Aktuálně: 4 790 inzerátů176 097 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Práce a koníček dohromady

Nic1 (neregistrovaný) 15.06.2023, 22:15:06 xxx.xxx.65.224

Ahojte, zajímalo by mě, jakou práci jste si vy, jakožto milovníci zvířat, vybrali? Pracujete se zvířaty, nebo je máte jen jako koníček? Poslední dobou nad tím dost uvažuji, jelikož mám vystudovaný úplně jiný obor-ekonomie, ale koně jsou mým koníčkem a smyslem už od dětství a říkám si, že jsem na tu veterinu mohla zkusit jít, na druhou stranu nevím, jestli bych na to měla buňky... Každopádně se mě hodně lidí především z rodiny ptá, proč, když jsem takový blázen celkově do zvířat, proč jsem nešla studovat a pracovat v tom oboru. Zase si říkám, jestli bych už nebyla z těch zvířat tak presycená a na ty svoje bych se už tak netěšila😀 Nevím, jak to vnímáte vy? 

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 15.06.2023, 23:23:18 xxx.xxx.0.1

Sice mám vystudovanou zemědělku - střední i vysokou - ale pracuji jinde než v prvovýrobě, nebo u zvířat. Práce okolo zvířat je fyzicky (často i psychicky) a časově náročná a současně nic moc placená. Dle mého názoru je pro milovníka zvířat mnohem lepší vystudovat jiný obor a najít si jinou slušně placenou práci. Tak má z čeho svůj zvěřinec živit a kapacitu ve volném čase se mu naplno věnovat.

To s tím přesycením je pravda alespoň do určité míry taky. Například ve svém okolí vidím, že ve chvíli, kdy lidé z jiné práce přešli na ošetřovatele koní, nebo rovnou začali ustajovat, přestali skoro, nebo i úplně jezdit. Prostě po celém dni běhání okolo cizích koní už nemají chuť na druhé kolo. Našli si na relax jiný koníček. Jasně, jsou lidé, kteří celý den pečují o zvířata a ještě se těší jak po návratu domů opečují ty svoje. Já mezi ně nepatřím a jestli mezi ně patříte Vy si musíte zodpovědně promyslet sama - konec konců se znáte nejlépe.

Nic1 (neregistrovaný) 15.06.2023, 23:40:48 xxx.xxx.65.224

Kdysi jsem si to zkusila-přes prázdniny jsem pracovala jen brigádě jako ošetřovatel koní, měsíc byl super, ale jak jsem tam byla déle, tak jak píšete Vy, už jsem neměla tolik síly na ty svoje a co se týče ježdění, tak jsem to už spíše brala jako že musím, než že bych se tak těšila. Ale zajímaly by mě třeba ne tak fyzicky náročné obory (možná?) jako třeba pracovat na klinice jako asistent, nebo vet sestra atd... Co jsem tak slysela, tak na tyhle pozice berou hlavně s praxí, a nemusí mít zrovna školu... Bohužel v našem kraji moc nabídek není a tyhle místa si spíše drží už dlouhodobi pracovníci 

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.06.2023, 00:17:53 xxx.xxx.0.1

Tam je hlavní problém, že na těch pozicích co píšete to bude bídné s penězi. Teď nedávno kamarádka líčila kolik si vydělá anesteziolog (tj. vystudovaný veterinář) na velké klinice a pokladní v Lidlu je na tom výrazně lépe. Tak si skoro nechci představovat jak je placená veterinární sestra nebo asistent. Takový plat je sotva k žití a živit z něj např. vlastního koně bude dost nereálné.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 16.06.2023, 06:06:15 xxx.xxx.24.184
Nic1:

