Aktuálně: 4 558 inzerátů178 362 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů

Vlci

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 20.10.2023, 01:20:43 xxx.xxx.118.119

Tak ono je to vůbec zábavný…
kdo a jak že přesně bude regulovat ty vlky? Myslivci? jakože kteří? Ti samý neschopové co doteď nebyli schopní zbavit se invazivních druhů jelenů a celkově regulovat jejich stavy? 😀 😀 😀 
Nebo k tomu povolaj toho slepce co nerozezná kólii od lišky? 😀 😀 

Nebo se namastí nějaký pastevci a budou to prostě střílet hlava nehlava, protože oni stojej nad zákonem a nějak to ‘uplatěj’ chlastem a něčím víc?

Momentální stav myslivců je takový, že nezvládaj ani to, co momentálně mají v obsahu práce, siky sou přemnožený jako hovado,  kříží se s místními druhy, ničí lesy…
Jak chtěj jako jít a regulovat ještě vlky? Když doteď nebyli schopní vyregulovat blbý srnky? 

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 20.10.2023, 07:28:04 xxx.xxx.198.226

Navíc když ta srnka se promenuje normoš ve dne po poli (včera jsme vyplašili asi deset s koňma), zatímco vlka těžko chytit i na fotopast a vlčí hlídky to mají co stopovat, aby to upočítali.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 08:21:15 xxx.xxx.226.6

Co srnky ? ale co prasata? Běhá to po městech už. A pořád se nekoná. Uznávám, že to není legrace, prase není tupec, ale jaksi tohle už se jim vymklo z rukou úplně. Pořád pláčou, že je jich málo, kdo má sedět na tom posedu, ale na šelmy by si vystřelili rádi, to vadit nebude, sedět na tom posedu.

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 20.10.2023, 09:04:06 xxx.xxx.198.226

No o sviních ani nemluvím…. Příští rok hodlám na hnoji pěstovat tykve, teď mám na zimu uložený jabka v přístěnku - a jestli mi svině rozeberou ohrádku, tak si myslivec vystřelit ani nestihne. Natáhnu od drátů VVN a budou svině pražený rovnou na louce!

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 09:08:22 xxx.xxx.226.6

a budou svině pražený rovnou na louce!

někdo má pražený mandle, jinej pražený slunečnicový semínka. Buggyra bé mít rovnou PP - pražený prasca!

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 09:12:25 xxx.xxx.226.6

zrovinka nad tímhle vídejem bádám pokaždý, když ho vidím a viděla jsem ho mockrát. O co tam kurnik jde? Podle mě dobrý sousedský vztahy - se to škádlí navzájem? Znají se? Je ta sviňka lidský odchovanec? 

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 20.10.2023, 09:19:48 xxx.xxx.198.226

Podle toho, co proběhlo za info na iF jsou prý svině jejich a chodí s nimi normoš na procházku, tj. se se psem (a těmi lidmi) znají. No a tady prostě natočili nějakou veselejší chvilku.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 09:23:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.10.2023, 09:19:48

No vida, tak jsem si to říkala dobře, je to prostě výborná hromadná procházka, kdy se dělaj kraviny. Je tedy ftipný, že už mají těch prasat tolikatě. předpokládám, že odchovali malou sviňku a ta si pak pořídila rodinu a dotáhla ji zpátky do základního tábora ?Je to ftipný a je vidět, že se fšicí dobře baví. 

Vasik (neregistrovaný) 20.10.2023, 13:09:45 xxx.xxx.70.225
Zrzavci:

zrovinka nad tímhle vídejem bádám pokaždý, když ho vidím a viděla jsem ho mockrát. O co tam kurnik jde? Podle mě dobrý sousedský vztahy - se to škádlí navzájem? Znají se? Je ta sviňka lidský odchovanec? 


Já nevím, ale přijde mi to něco ve stylu jak popisuje knížka “Mezi divočáky”. Ne úplně kontaktní, vymazlený ale zároveň zvyklý na člověka. Můj názor.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 13:14:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vasik z 20.10.2023, 13:09:45

tu knížku neznám, nicméně prostě jsou na sebe všichni zvyklý, co by pro mě podporovalo teorii odchovu samice doma a fungujou.

Anonymní (neregistrovaný) 20.10.2023, 13:17:12 xxx.xxx.70.225

Aha, tak ne. Je to asi ta Máša 😄

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 20.10.2023, 14:25:51 xxx.xxx.124.42

By mě zajímalo, co chcete po myslivcích. Myslivectví je zájmový kroužek. Členové tohoto klubu v tom klubu nepracují a nepracují ani pro vás. Stejné jako rybář nebo chovatel koní či psů. Copak chovatel vlčáků má v náplni práce zastupovat veterinární správu a obec s roz. půs.? 
Ten myslivec nemusí střílet vůbec nic.
Za správu je zodpovědný stát a jeho zaměstnanci. 

