tím třeba počítáte a že nejste jediní.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 15.06.2023, 09:00:01 xxx.xxx.226.6
Veruu:

Dobrý den, moje fena NO štěká v noci. Její štěkání je buď oprávněné na cizáka u jejího teritoria a nebo naprosto zbytečně. Ráda se baví (štěká) s ostatními psy na vesnici. Nedělá to celou noc, ale je to obtěžující. Je venku v kotci, pozornost ji věnována je. 

Moje otázka zní jestli s tím máte zkušenost? A jak jste tento problém řešili?

Můj nynější plán je koupit klec a dát si ji do baráku na noc, ale ráda bych si přečetla i vaše zkušenosti.


Mám psy tři, všechny vnitřní - tedy pobývající s námi v domě. Klec nemají, mají pelíšky a na těch spí. když se jim něco nepozdává tak blafnou, my houknem ticho  a oni ztichnou. Tohodle venku docílit podle mě nelze, pes je tam sám za sebe a štěká buď na podněty, když se mu něco  nezdá a nebo, jak píšete odpovídá ostatním. A pak jsou ti psi, kteří štěkají, protože jim je samotným smutno.Pro mě osobně je pes hlídající v domě větší jistota. Nikdo mi ho tam neotráví, a na případný  nebezpečí jsme dva.....a více :-) . jsem ten typ člověka, co tvrdí, že smečka má být pohromadě - a to pes, který je venku sám osamocen, pro mě nesplňuje. Takže já kdybych byla na Vašem místě, vezmu čubinu domů - třeba do předsíně, kde jí udělám místečko, kde bude chrápat a taky hlídat.

Komunita pejskařů není toxická, jen odpovídá na to, na co se ptáte. Však sama máte psa, tak jste taky přece pejskař, to byste byla toxická taky.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 15.06.2023, 09:02:05 xxx.xxx.226.6

Ronja s motejlem:

No a přidám svojí novou zkušenost, mám teď psa na lécích, hodně pije a k tomu samozřejmě hodně čůrá. Tak mě v noci vzbudí, já rozespalá teda otevřu a ta bestie samozřejmě vylítne ze dveří a vyštěkává jak ďas na ticho teda přestal, ale stejně trénujeme klid před vypuštěním a ono to pomáhá. To jen, že třeba i takhle doma, budete muset cvičit, ať s tím třeba počítáte a že nejste jediní.


Jo naši Taliprdnici musím před jiným vypuštěním, než standardním nočním čůracím, taky nejdřív vyklidnit, jinak vyjede jak stóryje a řvala by jak prokopnutá - hned z první, bezdůvodně, ve stylu, bacha du ven, každej, kdo je tam, dostane do držky.......páč vona se totiž bojí, tak preventivně řve :D

balu
balu (1533 příspěvků) 15.06.2023, 09:38:08 xxx.xxx.72.176

Každý majitel psa má názor na hlídání jiný... A záleží, a dost podstatně, na plemeni. U nás pes hlídá celý oplocený pozemek, plochu, na které se ve dne v noci pohybuje a jehož součástí je domek. Bylo to tak zcela přirozené pro kavkazanky, pro první chodku i teď pro druhou chodku. Kavkazanky a první chodka nechtěly ani v zimě v noci (ani přes den) spát uvnitř, raději spaly na kryté verandě u dveří, do boudy nevlezly nikdy. Až na stáří se nechaly přemluvit, aby spaly v teple. Současná chodka byla na začátku zimy štěně, takže ji mamka nutila spát uvnitř, naučila se to, ale na jaře, hned jak byly noční teploty nad nulou či kolem nuly, už dovnitř nechtěla a spala stejně jak předchozí feny na verandě u dveří. Teď, jak je teplo, spí kde se jí líbí - na trávníku, pod smrky,... V noci aktivně hlídá, je na ní vidět, jak je ve svém živlu, že ji baví mít vše pod kontrolou. Nevyštěkává zbytečně. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 15.06.2023, 09:48:49 xxx.xxx.224.101
Veruu:

Ptám se na rady a zkušenosti. Tyhle dohady a výčitky mi jsou naprosto k ničemu. Ale moje chyba, úplně jsem zapomněla jak je komunita pejskařů toxická ;)


Rady a zkušenosti padly.

 

Doron (neregistrovaný) 15.06.2023, 11:30:14 xxx.xxx.162.50

Taky jsem měla kavkazáka venku protože chtěl , a i Dorouše to po pubertě táhne v noci ven čím dál tím víc, běží zkontrolovat zahradu, vyštěká cizí kočky, i liška už k nám přestala chodit,  pak hlídkuje aspoň na balkoně.

