Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Brojleři nerostou

Zdenka (neregistrovaný) 29.06.2023, 13:31:12 xxx.xxx.240.1

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka

kometa
kometa (4181 příspěvků) 29.06.2023, 13:44:31 xxx.xxx.224.101
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Já teda nevím, ale brojler vám na domácí směsi moc nevyroste. Jsou vyšlechtění na příjem KKS po celou dobu výkrmu.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 29.06.2023, 14:25:38 xxx.xxx.198.226

Brojler je samý sval, teda pokud je má z čeho vyrobit. Musíte krmit vysocebílkovinnou stravou, jinak těžko porostou. Co se týče nateklých zadků, samozřejmě mohou být i jinak nemocní, třeba začervení.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 29.06.2023, 14:49:42 xxx.xxx.147.163
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Jo a ještě, pokud jste krmila BR 1, tam jsou přece kokcidiostatika, tak by ta kuřata neměla být tak promořená. Přesněji řečeno vůbec. Ty kokcidie byly potvrzené v laboratoři?

A pokud je máte i mezi kachnami a krůtami, vidím problém v hygieně chovu.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 29.06.2023, 16:03:41 xxx.xxx.26.204
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Kdo vám poradil takový nesmysl,krmit brojlery kukuřicí a pšenicí?.. přečtěte si na guglu nutriční hodnoty a srovnejte je s hodnotami krmné směsi..brojlery je postavený na rychlém růstu,potřebuje spoustu bílkovin,minerálů,atd..při jejich nedostatku to dopadne tak,jak píšete..zacervenim to není..brojleři se chovají stranou od ostatní drůbeže a co nejmíň pohybu.. kupte jim směs příslušnou jejich věku a dorostou.. směsí šrotů nebo celou pšenicí je krmíme týden před zabitím..v 7-8 týdnech mají skoro 5 kg.. žádné pečivo, zelené, zbytky..

 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.06.2023, 16:33:10 xxx.xxx.27.84

ani nevím, kde začít.

 

možná od konce. je jedno, že je máte malé, protože jsou nepoživatelní. entizol, metronidazol, je možný lidský karcinogen, jehož metabolity se váží pevně na bílkoviny tkání, tzn. masa. jak dlouho ta vazba trvá se neví, možná až do konce života zvířete, každopádně dlouhodobě. proto je tato látka vyloučena z použití u potravinových zvířat. za druhé. entizol neléčí kokcidiózu. takže buď pozorovaná nemoc zmizela sama, nebo to byla nějaká nemoc jiná. z chorob, které by teda mohl léčit entizol a která by vám připomínala kokcidiózu je to především nekrotická enteritida. nekrotická enteritida je ale nemoc, kterou si uděláte vy sama špatnými podmínkami chovu a hygienou především krmení. takže tady máte nějaké značné rezervy. pokud ta zvířata byla nějak pohromadě (kuřata a kachny) tak problém bude hlavně tam. co se nerůstu týče. nepochopila jste, jak funguje brojler. to je zvíře, které má bydlet stranou od ostatní drůbeže, někde v chlívě a před sebou má mít krmivo s vysokým obsahem bílkoviny. pokud jste ho nutila žít s kačenou a žrát kukuřici (9% bílkoviny s nedostatkem lysinu) tak na tom prostě nevyrostou a je s podivem že zdechlo jen jedno i ta vaše nová KD je deficitní na bílkovinu no a co teď s tím? už nic. jakmile prokaučujete věk, kdy mají ta zvířata rychlý růst, už to nedoženete, podražené zvíře je podražené zvíře, nemáte a nebudete mít rámec ani kostru, na kterou byste mohla dát nějaké maso. plus po prodělání střevního onemocnění může být klidně trvale snížená schopnost zvířete vstřebávat živiny. doporučuju tyhle nakrmit psovi a příště jinak a hlavně lépe.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.06.2023, 16:34:44 xxx.xxx.27.84

jo holé zadky. vůbec bych se nedivila, kdyby se vám zobali a požírali si navzájem rostoucí peří. to totiž zvířata, která trápíte nedostatkem bílkoviny, často dělávají.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.