Aktuálně: 4 985 inzerátů174 054 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Proč je chov pod jednou jedinou org. špatný

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.06.2023, 16:36:23 xxx.xxx.210.23

chvd napsal:

"Proc porad pisete v duchu, jakoby to, ze si nekdo zaregistruje CHS u FCI, delalo jejich odchovy automaticky lepsimi.

ANo chapu, ze je to zazite ve spolecnosti, ale neni to vubec pravda a psum tyto postoje rozhodne vubec nepomahaji.

Znama ma treba cca rocni šicku-psa. Podle zdejsiho pohledu naletela neb za nej dala pomerne hodne, uz si cisla nepamatuji, ale byl bez PP po rodicich s PP :))) za cenu s PP(bez predpokladu chovu), ale ac naletela, pes je to skvely ....vitalitou uplna bordera. Takze podle mne podporila nejakou za CHS se schovavajici mnozku, ale pes je skvely. Bohuzel ona neni skvelůa panicka, ale to se neni cemu divit, bo to je oupa standard."

Rozveďte...

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:43:45 xxx.xxx.0.1

Co presne mam rozvest? Pokud myslite, co mi prijde na tom tematu s cenami spatne? No to, ze z toho zase bude pro mnohe plynout, ze pes s PP je proste lepsi nez pes bez PP, ze porizenim psa bez PP automaticky podporujeme mnozirny apod.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.06.2023, 16:51:14 xxx.xxx.210.23

A tak pod FCI (a jinými) jsou také množírny. Mně třeba o papíry nejde. Jenže na to je pozdě, 150 200 let už je máme. A já se chci vyhnout nejhorším nemocem, jak to mám udělat? Mám dát na dobré slovo majitelů fenky a pejska, že jsou v pohodě?

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.06.2023, 16:54:57 xxx.xxx.27.84

však chov bez PP je množírna, vždycky a bez výjimky. množina množírna má vlastní podmnožinu chov bez PP. Bohužel doplňkem množiny množíren jsou některé chs. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:59:41 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

A tak pod FCI (a jinými) jsou také množírny. Mně třeba o papíry nejde. Jenže na to je pozdě, 150 200 let už je máme. A já se chci vyhnout nejhorším nemocem, jak to mám udělat? Mám dát na dobré slovo majitelů fenky a pejska, že jsou v pohodě?


Jednoduse, nepodporovat chov psu, u kterych jsme ty nemoci "naslechtili". Tedy si takoveho psa neporidit.

Reknete, ze neni sobecke a hnusne, porodit si psa plemene, ktere vim, ze se doziva treba 6 let. Testy jsou testy...kdyz budeme chovat jen na testovanyh, zase logicky naslechtime nejakou novou nemoc, kterou zatim netestujeme. A kdy teda prestaneme mnozit? Az bude treba udelat 50 testu a to uz se nevyplati?

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:00:59 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

však chov bez PP je množírna, vždycky a bez výjimky. množina množírna má vlastní podmnožinu chov bez PP. Bohužel doplňkem množiny množíren jsou některé chs. 


Mnozirna je i chov s PP uplne stejne jako chov bez PP.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 29.06.2023, 17:03:21 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 16:43:45

Přesně takhle to je. Čivava bez PP není čivava. Tečka. A pokud nechci psa s PP, nebudu podporovat množírny a vyberu si pejska z útulku. Je jich tam plno. Je to stejná loterie se zdravím i povahou, jako pořízení psa bez PP. I v chs je treba vybírat a používat při tom mozek.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.06.2023, 17:06:04 xxx.xxx.210.23

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:08:11 xxx.xxx.0.1

Pes je pes a PP je vymysl lidsky nadutosti.

Jo a tim, ze si vezmete psa z utulku, udelate misto dalsimu. Pak muzete zalozit novy utulek pro milion pejsku a to zachrani tooooliku pejsku, co uz se omrzeli nebo proste jen odrostli ze steneciho vzezreni. A vsichni ti, co je odlozili, budou vedet, ze je novy velky utulek a hodne lidicek ochotnych brat od tama pejsky, tak ze si mohou poridit nove dve stendohracky nebo tam dat treba Fika, co uz je nemocnej a starost o nej je financne i casove narocna.

 

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:12:30 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.


Vse je otazka miry. PP rusi smysluplne hranice pro miru.

Bylo to videt treba u pitbullu. Jak se rozmohly nejruznejsi ABDA a dalsi PP printeri, plemeno slo do ....

