Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

lihnuti bezce indickeho

Dana (neregistrovaný) 26.06.2023, 13:11:08 xxx.xxx.187.202

Dobrý den, prosila bych o radu. Začala jsem lihnout běžce indické v lihni ale dnes je to už 30 den a stále se nic neděje. Myslím ze jsem nic nezanedbala.jeďte před dvěma dny jsem slyšela kachnata pipat a ťukat. Nechtela jsem však zasahovat.. ale od té doby neslysim žádné odezvy, bojím se že se něco pokazilo. Prosím o radu, nevim jak to řešit dál.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 26.06.2023, 13:17:25 xxx.xxx.252.148

ak nie sú naťuknuté, je možné urobiť test v teplej vode

treba zohriať vodu, vložiť vajcia a ak sú živé, budú sa trhane pohybovať

ak už nežijú, nezaznamenáte žiaden pohyb

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 26.06.2023, 17:26:46 xxx.xxx.26.204

Když se  káčata ve vejcích ozývala, normální pokračování procesu líhnutí by bylo proklovaní skořápky a z vejce ven..ale toto vypadá, že kačata asi uhynula..a 30tý den??🤔

Anonymní (neregistrovaný) 27.06.2023, 20:15:45 xxx.xxx.40.63
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 26.06.2023, 17:26:46

Mám letos vylihnute 4 běžce a všem jsem musela pomoct,ale je fakt že alespoň trošku naťukli skořápky.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 27.06.2023, 21:29:34 xxx.xxx.0.1

Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. Důležitější jsou parametry líhně - neuvádíte nic. V drtivé většině případů totiž máte v líhni příliš nízkou teplotu. Nízká teplota neumožní zárodku proklovat skořápku a dostat se ven. Zárodek nemá energii, líhnutí se vleče. Co potřebujete je kvalitní teploměr, kterým zkontrolujete teplotu na vejcích a upravíte nastavení líhně. A dál potřebujete šikovnou malou BATERKU, kterou budete vejce prosvicovat. Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. Baterku na tři menší tužkové baterie pořídíte v každém železářství, přiloží se na vejce a svítí jen do něj, okolo je tma. 

Obrázek
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.06.2023, 22:29:02 xxx.xxx.252.148

"Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. "

"Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. "

Napriek kategorickému "NIKDY" je to vec názoru, ja vždy každé problematické vajce pred vyhodením otestujem testom vo vode. Nemám čo pokaziť, môžem len získať (istotu, že nevyhodím živého tvora) a vodu nedávam chladnú, ale teplú, ak sa vajce vo vode hýbe, po vybratí  utriem, čím sa vyhnem ochladeniu. Voda a materiál, ktorým utieram môžu byť aj čisté, vtedy odpadá možnosť na infikovanie zárodku (ktorý som už chcela vyhodiť). Baterka mne  odpoveď na to, či je kura ešte vo vajci ešte živé, nedala, ak sa vajce vyvíjalo do fázy, keď sa vo vajci už ozývali hlasy.

     

 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 27.06.2023, 22:36:00 xxx.xxx.26.250
zvedavec:

"Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. "

"Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. "

Napriek kategorickému "NIKDY" je to vec názoru, ja vždy každé problematické vajce pred vyhodením otestujem testom vo vode. Nemám čo pokaziť, môžem len získať (istotu, že nevyhodím živého tvora) a vodu nedávam chladnú, ale teplú, ak sa vajce vo vode hýbe, po vybratí  utriem, čím sa vyhnem ochladeniu. Voda a materiál, ktorým utieram môžu byť aj čisté, vtedy odpadá možnosť na infikovanie zárodku (ktorý som už chcela vyhodiť). Baterka mne  odpoveď na to, či je kura ešte vo vajci ešte živé, nedala, ak sa vajce vyvíjalo do fázy, keď sa vo vajci už ozývali hlasy.

     

 


baterka funguje až do konce inkubace, vidíte přece, jestli se zárodek hýbe nebo ne.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.06.2023, 22:48:23 xxx.xxx.252.148
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 27.06.2023, 22:36:00

Je to možné, že niektorí vidia, ja som nevidela - videla som len vzduchovú bublinu a ostatné bolo všetko čierne. Skôr som ten pohyb vo vajci jasne videla. Pripúšťam, že mám málo skúseností s pozorovaním vajec pri presvecovaní.

Anonymní (neregistrovaný) 28.06.2023, 07:46:04 xxx.xxx.198.194
zvedavec:

"Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. "

"Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. "

Napriek kategorickému "NIKDY" je to vec názoru, ja vždy každé problematické vajce pred vyhodením otestujem testom vo vode. Nemám čo pokaziť, môžem len získať (istotu, že nevyhodím živého tvora) a vodu nedávam chladnú, ale teplú, ak sa vajce vo vode hýbe, po vybratí  utriem, čím sa vyhnem ochladeniu. Voda a materiál, ktorým utieram môžu byť aj čisté, vtedy odpadá možnosť na infikovanie zárodku (ktorý som už chcela vyhodiť). Baterka mne  odpoveď na to, či je kura ešte vo vajci ešte živé, nedala, ak sa vajce vyvíjalo do fázy, keď sa vo vajci už ozývali hlasy.

     

 


Zkuste si, prosím, znovu přečíst to, co napsal Honza. Tak samozřejmě, je to věc názoru, že země je placatá, že..... 😎 To vejce do té vody ponoříte, nějakou dobu tam je, že. Takže to otření pak asi nemůže být úplně efektivní, že. Když má skořápka póry, tak tím otřením se do pórů nedostanete, že. Taky se dá vejce rozbít a je jasno. Taky názor, že....upside

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 28.06.2023, 08:22:05 xxx.xxx.252.148

Milý anonymný prispievateľ, je to vec názoru (a aj mojej praxe):

1. Keď má škrupina/skořápka (obzvlášť vodnej hydiny) póry, môže byť potom problémom aj to, ak sa kačka ide počas liahnutia okúpať a mokrá sa vráti, sadne na vajcia?

2. Z mojej praxe a z Vašich odporučení ešte na predchádzajúcom  fóre vyplýva, že je v poriadku, ak sa vajcia v prípade rozbitia "záprdku" - skazeného smradľavého vajca na hniezde vajcia v teplej vode poumývajú, hniezdo očistí - vymení podstielka a vajciam sa nič nestane. To som aj urobila, a liahnutie ostatných vajec prebehlo napriek pórom a aj smradľavého obsahu tekutiny na vajci nejaký čas - v poriadku.

3. Rozbitie vajec je nezvratný stav, čiže mne porovnanie kríva.

4. Odporúčam tiež každému, kto si je istý, že presvecovaním zistí stav vajca, aby nevkladal vajce do vody. Kto si nie je istý, tak nech sa rozhodne, či vajce vyhodí, rozbije, alebo vloží do vody. Som presvedčená, že tým dá vajcu len ďalšiu šancu.

 

 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 29.06.2023, 08:41:51 xxx.xxx.115.80

Vajcia sú rôzne tmavé, a niektoré tmavé naozaj príliš veľkú možnosť odsledovať pohyb vo vajci nedávajú, alebo máte inú prax? Nevidela som dobre ani do olivových.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.