Gučák hlídá na zápraží přes den, pak si jde lehnout ( stydím se to napsat, ale má svojí postel) a večer nastupuje Doro. Už úplně přesně vím, co který štěkot znamená. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 15.06.2023, 12:10:32 xxx.xxx.0.224

" učit ho ticho, což nebyla podle mě ironicky míněná rada"

jistěže to není ironie, to je normální postup

a ironie není ani to spaní venku, pokud to chce zadavatelka řešit

assil
assil (1491 příspěvků) 15.06.2023, 12:12:57 xxx.xxx.121.3

No mít psa volně na zahradě celou noc, tak jí akorát prořve neb za zahradou louka, kde se v noci producírujou srnky a prasata. A z toho by kleplo dřív mě než sousedy. 😄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 15.06.2023, 12:28:26 xxx.xxx.65.248

Také jsem se smála (jak hloupá), když mi někdo řekl, ať učím TICHO. Bydlíme v bytě, a protože jsem nechtěla, aby fena (a pak obě feny) nebyly, když jsou samy doma, zavřené jen ve čtyřech stěnách úplně bez podnětů, tak jsem nechala na lodžii vyřezat do dveří psí dvířka, aby se mohly obě kdykoli vyložit na vzduch a kontrolovat přilehlou zahradu s chodníkem. No a ta kontrola samozřejmě nebyla vždy jen vizuální. 😄 

Samozřejmě, že naše hnědá občas musí mít poslední slovo, ale povel "ticho" moc dobře pochopila.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.06.2023, 13:52:28 xxx.xxx.119.6

Když se tu tak debatuje a pro zadavatelku je to téma už asi zavřený, tak se zeptám. Začnu ze široka. S covidem se nám v okolí objevili cyklisti - takoví ti free. Několikrát se mi při venčení stalo, že jsme na úzký cestě museli se psem skákat do ostružin. Psa to pak začalo rozčilovat, já moc nevěděla co s tím, ale fungovalo držet ho nakrátko, dát sednout a nechat ho se koukat a takovým jako otráveným tónem říct, že je taky vidím, no jo a buď jsme to zazdili hledáním pamlsků nebo a JDEME. Pak jsem ještě řešila, jestli mi nezačne na cyklisty reagovat - nezačal. A nějakou dobu jsme tyhle tvory neviděli. No a pak přišel kámen úrazu, jeden z nich si ke kolu pořídil psa. To zas nebylo nic příjemnýho, protože mistr ani nekvákl, že za ním ještě běží pes. Energie z toho dotyčnýho, když kolem nás probíhal, by se dala krájet, rozhodně by se psem nebyli kámoši a rozhodně je to oboustranný. No a tohle teď změnilo trasu a jednou za čas nám to profrčí kolem plotu a psa mám úplně hotovýho. Na to mi TICHO nepomáhá - žádný povel, štěká a pobíhá kolem plotu, musím k němu přijít a vytrhnout ho z toho dotykem - žádný šťouchání nebo tak něco. Není v tu chvíli schopnej vzít si ani pamlsek ( je žravej a pokud si nevezme, tak tuším, že je hodně mimo), až po nějaký chvíli si je začne hledat. Problém je, že nevím, jak s tím pracovat. Pak, že to není vůbec pravidelně, jako kdybych věděla - středa v šest projedou. Pak, že pes by měl být v klidu. Ještě myslím, že až zase zarostou louky, tak se neukážou. Jinak ani někde na výletě neřešil psa u kola. A pak, s vědomím, že se u nás objevujou mám teď venku oči na štopkách + stopovačka, je to blbý, ale mám pocit, že by mi v tomhle případě pes pod povelem nevydržel, na druhou stranu (klasika) není/nebyl velkej problém vidět je z větší vzdálenosti. Tohle je náš osobní démon.

Máte tipy, jak s tím pracovat?  Díky 

keriton
keriton (468 příspěvků) 15.06.2023, 14:09:17 xxx.xxx.80.174
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.06.2023, 13:52:28

Nemáte možnost mluvit se přímo s tím daným cyklistou, požádat ho o pomoc při nácviku?

Nebo domluvit si někoho jinýho s jiným psem, aby vám dělali figuranty za plotem. Ale pokud vám pes letí jen na jednoho konkrétního, bude to těžší.

