Aktuálně: 4 985 inzerátů174 044 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Borderka skáče pod auta

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:12:42 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ano, je. Protože vlastně všechny vaše příspěvky se pohybují v rovině teorií. Aniž byste o zvířatech něco věděl(a).

Mně připomínáte naše dítě (studentka SOŠ´veterinární), která navrhla krmnou dávku pro dojnici 650 kg, dojící 30 l mléka.

Pro zvědavé napíšu odpověď.


Jo tak, to jakoze kdo nemel borderu, nic o nich nevi a pise jen bohapuste teorie.

Stejne jako treba (mysleno nyni obecne, nema to souvislost ani se mnou ani s nikym tady)

kdo nevychoval dite, nebude mi radit, jak mam vychovavat to sve

Takhle to myslite?

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:18:04 xxx.xxx.0.1

kometa:

Mně připomínáte naše dítě (studentka SOŠ´veterinární), která navrhla krmnou dávku pro dojnici 650 kg, dojící 30 l mléka.

Pro zvědavé napíšu odpověď.


Tipnu si, ze navrhla proste nejakou tonaz, ktera je na prvni pohled nesmyslna.

Neco jako kdyz date diteti spocitat napr.: 1+2/3+5*1/8 a ono Vam rekne 2365. ?

Tohle je totiz dnes bezne a je to dusledek digitalni doby, mobilu, PC, el.her

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 21.06.2023, 12:24:54 xxx.xxx.198.226

No ale vy jste vlastně nic konkrétního neporadil. Jen jste zpochybnil rady jiných. Takže jste do diskuse žádnou přidanou hodnotu nedodal. A nutno říci, že v konkrétním případě by byla dotyčná rada platná i bez vašeho zpochybnění. Takže vlastně je jedno, zda by tazatelka vzala vaše rady v potaz, ať už máte osobní zkušenost s plemenem nebo ne. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:33:00 xxx.xxx.0.1

Ale kdepak. Hned od zacatku jsem upozornoval na nepravdy ve vyrocich jinych, ktere by mohly zadavatelku zmast.beze mne by tedy zadavatelka byla nepravdive informovana. Takze jsem diskuzi uvedl na pravou miru, ostatne jako vzdy :)

Takže vlastně je jedno, zda by tazatelka vzala vaše rady v potaz, ať už máte osobní zkušenost s plemenem nebo ne. 

Presne, jak pisete, prozita osobni zkusenost s plemenem nutne neznamena soudny pohled ani znalosti. Ale to mi prijde tak jasne, ze je IMO zcela nadbytecne to proklamovat.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 21.06.2023, 12:34:47 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.06.2023, 11:49:48

Milá Kometo, já myslím, že postava doktora Cvacha v jednom starším seriálu vycházela z reálného pozorování světa kolem. Všude kolem mě se Cvachové vyskytují. Jsou součástí tohoto světa. Pokud se drží jen na diskusích, pak je to jen otrava se těmi slohy ve stylu "píšu dobře, píšu rád", (a já dodávám - píšu hodně) prokousávat.

Nic proti pluralitě, naopak jsem se doslechla, že sociální sítě pluralitu zabíjejí (sama v žádné, vyjma pobytu zde, nejsem); jak správně někde reagovala Bodlinka, je dobré vidět i ty, kteří věci vidí jinak a není nic špatného na tom se občas pustit do zuřivé polemiky, pokud tato se opírá o nějakou hmatatelnou zkušenost. Opravdový průšvih pak vidím tam, kde se Cvach dostává do rozhodovací pozice. Management, politika... 

Já si představuji aktivního Cvacha tak, že místo nějaké venkovní aktivity sedí spíše doma a od svého počítače nahazuje udice na všechny strany. Každé zabrání pak potěší. Je to volba toho člověka a volba druhých, zda se s ním do přetahované pustí.  

 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.06.2023, 12:36:35 xxx.xxx.224.101
chvd:

Jo tak, to jakoze kdo nemel borderu, nic o nich nevi a pise jen bohapuste teorie.

Stejne jako treba (mysleno nyni obecne, nema to souvislost ani se mnou ani s nikym tady)

kdo nevychoval dite, nebude mi radit, jak mam vychovavat to sve

Takhle to myslite?


Ano, takhle to myslím. Valstní děti nemám, tak nikomu neradím, jak má vychovávat ty své.

I když cizích mi prošlo rukama pár desítek. Takže úplně nepolíbená nejsem.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.06.2023, 12:37:42 xxx.xxx.224.101
chvd:

kometa:

Mně připomínáte naše dítě (studentka SOŠ´veterinární), která navrhla krmnou dávku pro dojnici 650 kg, dojící 30 l mléka.

