Aktuálně: 4 581 inzerátů178 009 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Jak na vysezený klus?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 20.06.2023, 08:06:25 xxx.xxx.224.101
HP:

Tohle je samozřejmě problematický bod (sedlo je mě ok, ale koni úzké), jenže kůň není můj a bohužel to nefunguje tak, že bych to s trenérem na rovinu probrala a třeba i nové sedlo zaplatila (je tam trocha ješitnosti a hrdosti z jeho strany; vyzkoušeno za mnoha různých situací). Stáj měnit nechci, hledala jsem dlouho a kůň i trenér mi jinak velmi vyhovují. Takže občas utrousím nějakou poznámku a dost věcí se hýbe k lepšímu, ale prostě to trvá.


Tak já to mám jinak. Trenér, který nechá na koni úzké sedlo a ví o tom, není dobrý trenér a mně by rozhodně nevyhovoval.

Viz výše - kůň s nepadnoucí výstrojí může těžko něco kvalitního předvést.

Pohoda koně je pro mě na prvním místě.

Holt každý nemá takové štěstí, jako já. Narazit na někoho, s jehož názory souzním. A koně má vychované a přiježděné. I pro takové nemehlo, jako jsem já.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 20.06.2023, 10:09:34 xxx.xxx.27.178
HP:

Pokud to napíšu hnusně, tak v dojezdové vzdálenosti mám jen 2 stáje, kde se dá něco naučit (mj. i ten můj obyčejný školní kůň má výkonnost L). A v té první stáji (hodně známá a často doporučovaná) oddíloví koně chodí 4x denně. S tím jako platící klient nic neudělám a vadí se mi to hodně, takže jezdím v té druhé stáji, která je rodinná. Ale reál není ideál a dost věcí bych si dovedla přestavit jinak. 

Jak píšu výš, širší sedlo samozřejmě koupit můžu, ale majitel se na to moc netvářil. Každopádně si mě vyslechl a shodli jsme na tom, že by se to řešit mělo, takže je to (snad!) v pořadí. 


Myslím, že Vás tady nikdo nechtěl sepsout, ale spíš abyste pochopila veškeré souvislosti.

A bez videa Vám asi těžko poradíme víc.  

Je jasné, že když kůň není Váš, tak toho moc nezmůžete, rozhoduje stejně nakonec majitel. Ale pravda je taková, že sedící cajky jsou základ a ovlivňuje to mnohé.

Jestli kůň má vychozeno L nebo ne,je irelevantní, když si s ním alespoň zatím nesednete v základu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.