Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Borderka skáče pod auta

Růža (neregistrovaný) 19.06.2023, 20:22:06 xxx.xxx.62.283

Mám velký problém a nevím jestli mi dokáže někdo poradit. Mám border kolii 14 měsíců a od štěněte se chová zvláštně. Útočí na vše, co se točí,při sečení trávy štěká a kouše do koleček, je to nepříjemné ale dá se to vydržet ale nejhorší je, že se rozběhne pod kola aut. Než jsem si na to zvykla, stalo se jednou že ji auto kolem štrejchlo ale nic se nestalo. Ted ji musím držet na vodítku a když jede kolem auto vidím jak by ráda pod něj vletěla, tahá na vodítku a chce k němu běžet, Vyroste z toho?

Růža (neregistrovaný) 19.06.2023, 20:27:23 xxx.xxx.62.283
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 19.06.2023, 20:25:09

a proč myslíte?

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 19.06.2023, 20:29:07 xxx.xxx.8.31
Růža:

a proč myslíte?


protože nežádoucí chování samo o sobě nikdy nemizí

a ta vaše borderka má tendenci ta auta pást, což je přirozené chování toho zvířete. je na vás, aby jste s tím pracovala a abyste tomu zvířeti zajistila dostatek jiného vyžití.

Doron (neregistrovaný) 19.06.2023, 21:46:09 xxx.xxx.93.77

Nojo, samo to opravdu nepřejde. Dokonce by se to mohlo zhoršovat.

Mně to normální nepřijde, připadá mi, že je to taková ta "přestřelená" borderka, hodně vzrušivá. To Vás lituju..

Cvičíte s ní? Umí něco? Když ji naučíte základní poslušnost, už bude od čeho se odpíchnout. Potřebuje přesměrovat energii do nějaké smysluplné činnosti.

Jo, a sekačku už jí honit nedovolujte. Tím se to fixuje.

 

keriton
keriton (468 příspěvků) 20.06.2023, 07:24:20 xxx.xxx.80.174

Doporučila bych obrátit se na někoho, kdo borderám rozumí. Protože vy nerozumíte a bez pomoci a ukázky někoho znalýho se s tím vy i pes klidně můžete trápit celej život psa.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 20.06.2023, 14:35:50 xxx.xxx.224.101
Růža:

a proč myslíte?


Viz výše.

Pořídila jste si pracovní plemeno, určené k pasení. Když nemá ovce, pase cokoliv jiného.

Zařídila bych se podle rady keriton.

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 20.06.2023, 22:31:31 xxx.xxx.82.160
kometa:

Viz výše.

Pořídila jste si pracovní plemeno, určené k pasení. Když nemá ovce, pase cokoliv jiného.

Zařídila bych se podle rady keriton.

 


Já myslím, že jste se spletla. Ten pejsek má tancovat a ne pást. Pardon.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 00:05:05 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

protože nežádoucí chování samo o sobě nikdy nemizí

a ta vaše borderka má tendenci ta auta pást, což je přirozené chování toho zvířete. je na vás, aby jste s tím pracovala a abyste tomu zvířeti zajistila dostatek jiného vyžití.


neni pravda, ze NEZADOUCI CHOVANI samo o sobe nikdy nezmizi.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 00:06:35 xxx.xxx.0.1
keriton:

Doporučila bych obrátit se na někoho, kdo borderám rozumí. Protože vy nerozumíte a bez pomoci a ukázky někoho znalýho se s tím vy i pes klidně můžete trápit celej život psa.


Pes neni debil, nemyslim, ze by se tim nutne trapil, treba se tim bavi.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 00:20:30 xxx.xxx.162.50
chvd:

neni pravda, ze NEZADOUCI CHOVANI samo o sobe nikdy nezmizi.


Asi jste chtěl zdůraznit spíš NIKDY?

Je to takové slovíčkaření..., ale změna chování je  vždy vázaná na působení nějakého vnitřního nebo vnějšího faktoru.

No prostě, u týhle borderky to nežádoucí chování určitě samo neodezní, resp.nezmění se bez intervence člověka. Leda, že by jí nějaký auto přejelo. 

 

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 00:25:13 xxx.xxx.162.50
chvd:

Pes neni debil, nemyslim, ze by se tim nutne trapil, treba se tim bavi.


Tak pro psa i lidi je to především nebezpečný.

Ale zdá se, že Vy se dobře bavíte ničením debat :))).