Jsme před 14 dny zastavili na polní cestě u hlavní, projít se kousek, kde jsme ještě nebyli… rozhlédnu se, esi někde nejsou lidé či psi, srny, vlci… nic, tak megouška pouštím, ujdeme 10 kroků a slyším motor, otáčím se a tam něco se zeleným kloboukem, rozpláclé za volantem, jede na mého psa a přitom se na něj dívá.
Nestíhám to k nim, i když jsem blízko, jede rychle, mávám na debulla, ať se vzbudí, na megouška řvu čekej, pes poslechne, ale debull ne, jede dál a zdá se, že ještě zpřesňuje dráhu, ať mi toho psa přejede celým autem. Debull zvedne zrak na mě a jede dál. V tu chvíli mám už vyplácanou většinu slov sprostých, které znám.
Až se ocitnu dva kroky od kapoty, zabrzdí hovado. Celou dobu ve tváři naprosto neutrální výraz. Ani ho nepřekvapilo, že je tu pes, že jsem se zpoza keře ukázala já, cožto megoušek i já dost svítíme, bylo to odpoledne, louky posečené a pole sklizené, žádný problém s výhledem, ta osoba se ani nelekla, reakce na můj řev a máchání rukama.
Když jsem pak nad tím přemýšlela doma, nebyl on to obyčejný chladnokrevný vrah? Moje druhá polovina se tak vytočila, že prý jedeme za ním a hodíme ho do rybníka. No nic jsme mu neudělali, neoplácím stejnou mincí, nejsem svině, jen jsem se ho zeptala, co to jako bylo a esi je myslivec nebo stráž a esi mu připadalo, že pes jí nějakou srnu… pravil, dost červený v obličeji, aha, tak ono to nějaké emoce projevit umí, asi že se bojí o sebe, když vidí, že nemám problém ho z toho auta vytáhnout…
No pravil: “Ále nene…”.
Jakože nejel na toho psa. Podle mě měl upito, mám na chlast alergii a cítím to na dálku. Takže mi sdělil, že na toho psa teda nejel. Hotovo. Asi bych ho fakt zabila. Tak jsem raději zavelela - domů. A pořád ještě tomu nemohu uvěřit.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 20.10.2023, 14:36:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.10.2023, 14:25:51

No enemže rybář nevyužívá třeba můj pozemek, nemože mi na mým pozemku zastřelit psa , protože ho napadne, že když vidí jen psa a nevidí člověka- kterej třeba tou dobou vynáší rostlinný odpad na druhé straně své vlastní louky a ví, že má psa vychovaného natolik, že ho může nechat volně nejen na své louce, ale i kdekoliv jinde. Stejně tak ten chovatel vofčáků. A ani jeden netvrdí, že na loukách a v lese v podstatě nemám co dělat, protože tam plaším zvěř.

Já nevím, mám za to, že myslivci se o tu honitbu musí i starat, udržovat - a to si myslím,že snad je opravdu stanoveno???- nějaký počet zvěře - mají hlásit i stavy?? Nechci tady úplně plácat - jen co si tak myslím, že jsem narazila někde v textu?? Ale určitě řeknou povolanější. 

edit - jsem to odbouchla moc brzo - nedivím se druhé půli , že šla pomalu vraždit. Mé poslední jednání s kamizolou taky zvedlo druhé  půli mandle, ale sem ho brzdila, neb nechci hrotit konflikt, který jsem v ten daný moment diplomaticky pořešila.

Někteří z nich jsou opravdu hovada. ne všichni, ale bohužel ta koncetrace tam je.

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 20.10.2023, 14:40:12 xxx.xxx.198.226

Nezavazuje se myslivecký spolek náhodou k tomu, že když dostane do správy honitbu, bude o ni pečovat v souladu s nějakým plánem? 

No a myslivec nic střílet nemusí, ale chce. A tak krmí. A podhodnocuje stavy zvěře. Proč by myslivec krmil a udržoval nadstavy, kdyby nechtěl střílet. Mi řekněte.

No a tenhle příběh vám nezávidím, to ještě že nechodím se psem, to by bylo mrtvejch.. Normoš příště zavolat příslušníky ať si mu nechají dejchnout, to by čučákoval. No a že je zelenej, to je úplně jedno, debull může mít všechny barvy.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 20.10.2023, 15:13:38 xxx.xxx.124.42

Jo, oni se musí starat, když mají tu honitbu, nějaký hospodář ale tomu šéfuje. 
Svůj pozemek nechám z honitby vyloučit, mně tu nikdo toto dělat nebude. Čím jsem starší, tím méně trpělivosti mám.
Ale jak se vedle mě ozvalo - uhni, já mu jednu… - tak zas mám nějakou brzdu a neudělám blbovi nic, no. Být tam já sama, tak nevím. Jak je nás víc pohromadě, mám asi zodpovědnost nebo co, jakože někdo tady normální být musí. 
Stejně je to hustý. Jak slyším ty příběhy o zastřelených psem, někdy si řeknu - týjo, ale tak jste blbý, pustíte psa potmě na pole… jasně že mi to je líto, ale takový risk bych třeba já nikdy neto… A některým příběhům ani nevěřím. A pak jdu odpoledne ven a tohle. Zrovna já. Jsem venku se psem tak zodpovědná, až mi kvůli tomu druhá polovina “nadává”, že omezení, tohle nemůžeme, tamto, pusti toho psa,…
Druhý den ráno megýnek horečka, klepot, neslezla z postele, venčit jsem ji musela odnést. No co mě asi napadlo? Poslal na nás zmetek kletbu. 
Megýnkovi už nic není, bylo to něco seklého v trávicím počítači, udělali jsme restart a přidali pár antivirů a je v pohodě, drzý pes jako dřív.
Zpět k tématu… vlky určitě nebude střílet člen spolku na ochranu jelenků sika, to leda až zavelí Lejenová, co jí zabili poníka a vyhlásila odměnu pro lovce odměn, čistokrevný hon na vlky, to je můra, slov nemám… bude to hodně hlídané a určitě jen pro stráž/hospodáře.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 21.10.2023, 09:25:37 xxx.xxx.33.9

“By mě zajímalo, co chcete po myslivcích. Myslivectví je zájmový kroužek. Členové tohoto klubu v tom klubu nepracují a nepracují ani pro vás. Stejné jako rybář nebo chovatel koní či psů. Copak chovatel vlčáků má v náplni práce zastupovat veterinární správu a obec s roz. půs.?”

noo

zákon o myslivosti jsem našla

ten o kynologii nikoliv

megí……


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.