Aktuálně: 4 983 inzerátů174 038 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

psibible.cz Fr. Jaroš - zná někdo?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.06.2023, 10:14:18 xxx.xxx.226.6

Ještě - přijde to jen mně, nebo i jiný, že to klikání je zmatený? Viz slalom, jestli jsem dobře koukala, kliknul mu i za to, že pes se zastavil mimo slalom a začučel se, nebo koukám blbě?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 20.06.2023, 10:38:01 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 20.06.2023, 10:14:18

On to tam někde vysvětluje. Klikáním spouští, klikáním ukončuje (kdekoli v průběhu), jen je to jiný počet kliků. Ja taky tedy cvičím na klikr, ale tady už mi to přijde jak auto na dálkové ovládání. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:11:28 xxx.xxx.0.1
hmn:

1. chvd, můžeš mi popsat princip metody nepopo? jakože vysvětlit, abych ji pochopila?

2. tresty a odměny fungují na zcela každého, člověka, psa, kočku,......

3. jdu venčit svou šípkovou růřenku, na chvíli se mi vzbudila, tak aby se nepopo......


1 Na vrchu stranky 2 19.06.2023, 13:51:33, mi to vysvetlovala Megi, tak staci kouknout, co to ma byt. proc to mam vysvetlovat, ja se ptal, proc by to melo fungovat? Pouziva se tam kontrast prijemnehoa neprijemneho, to u asi vetsiny savcu muze vest k ruznym dusledkum, dle situace. Bezne se treba toho vyuziva pri vyslesich mmj..

2.jiste, ze funguji, otazka je, jak a jake jsou vysledky. Trest a odmena se da pouzit x zpusoby. Navic pes pojem trest nezna, to je nas lidsky vymysl.

3.potrebujes s tim pomoci nejak? :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:12:49 xxx.xxx.0.1
Kilian:

....co jsem z dálky odposlouchala, tak mu klika takřka pořád....


Na tech par videich, co jsem projel, je to patrne. Vsak pes i dite si zvykne .... spousta lidi si porizuje psa proto, aby mohla v kuse mluvit a nepripadala si jako samomluvci. No co uz.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:14:08 xxx.xxx.0.1
Zrzavci:

Ještě - přijde to jen mně, nebo i jiný, že to klikání je zmatený? Viz slalom, jestli jsem dobře koukala, kliknul mu i za to, že pes se zastavil mimo slalom a začučel se, nebo koukám blbě?


nejen to klikani je zmatene, vsak jsem to tu nekde hned ze startu psal, ze i ten pes

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 24.06.2023, 12:05:33 xxx.xxx.210.23

"Dvakrát denně jdeme jenom venčit, je tam takový travnatý ostrůvek mezi dvěma silnicemi, vyvenčí se, dostane odměnu a hotovo, deset minut max" "jednou až dvakrát denně chodíme cvičit, to je dvacet minut max" "Jednou do týdne ještě chodíme na delší procházku a jednou měsíčně jedeme metrem, tramvají, autobusem nebo jdeme na Václavák"

"Nemusím třeba spěchat večer domů, protože pes musí dostat v sedm večer nažrat.

A nemusí?

Nemusí. Protože já nekrmím do misky.

Aha? Jak tedy?

Ari má na den těch 300–320 gramů granulí, ty si ráno odměřím, dám do kapsy a během dne ho s nimi odměňuji. Za vyvenčení, za spolupráci. Měl bych ho odměňovat i za to, že jde do klece a zůstane tam, ale to bych těch granulí už neměl dost, a protože mu to taky chci zpříjemnit, tak do klece někdy dostane pamlsek nebo kost na čištění zubů. Ale jen tam.

K vodě má přístup neomezený, předpokládám.

Nemá. Opět vysvětlím. Jasně, že jsem to tak chtěl, protože mi to někdo řekl. Jenže když měl v kleci misku s vodou, tak ji vždycky převrhl. Čili to nefungovalo. V bytě však stále miska plná vody je. Takže přijdeme domů, Ari se napije, jak chce, jde do klece a odpočívá, tedy spí."

"A jak bych to měl asi udělat se svým stafordem? Pes tu návštěvu kousne, jeho utratí a mě zavřou" 

Ne, nezavřou, ale měli by, do knihovny. Stafford/pitbull NIKDY nekouše do lidí!

Pitbulíkovský pes je mezi lidmi šťastný. Pokud vydrží (jak jako vydrží, však jemu se v hospodě líbí) deset minut ležet, tak se jde vyčůrat a pak zas dostane povel lež a neolizuj všecky lidi. Easy. Neumím? Nezakládám si psí školu.  

Dávkovat vodu... omg... cvičení sice má být krátké, ale kde je nějaká obyčejná psí výprava za pesemeskami, nějaké volno venku, dobrodružství, kamarádi?