Pak obecně pracovat s zónama stresu, vnímáte tu nejhorší zónu, kdy si ani nevezme pamlsek, ale předtím jsou ještě jiné, ve kterých se dá trénovat, pracovat, učit psa, aby se uměl od něčeho odpoutat, a pak to postupně převádět do složitějších situací (nebo spíš pes začne být schopen se snáze dostat ze stavu "nevnímám nežeru" do zvladatelnější fáze). Typicky se používá např. hra "podívej se na", ale těch postupů a triků a her je spousta.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 15.06.2023, 15:25:50 xxx.xxx.76.203
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.06.2023, 13:52:28

Z toho, co popisujete, se obávám, že bez figuranta to dobře zvládnout nepůjde. Je to nahodilé a divoké, a pokud ho nevidíte dříve než pes, pak vám chybí vteřiny, než se vám pes překlopí...  O domluvě přímo s tím "jezdcem" pochybuji. Pokud je ze stejné stáje, jako jsou ti u nás, pak je to čirý testosteron nalepený na rámu.

A jen k tomu uskakování do ostružin. To opravdu nedělám. Když se něco takového blíží a jsme někde na pěšině mimo značenou cyklostezku, dřepnu si se psy pod křídly (nebo se k nim ohnu), ale zůstávám na cestě. Ne přes celou cestu, ale na půlce cesty. No a když je to pěšinka, pak samozřejmě řiroká řídítka jaksi hůře lze vtěsnat na zbylou půlku. Takže nechť se do ostružin ráčí uhnout jezdec. Chce to pevné nervy (ale ty já mám, jezdím sama na kole denně do práce v městském provozu a vězte, že i když šlapkami skoro drbu o obrubník chodníku, najdou se řidiči, kteří se zrcátkem rádi otřou o mou zadnici.) a chce to ignorovat vše, co na svou adresu uslyšíte. (Je to nepublikovatelné.) Jednou jeden zastavil, aby mi toho mohl "říci" víc. Zeptala jsem se, z jakého titulu se na peší turistické cestě cítí na kole chodci nadřazen, jestli je nějaké pravidlo, že když mám tyčku mezi nohama, tak že to pro všechny znamená: rozestupte se... nazval mě tím, co mám mezi nohama a odjel. No, co už... 

 

Doron (neregistrovaný) 15.06.2023, 16:01:32 xxx.xxx.162.50

Keriton: To je opravdu těžký, když se nemůžete připravit předem.

My máme taky jednoho nepřítele, brazilskou filu, holčina s ní chodí snad schválně kolem brány, i když chodník je na druhý straně ulice.

Když ji zahlídnu zdálky, dokážu uklidnit, když venku nejsem Gučák řve jak šílenej. 

Když se potkáme venku je napruženej, ale ovladatelnej, obejdeme je, fila stále na vodítku, takže ok.

 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.06.2023, 16:20:16 xxx.xxx.119.6

Keriton, díky, na Vás jsem si včera vzpomněla a koukala jsem na to hraní, se kterým pracujete. 

Ano problém jsou jen tihle dva. Náhodní/sváteční cyklisti, sousedovic děti, co na kole piští a za doprovodu psa, ho nechávaj v klidu, jen je zahlásí. I když kolem nás venku projede rychle jiný cyklista, taky je v pohodě. Jiný psy nemá potřebu řešit. Je odvolatelnej ze hry....

Jak píše Thieli mluvit se s ním nedá, a ani nikdo z pejskařů ho osobně nezná. Projede a ani se nezajímá, jestli má psa za zadkem. Dřív jsme je několikrát viděli u nás na louce, je do kopce, to museli zpomalit a my je procvičili, třeba i podívej se na...

Do lesa v sezóně klošů už nechodíme, takže střetů tam se nebojím. A tohle u nás to je prostě rychlost, pes spí venku pod stolem, oni se přiřítí a zase odřítí, otázka pár vteřin a Chloupě se rozjede, včera jsem byla v kuchyni. 

Vím, že jsem udělala chybu. Loni jsme je tuším ani neviděli, nebo z dálky, úplně jsem je vypustila z hlavy.

Zvládli jsme odnaučení od zvěře, a to už to bylo prakticky rozjetý. Nezvládám tohle.

Vliv taky může mít, že pes je druhým měsícem v klidovým režimu a vůbec je to takový k prdu.  Určitě chci pátrat, ráda bych našla a ráda bych pracovala. Když byste někdo měl konkrétní tip podle koho, na koho se obrátit, budu vděčná.

A jinak díky i za "vyzvracení se".

 

 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.06.2023, 16:21:13 xxx.xxx.119.6

Půdní příspěvek mi zmizel, tak se omlouvám, tenhle je takovej zmatenej


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.