Aktuálně: 4 968 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

boule na běháku

Marie (neregistrovaný) 23.06.2023, 22:51:20 xxx.xxx.149.11

Dobrý den,

u jedné roční slepice jsem si všimla asi před 3 dny boule mezi prsty a ze spodu nožky. Nevypadala, že by jí to vadilo, chovala se normálně. Ale dnes už jakoby jí to vadilo při chůzi, a asi boule je větší. Prosím o radu, o co by se mohlo jednat. Napadá mne, že před několika dny se mi některá slepice přimotala pod nohy a já jsem jí na běhák asi šlápla, ale nevím, jestli je to tahle. Přikládám foto. Děkuji a přeji krásný letní večer. 

Marie

Obrázek
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 23.06.2023, 23:10:34 xxx.xxx.0.1

Stafylokokózu drůbeže ošetřujeme mastí Ichtoxyl. Menší zanícení mast vstřebá, větší množství hnisu zmenší nebo přemění v pevnou hmotu, která se snadno vyndá. Ve vašem pokročilejším případě může být i po aplikaci Ichtoxylu potřeba chirurgický zákrok. Zda ho provedete vy nebo zvěrolékař je na vás. Fyziologický roztok a desinfekce (Betadine) jsou samozřejmostí. Běhák je pak vhodné zavázat. Obvaz si každý může udělat alternativně i doma, třeba ze složeného mikrotenového sáčku s uchy, do kterého se propíchnou dírky pro pařáty. 

https://zverolekarka.com/stafylokokoza/

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 23.06.2023, 23:27:05 xxx.xxx.149.11
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 23.06.2023, 23:10:34

Moc děkuji za radu. A ještě se dovolím ptát dále na váš názor, zda byste toto léčil u obyčejné hybridky, dobré nosnice, nebo je to záležitost sekerky. Jsem obyčejná venkovská chovatelka hybridek na vejce, tzn. nejedná se o "vzácnou" slepici, ale nechtěla bych roznést nemoc mezi ostatní slepice. A další dva - asi primitivní - dotazy: měla bych ji izolovat od ostatních? Zatím izolovaná není - asi to může roznést i na ostatní? A vejce od ní jsou závadná? Moc děkuji za fundované rady, vážím si všech názorů. Marie

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 24.06.2023, 07:42:12 xxx.xxx.0.1

Stafylokok je všudypřítomný. Izolace "aby ostatní" nedává smysl. Do vajec se stafylokok nepřenáší. Ostatní je na vás, na kvalitu vývaru to vliv nemá.

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2023, 22:27:25 xxx.xxx.149.11
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 24.06.2023, 07:42:12

Boule dnes byly zase větší, a objevily se i na druhé noze. Slepička kulhala na obě nohy. Tedy uvádím to v minulém čase. Děkuji za rady, pro příště (kéž by nebylo). Je mi líto, že jsem to nechala dojít tak daleko, možná, kdybych to řešila před dvěma dny, tak by holka byla fit. No, co už. Hezký večer přeji všem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.