Za vše odměňovat jen granulí? Tak tady jasně vidíš, že ten pes pracuje pro tvoje modrý voči. Obrazně. Což u pitbulkovitého není nic zvláštního. Asi o nich nic neví.  

Už mi to celé do sebe zapadlo. Chtěla jsem vidět, esi teda po tolika letech výcviku umí ten pes fungovat vedle jiných psů. To je (spolu se zvěří) nejtěžší pro tyhle psy. Tak prý jsem blbá nebo navedená, cože to chci, když to je nějaké zatížení... Takže sem ještě nedošli. Což mě u absolventa akademie... zapomněla název... dosti překvapuje.  

Dohodly jsme se s Megy, na základě těchto poznatků, že založíme psí školu. Budeme mít aj bus, kterým pséky ráno svezeme do školy. Akorát že neumím řídit. Ale to je podle mě úplně malinký, zanedbatelný trabl, neb trenér psů je dnes taky každý.

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 12:18:27 xxx.xxx.0.1

Vidite, ja to furt rikam, ze chov zvirat by se mel proste tezce omezit. A ne ze si je muze kazdy pako svevolne porizovat v jakemkoliv mnozstvi, tyrat, mnozit, mrzacit a proste cokoliv a to beztrestne.

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 24.06.2023, 12:19:46 xxx.xxx.210.23

"Čím užší ten obojek je, tím lépe na něj pes reaguje, tím víc vnímá, co mu tím obojkem chci říct. Nechápu, jak někdo může používat na zdravého psa postroj. Je to vrchol neúcty a neznalosti. Postroj vyvolává tzv. opposite reflex, psovi v postroji se na vodítku táhne lépe, tak to využije a opře ještě víc, protože on táhnout chce tak jako tak. Lidi postroj používají, protože se jim se psem lépe manipuluje, vlastně ho, opět, zmáhají silou, místo aby ho doopravdy naučili správné chování."

Obojek pro úžasné psí trenéry, postroj pro blbé. Nemůžu psovi říct - jdeme, běžíme, stůj, pomalu. 

Normální majitel psa se psem mluví. Absolvent akademie moderního tréninku psů level 3 tahá za obojek. 

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 24.06.2023, 12:21:06 xxx.xxx.210.23
chvd:

Vidite, ja to furt rikam, ze chov zvirat by se mel proste tezce omezit. A ne ze si je muze kazdy pako svevolne porizovat v jakemkoliv mnozstvi, tyrat, mnozit, mrzacit a proste cokoliv a to beztrestne.


A to se na Vás sletí roj "omezování svobody". :-)

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 24.06.2023, 12:24:58 xxx.xxx.210.23

"A kdy se může proběhnout na volno?

Pes by neměl být nikdy bez vodítka. Když má volno, tak u mě to spočívá v tom, že si jde, kam chce, a já jdu za ním. Vodítko slouží nejen ke kontrole psa, ale také ke kontrole prostředí. A fakt je lepší honit konec vodítka, než se v případě nutnosti psovi sápat po krku nebo ocase. A hlavně, pes se nemusí probíhat na volno. To, že psovi takové proběhnutí se chybí, je taky jen naše, tedy lidská fikce. Pes v přírodě nikdy neběhá jen tak, nejde jen tak na procházku. "

"signály čekej nebo zůstaň nedávají psovi smysl a žádného to nejste schopni naučit"

 

PROOOOOOOČ

Takže tento psí trenér má psa naučeného na trdlování na plácku na cvičení, bez vodítka a úzkého obojku ho nezvládá, neumí psa naučit přijít na zavolání... ale má psí školu. Já už to ani nemohu dočíst.

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 12:26:28 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

A to se na Vás sletí roj \'omezování svobody\'. :-)


Schovam se do vany :P

neumí psa naučit přijít na zavolání... ale má psí školu. Já už to ani nemohu dočíst.

Takhle ale preci funguje cela nase spolecnost, treba i velka cast zdravotnictvi.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 21.07.2023, 10:07:24 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.06.2023, 12:24:58

V prvnim zachvatu ranni nerozvaznosti jsem si chtela otevrit jeho web a procist si to. 

Diky za usetreni mych oci, nervu a mozku!

Verejne slibuju ze nebudu delat neuvazena rozhodnuti bez vypiti radneho hrnku kavy!

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 21.07.2023, 10:40:18 xxx.xxx.61.106
Kilian:

…tak jsem koukla na fejs pana trenéra a je tam aktuálně vysvětleno Jak cvičit nosework a chůzí po kladině…


Prosím, pošlete odkaz. Já to nevidím. Mi to zakázal? 😀 

Kilian
Kilian (952 příspěvků) 21.07.2023, 12:53:44 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 21.07.2023, 10:40:18

….jak jste dávala v úvodu odkaz na jeho fejs, tak je to tam jako aktualita…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.