Kdysi jsem si to zkusila-přes prázdniny jsem pracovala jen brigádě jako ošetřovatel koní, měsíc byl super, ale jak jsem tam byla déle, tak jak píšete Vy, už jsem neměla tolik síly na ty svoje a co se týče ježdění, tak jsem to už spíše brala jako že musím, než že bych se tak těšila. Ale zajímaly by mě třeba ne tak fyzicky náročné obory (možná?) jako třeba pracovat na klinice jako asistent, nebo vet sestra atd... Co jsem tak slysela, tak na tyhle pozice berou hlavně s praxí, a nemusí mít zrovna školu... Bohužel v našem kraji moc nabídek není a tyhle místa si spíše drží už dlouhodobi pracovníci 


z platu veterinární sestry ale vlastního koně neuživíte.

a asi na něj nebudete mít ani čas.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.06.2023, 06:52:09 xxx.xxx.224.101
KatyQ:

Sice mám vystudovanou zemědělku - střední i vysokou - ale pracuji jinde než v prvovýrobě, nebo u zvířat. Práce okolo zvířat je fyzicky (často i psychicky) a časově náročná a současně nic moc placená. Dle mého názoru je pro milovníka zvířat mnohem lepší vystudovat jiný obor a najít si jinou slušně placenou práci. Tak má z čeho svůj zvěřinec živit a kapacitu ve volném čase se mu naplno věnovat.

To s tím přesycením je pravda alespoň do určité míry taky. Například ve svém okolí vidím, že ve chvíli, kdy lidé z jiné práce přešli na ošetřovatele koní, nebo rovnou začali ustajovat, přestali skoro, nebo i úplně jezdit. Prostě po celém dni běhání okolo cizích koní už nemají chuť na druhé kolo. Našli si na relax jiný koníček. Jasně, jsou lidé, kteří celý den pečují o zvířata a ještě se těší jak po návratu domů opečují ty svoje. Já mezi ně nepatřím a jestli mezi ně patříte Vy si musíte zodpovědně promyslet sama - konec konců se znáte nejlépe.


Tak nějak. Kamarádka ustajuje, do toho potřebuje jezdit 2 mladé, jezdí s nimi i s cizími po závodech a je to náročné.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.06.2023, 06:55:07 xxx.xxx.224.101
kometa:
Nic1:

Ahojte, zajímalo by mě, jakou práci jste si vy, jakožto milovníci zvířat, vybrali? Pracujete se zvířaty, nebo je máte jen jako koníček? Poslední dobou nad tím dost uvažuji, jelikož mám vystudovaný úplně jiný obor-ekonomie, ale koně jsou mým koníčkem a smyslem už od dětství a říkám si, že jsem na tu veterinu mohla zkusit jít, na druhou stranu nevím, jestli bych na to měla buňky... Každopádně se mě hodně lidí především z rodiny ptá, proč, když jsem takový blázen celkově do zvířat, proč jsem nešla studovat a pracovat v tom oboru. Zase si říkám, jestli bych už nebyla z těch zvířat tak presycená a na ty svoje bych se už tak netěšila


Předchozí příspěvek se zobrazil, reakce na Nic1 mi nejde vložit.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.06.2023, 06:56:37 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

z platu veterinární sestry ale vlastního koně neuživíte.

a asi na něj nebudete mít ani čas.


Ano, naše bývalá absolventka si pořídila "jenom" oslíka a zjistila, že si ukousla moc velké sousto. Levné ustájení našla 80 km od bydliště.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 16.06.2023, 07:41:16 xxx.xxx.198.226

Sedím v kanclu u počítače na (na moje či místní poměry) nadstandardně placené pozici a denně docházím se starat o koně, a stejně jezdím "jen" 2-3x týdně. Kdybych pracovala u zvířat a byla fyzicky unavená, už bych u koní neudělala nic a rozhodně bych neměla chuť jezdit. Takhle to ještě beru jako odpočinutí pro hlavu od práce :-)

Anonymní (neregistrovaný) 16.06.2023, 07:48:27 xxx.xxx.12.38
KatyQ:

Tam je hlavní problém, že na těch pozicích co píšete to bude bídné s penězi. Teď nedávno kamarádka líčila kolik si vydělá anesteziolog (tj. vystudovaný veterinář) na velké klinice a pokladní v Lidlu je na tom výrazně lépe. Tak si skoro nechci představovat jak je placená veterinární sestra nebo asistent. Takový plat je sotva k žití a živit z něj např. vlastního koně bude dost nereálné.


možná se to teď zlepšilo, ale ještě před několika lety byl plat sestry minimální mzda nebo lehce nad.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.06.2023, 08:16:58 xxx.xxx.224.101
Nic1:

Ahojte, zajímalo by mě, jakou práci jste si vy, jakožto milovníci zvířat, vybrali? Pracujete se zvířaty, nebo je máte jen jako koníček? Poslední dobou nad tím dost uvažuji, jelikož mám vystudovaný úplně jiný obor-ekonomie, ale koně jsou mým koníčkem a smyslem už od dětství a říkám si, že jsem na tu veterinu mohla zkusit jít, na druhou stranu nevím, jestli bych na to měla buňky... Každopádně se mě hodně lidí především z rodiny ptá, proč, když jsem takový blázen celkově do zvířat, proč jsem nešla studovat a pracovat v tom oboru. Zase si říkám, jestli bych už nebyla z těch zvířat tak presycená a na ty svoje bych se už tak netěšila

Nic1 (neregistrovaný) 16.06.2023, 09:24:35 xxx.xxx.65.224

S těmi platy je to fakt bída, jako ošetřovatel jsem brala minimální mzdu, ještě za takovou dřinu... a veterinární sestra v našem okolí platově taky žádná sláva, za to by ani ty koně nešlo uživit.  

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 16.06.2023, 10:27:02 xxx.xxx.149.42

Ak vám nevadí zima, hnusné počasie, práca s ľuďmi (čo si budeme, tie kone majú často majiteľov...), fyzická námaha, mizerné finančné ohodnotenie, minimum voľného času, tak smelo do toho.  Myslím, že nejde ani tak o tešenie, ale skôr o to, že nebudete mať na vlastné čas, chuť a asi ani peniaze. 

efe
efe (1083 příspěvků) 16.06.2023, 13:42:45 xxx.xxx.30.165

Jsem taky vystudovaný ekonom a (kupodivu) se tím živím, kdybych se živila prací kolem zvířat, tak si na ty koně nevydělám. Resp. bych asi vydělala jen na ty koně, ale na nic dalšího. To je prostě naprosto jednoduchá matematika. 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 16.06.2023, 16:26:44 xxx.xxx.40.140

Ja som konský vet :D

A milujem tú prácu :)

Presýtená som určite, ale tak mám aj iné záujmy.

Nejazdím, s mojou váhou by to nebolo fér, ak naberiem energiu, občas sa k nim privlečiem a je to fajn, vlastním aj geriatriu - tu som celkom rada, že ma moja práca pripravila na to, že jedného dňa príde ten deň, že proste odídu za dúhový most a teším sa z každého dňa a mesiaca, čo prežijú v pohode a zdravíčku. 

Hľadala som nejaké fotky, to už snáď ani nie je pravda...zvládla som uživiť a s malou pomocou sa starať o 9 koní...nechápem, ako som to mohla prežiť :D

A našla som aj túto fotku- fotené v teréne, v magický čas 03:30, naľavo od nás je kôň na infúzii, sme v drevenom prístrešku a vyzeráme, ako vyzeráme (pijem iba kávu z toho hrnčeka), bola tam neuveriteľná zima a z toho kúta, kde sedím som musela najprv vyhnať psa :D

Po tejto báječnej noci som celá opuchla, buďte radi za prácu mimo stajňu :))))

Obrázek
Nic1 (neregistrovaný) 16.06.2023, 17:53:10 xxx.xxx.65.224
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 16.06.2023, 16:45:11

Pokud budete mít čas, klidně tu napište nějaké perličky, já si to určitě ráda přečtu 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.