Pro zvědavé napíšu odpověď.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.06.2023, 12:39:40 xxx.xxx.224.101
Thielli:

Milá Kometo, já myslím, že postava doktora Cvacha v jednom starším seriálu vycházela z reálného pozorování světa kolem. Všude kolem mě se Cvachové vyskytují. Jsou součástí tohoto světa. Pokud se drží jen na diskusích, pak je to jen otrava se těmi slohy ve stylu "píšu dobře, píšu rád", (a já dodávám - píšu hodně) prokousávat.

Nic proti pluralitě, naopak jsem se doslechla, že sociální sítě pluralitu zabíjejí (sama v žádné, vyjma pobytu zde, nejsem); jak správně někde reagovala Bodlinka, je dobré vidět i ty, kteří věci vidí jinak a není nic špatného na tom se občas pustit do zuřivé polemiky, pokud tato se opírá o nějakou hmatatelnou zkušenost. Opravdový průšvih pak vidím tam, kde se Cvach dostává do rozhodovací pozice. Management, politika... 

Já si představuji aktivního Cvacha tak, že místo nějaké venkovní aktivity sedí spíše doma a od svého počítače nahazuje udice na všechny strany. Každé zabrání pak potěší. Je to volba toho člověka a volba druhých, zda se s ním do přetahované pustí.  

 


Však jo. Mě ta přetahovaná zatím baví. Až přestane, tak se odmlčím.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 21.06.2023, 12:41:27 xxx.xxx.198.226
chvd:

To  ja taky netvrdil.


No, jestli to tvrzení ve své předchozí předposlední větě nevidíte, tak zodpovědně a čestně prohlašuji, že tady mi docházejí argumenty :-D A poroučím se.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:42:24 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ano, takhle to myslím. Valstní děti nemám, tak nikomu neradím, jak má vychovávat ty své.

I když cizích mi prošlo rukama pár desítek. Takže úplně nepolíbená nejsem.


JJ. Tahlle "logika" mi prijde strasne smesna. Setkavam se s ni pomerne casto a vzdy se tuze bavim tim, jak lide pod rouskou sveho bezbreheho pokrytectvi nejsou schopni uznat omyl. Posledne to bylo o tom, jak znama odesla od detskeho psychologa pote, protoze to byl mlady bezdetny parchant a dovolil si kritizovat jeji chovani k diteti. :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:44:24 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ne, to je nedostatek selského rozumu a praktických zkušeností. Které by měl student třetího ročníku SOŠ mít.


Tak nemohu posoudit ten konkretni Vas pripad, protoze ho ani presne neznam. Ale to, co jsem popsal ja, je zejmena tim, co jsem k tomu napsal. Takovy to je asi uz fenomen dnesni mladeze.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:47:33 xxx.xxx.0.1
Thielli:

Milá Kometo, já myslím, že postava doktora Cvacha v jednom starším seriálu vycházela z reálného pozorování světa kolem. Všude kolem mě se Cvachové vyskytují. Jsou součástí tohoto světa. Pokud se drží jen na diskusích, pak je to jen otrava se těmi slohy ve stylu "píšu dobře, píšu rád", (a já dodávám - píšu hodně) prokousávat.

Nic proti pluralitě, naopak jsem se doslechla, že sociální sítě pluralitu zabíjejí (sama v žádné, vyjma pobytu zde, nejsem); jak správně někde reagovala Bodlinka, je dobré vidět i ty, kteří věci vidí jinak a není nic špatného na tom se občas pustit do zuřivé polemiky, pokud tato se opírá o nějakou hmatatelnou zkušenost. Opravdový průšvih pak vidím tam, kde se Cvach dostává do rozhodovací pozice. Management, politika... 

Já si představuji aktivního Cvacha tak, že místo nějaké venkovní aktivity sedí spíše doma a od svého počítače nahazuje udice na všechny strany. Každé zabrání pak potěší. Je to volba toho člověka a volba druhých, zda se s ním do přetahované pustí.  

 


To musi byt zajimave, vytvorit si sve paradigma na zaklade vlastnich fabulaci a fantazii. Staci to k spokojenemu ziti?

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 12:55:31 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

No, jestli to tvrzení ve své předchozí předposlední větě nevidíte, tak zodpovědně a čestně prohlašuji, že tady mi docházejí argumenty :-D A poroučím se.


Vy v tomhle mem textu vidite tvrzeni, ze Vy jste neco proklamovala?

Presne, jak pisete, prozita osobni zkusenost s plemenem nutne neznamena soudny pohled ani znalosti. Ale to mi prijde tak jasne, ze je IMO zcela nadbytecne to proklamovat.