Jako, jste v tom bobrej 👍.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 02:46:56 xxx.xxx.0.1
Doron:

Asi jste chtěl zdůraznit spíš NIKDY?

Je to takové slovíčkaření..., ale změna chování je  vždy vázaná na působení nějakého vnitřního nebo vnějšího faktoru.

No prostě, u týhle borderky to nežádoucí chování určitě samo neodezní, resp.nezmění se bez intervence člověka. Leda, že by jí nějaký auto přejelo. 

 

 

 


Tak slovickareni to je i neni. Jde predevsim o to, ze zadavatel nejspise vubec nevi, co a jak. Tak uz z principu by rada pro nej mela byt co mozna nejpresnejsi. Tady muze nastat hodne deju, stavu, kdy to chovani muze vymizet samo. Nechtel jsem zvyraznit nikdy, prislo mi, ze by ta ma reakce mohla byt vylozena nejak spatne, ale ted si presne nevzpomenu proc. A zmena chovani nemusi byt vzdy vazana na vnejsi faktor. Ale urcite je to hodne pravdepodobne.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 02:48:46 xxx.xxx.0.1
Doron:

Tak pro psa i lidi je to především nebezpečný.

Ale zdá se, že Vy se dobře bavíte ničením debat :))).

Jako, jste v tom bobrej thumb-up.


To neni mnou, to je prave neduslednosti nekterych jinych a jinymi jejich vlastnostmi. Ale neni snad nutne diskutovat o mne v kazdem topicu.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 21.06.2023, 06:00:20 xxx.xxx.9.24

ale jo, pokud teda bereme v úvahu, že změna chování nemusí být vázána na vnější faktor, pak ano. nežádoucí chování zmizí, když si borderka po sražení autem zlomí nohu a zůstane chromá, případně pokud dojde k úhynu  zvířete.

Quash
Quash (273 příspěvků) 21.06.2023, 06:06:39 xxx.xxx.32.234
chvd:

Tak slovickareni to je i neni. Jde predevsim o to, ze zadavatel nejspise vubec nevi, co a jak. Tak uz z principu by rada pro nej mela byt co mozna nejpresnejsi. Tady muze nastat hodne deju, stavu, kdy to chovani muze vymizet samo. Nechtel jsem zvyraznit nikdy, prislo mi, ze by ta ma reakce mohla byt vylozena nejak spatne, ale ted si presne nevzpomenu proc. A zmena chovani nemusi byt vzdy vazana na vnejsi faktor. Ale urcite je to hodne pravdepodobne.


Prosím vás tedy o přesnou radu k tomuto tématu a konkretizaci dějů, stavů, které mohou nastat, aby nežádoucí chování samo vymizelo, aby zadavatelka měla  představu, o čem mluvíte a jak jí můžete pomoci. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 06:28:19 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

ale jo, pokud teda bereme v úvahu, že změna chování nemusí být vázána na vnější faktor, pak ano. nežádoucí chování zmizí, když si borderka po sražení autem zlomí nohu a zůstane chromá, případně pokud dojde k úhynu  zvířete.


Ano. Nebo treba, pokud si najde neco jineho, co ji bude naplnovat vice. Nebo to chovani proste vymizi na zaklade nezname priciny.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 06:34:21 xxx.xxx.0.1
Quash:

Prosím vás tedy o přesnou radu k tomuto tématu a konkretizaci dějů, stavů, které mohou nastat, aby nežádoucí chování samo vymizelo, aby zadavatelka měla  představu, o čem mluvíte a jak jí můžete pomoci. 


Rad bych ji poradil, ale nevim v cem. Zadavatelka se jasne pta, jestli z toho pes vyroste. Nepta se, co ma delat, aby tak jiz pes nekonal. Az si rekne o radu, pokusim se ji poradit.

Tak slovo vymizi se pouziva v pripade, kdy prave neni znam duvod, takze to se mi asi "nepovede" nejak vice konkretizovat.

bambule
bambule (415 příspěvků) 21.06.2023, 07:16:42 xxx.xxx.234.116

Vezmu to z druhého konce. Potkáváme jednu permanentně "pasoucí" borderku. Je to velmi nepříjemné, když se k Vám plíží pes s upřeným pohledem, sledující každý Váš pohyb.  Majitelé psa z toho mají ještě srandu. Určitě to nebude příjemné ani řidičům aut, ke kterým se pes vrhá.

Jinak u nás máme ještě lahůdku, borderka křížená s malamutem. Na vodítku za ní vlaje cca 65-ti léta paní. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.