Aktuálně: 4 956 inzerátů174 139 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kuře bez biskupa?

Hannka (neregistrovaný) 16.06.2023, 14:52:51 xxx.xxx.12.150

Dobrý den,

mám jedno kuře se stále ulepeným zadečkem. Myjeme 3x denně heřmánkem, ale kuřátko se jakoby nedokáže vypráznit - zatlačit. Chuť k jídlu má i pije , ale spí stále ve stoje.

Možná jsem už z toho vážně cvok, ale zdá se mi, že mu chybí biskup. 

Prosím mrkněte na fotky a zkuste poradit, zda má smysl kuře udržovat. 

Děkuji 

Obrázek Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 16.06.2023, 14:54:47 xxx.xxx.24.253

na líhni občas taková jsou, jsou podesraná už z mekonia a vůbec to teda neřeším a fičí rovnou mezi odpad mít takové doma, tak si šmákne pes co jiného s mrzákem.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 16.06.2023, 21:23:56 xxx.xxx.0.1

Ulepenost má různé příčiny. Absence kostrče (lidově biskup) je tou z častějších. Takový jedinec není vhodný do chovu. Vada se předává a obecně tato zvířata mohou být neplodná nebo mít jen nízkou oplozenost vajec. Taková slepice často snáší znečištěná vejce. Problém je komplexní. Absence kostrče může být úplná nebo je kostrč částečně atrofovaná. Někdy zvíře s vyvinutou kostrčí např. nedrží ocas v předpokládané poloze, má sníženou schopnost kostrč ovládat, držet vzpřímeně. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 16.06.2023, 21:45:45 xxx.xxx.0.1

To platí pro zvířata, která se i přes absenci či atrofii kostrče vyprázdnit dokážou.

Kuřeti ulevit lze, stiskem palce a ukazováku ze stran. Vyjde z něj velké množství trusu, i zkaženého, ze kterého už kuře dostává infekci, proto stojí a "spí". Do budoucna takový jedinec vždy bude zaostávat v růstu a možná bude potřebovat zásah člověka neustále. 

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 16.06.2023, 22:08:53 xxx.xxx.228.63

Já měl/mám něco podobnýho. Už z vajíčka vypadlo jakoby s poraněním vedle prdýlky a taky mi přišlo,jakoby nemělo ocas. Od začátku jsem ho nechával s tím, že při sebemenším náznaku apatie, utrpení ho holt budu muset utratit.  Ale ono žilo,pilo, jedlo s chutí, zhruba ve třech tejdnech se to začalo ztrácet, tak jsem ho radši okroužkoval abych ho vůbec poznal a dnes už bych ho nerozeznal od ostatních. V každým případě ale půjde na kuchyňskou úpravu. Takže za mě určitě udržovat bez omejvání heřmánkem, nechat to na přírodě, v případě jakejchkoliv náznaků problému utratit. V tom lepším případě, že doroste do hrncový velikosti zařadit do první vlny nudlového stardance 🐓


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.