Pokud Vy ano, prijde mi to snad jako paranoidni sklony. << Ano, ted myslim Vase. A ne, nema to byt utok ani urazka, proste mi to tak prijde.

Ostatne ta "(ne)prozita osobni zkusenost s plemenem" se prece netykala Vas, proc  by se tedy Vas mela tykat ta proklamace?

Fatia
Fatia (90 příspěvků) 21.06.2023, 13:18:11 xxx.xxx.205.211
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 21.06.2023, 12:55:31

Jsme tady na diskuzi nebo na cvičenmí výrokové logiky? Zadavatelka sice položila dotaz, jestli to chování samo zmizí, ale nejspíše jí šlo hlavně o odpověď, co s tím má dělat a jak. Nechtěla explicitní odpověď ano, zmizí, ano, může zmizet, spíše ne, nikdy ne.  Nejsem odborník na bordery ani pasení, a zadavatelka evidentně taky není. Netuší, že její bordera prostě pase a to nežádoucí objekty a že je to velmi nebezpečné, pro psa i jeho okolí. Tohle chování musí odbourat, jinak nesmí borderu pouštět navolno a v případě sekačky psa při sekání odvézt/zavřít jinam. Znovu, je to velmi nebezpečné chování! Tahle diskuze je jak z vtipu: Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 21.06.2023, 15:00:51 xxx.xxx.225.131
Fatia:

Jsme tady na diskuzi nebo na cvičenmí výrokové logiky? Zadavatelka sice položila dotaz, jestli to chování samo zmizí, ale nejspíše jí šlo hlavně o odpověď, co s tím má dělat a jak. Nechtěla explicitní odpověď ano, zmizí, ano, může zmizet, spíše ne, nikdy ne.  Nejsem odborník na bordery ani pasení, a zadavatelka evidentně taky není. Netuší, že její bordera prostě pase a to nežádoucí objekty a že je to velmi nebezpečné, pro psa i jeho okolí. Tohle chování musí odbourat, jinak nesmí borderu pouštět navolno a v případě sekačky psa při sekání odvézt/zavřít jinam. Znovu, je to velmi nebezpečné chování! Tahle diskuze je jak z vtipu: Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."


To je teda ale trapnej vtip .)

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 16:16:51 xxx.xxx.0.1
kometa:

Však jo. Mě ta přetahovaná zatím baví. Až přestane, tak se odmlčím.


Takze to tu mame vlastne takovou skupinovou terapii. Tak to je uplne skvele.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 16:25:18 xxx.xxx.0.1
Fatia:

Jsme tady na diskuzi nebo na cvičenmí výrokové logiky? Zadavatelka sice položila dotaz, jestli to chování samo zmizí, ale nejspíše jí šlo hlavně o odpověď, co s tím má dělat a jak. Nechtěla explicitní odpověď ano, zmizí, ano, může zmizet, spíše ne, nikdy ne.  Nejsem odborník na bordery ani pasení, a zadavatelka evidentně taky není. Netuší, že její bordera prostě pase a to nežádoucí objekty a že je to velmi nebezpečné, pro psa i jeho okolí. Tohle chování musí odbourat, jinak nesmí borderu pouštět navolno a v případě sekačky psa při sekání odvézt/zavřít jinam. Znovu, je to velmi nebezpečné chování! Tahle diskuze je jak z vtipu: Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."


Fatia:

Jsme tady na diskuzi nebo na cvičenmí výrokové logiky?

Domnivam se, ze vyrokova logika by mela byt obsazena automaticky v kazde diskuzi, nebo to pletu?

Zadavatelka sice položila dotaz, jestli to chování samo zmizí, ale nejspíše jí šlo hlavně o odpověď, co s tím má dělat a jak.

Bohuzel se nezabyvam vestenim jako nekteri ostatni nickove, zejmena ne vestenim ohledne toho, jak ostatni ucastnici debaty mysli, jak jsou stari, pekni, kolik odchovali svabu apod,.

Netuší, že její bordera prostě pase a to nežádoucí objekty a že je to velmi nebezpečné, pro psa i jeho okolí. Tohle chování musí odbourat, jinak nesmí borderu pouštět navolno a v případě sekačky psa při sekání odvézt/zavřít jinam. Znovu, je to velmi nebezpečné chování!

Ja Vam rozumim. Ale ja proste neovlivnim fakt, ze nektere debatery zde zajimam mnohem více ja nez tema ci pomoc ci rada zadavateli

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 16:27:31 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

To je teda ale trapnej vtip .)


Je to spatny sexisticky utok a ne vtip. Takhle si delat srandu z zen, ze nejsou schopny ani poradne specifikovat cloveku nakup o dvou polozkach. Jsem poobouren.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.