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.06.2023, 17:19:09 xxx.xxx.27.84

jo náhodně někde získat psa. ne v útulku a prostě ho koupit někde ze sklepa, protože PP nebo bez PP je jedno. jo, to dává smysl podobně jako s těma kočkama. asi je cílem argumentace, že nejlepší je žádný pes život je utrpení, radši nežít. 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.06.2023, 17:21:19 xxx.xxx.27.84
megi-the-pes:

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.


většina plemen psů začala takhle, prostě se vzali psi co na určitém místě vypadali stejně, vystavili se tomu rodokmeny a je to. hromadu psů to má pořád takhle, třeba šarplaninci ze šar planiny. koneckonců stejně vznikla i plemena jiných zvířat, skotu, ovcí, koní, drůbeže.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 29.06.2023, 17:22:47 xxx.xxx.189.104
chvd:

Co presne mam rozvest? Pokud myslite, co mi prijde na tom tematu s cenami spatne? No to, ze z toho zase bude pro mnohe plynout, ze pes s PP je proste lepsi nez pes bez PP, ze porizenim psa bez PP automaticky podporujeme mnozirny apod.


 pes s PP je proste lepsi nez pes bez PP

No lepší....prostě u PP štěněte je člověk schopen dohledat informace o chovce, chovateli, odchovy dané CHS, popř. pracovní a výstavní úspěchy a že rodiče splnili podmínky chovnosti a že tedy mají v závislosti na plemenu minimálně povinné zdravotní testy.

U psa bez PP dohledám co??...Vyjímkou může být, že mám štěně od opravdu dobrých známých, kde tedy osobně znám rodiče štěněte a podmínky, ve kterých psi žijí... Ale u cizího prodejce??  

A to píšu jako člověk, který měl 2 psy bez PP. Takže nejsem žádný PP fanatik. Ale třeba v případě berňáka, bych nevzala štěně bez PP ani od nejlepší kamarádky.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.06.2023, 17:59:43 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 17:12:30

No a to je vo tom papíru. Protože. Kdo má pitbulla, který je potomek pitbullů; uchované vzorky DNA, papíry původní org.? Chov pitbullů je v naprostém pořádku. Je to papírový chov a nemoci nějak nikde. Není to divné? A ty psy si chci právě koupit.

A teď ty papíry. ADBA se lepší, i standard mají podobný původnímu (UKC), ale ostatní v tomto nemají ani nejmenší slovo. Schválně se podívejte, co je v nabídce. Vidíte nějaké pitbully? Já ne. Až daleko, daleko odsud.

Tady máme teda ještě jiný problém, co se netýká ani tak moc papíru; jo, jeho zneužití = psi v katastrofálním stavu, ale mají ten papír se slavnými jmény.

Ale je to výborný příklad, proč u psa hledat, číst, mluvit, vzdělávat se, než něco koupím. Protože esi koupím psa, který neprošel aspoň bonitací (a to většina klubů právě nemá), riskuji, že

nedostanu toho psa, u kterého se mohu spolehnout, že nejde po lidech. Nedostanu toho psa, kterého rodiče pracují jako lovci prasat ve společnosti jiných psů. Nedostanu pitbulla. 

Bez kouknutí do databáze nevím, co kupuji. Nemám šanci, nežiji ve Státech. Např.

A pořídit zrovna tohoto psa někde na bazosi, to pak budeme na Nově.

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.06.2023, 18:18:40 xxx.xxx.210.23

V nabídce jsou psi jen jednoho "chovatele", rodiče vrhu viz foto, to si mám koupit? Ještě že má aspoň nějaké papíry, jinak bych ty fotky nenašla, že... vítěz mnoha zápasů... 

Obrázek Obrázek
Doron
Doron (1774 příspěvků) 29.06.2023, 19:16:36 xxx.xxx.15.212

Pod slovem množírna si představuju zařízení, kde se množí psi ve velkém, ve špatných podmínkách a za účelem zisku. A bez ohledů k základním potřebám zvířat.

Sama jsem hrdou majitelkou dvou velkých podvraťáků, potomků náhodného ( lidmi neřízeného) nakrytí.

Lepší psy jsem si nemohla přát, jsou zdraví, vyrovnaní, inteligentní a navíc krásní :))

Prostředí, že kterého pochází, bych rozhodně množkou nenazvala, měli dobrou péči, pečlivě vybírané páníčky. Jsem moc ráda, že se narodili :)!

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.