Aktuálně: 4 950 inzerátů174 087 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Proč je chov pod jednou jedinou org. špatný

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 20:41:34 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

jo náhodně někde získat psa. ne v útulku a prostě ho koupit někde ze sklepa, protože PP nebo bez PP je jedno. jo, to dává smysl podobně jako s těma kočkama. asi je cílem argumentace, že nejlepší je žádný pes život je utrpení, radši nežít. 


Ze ho koupit nahodne, jste vymyslela Vy. No kdyz Vam to dava smysl, tak jo. Jen pak tezko chtit po cloveku, aby reagoval aspon trochu smysluplne na ty, co predvadeji toto. Chapete ni? :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 20:58:12 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

No a to je vo tom papíru. Protože. Kdo má pitbulla, který je potomek pitbullů; uchované vzorky DNA, papíry původní org.? Chov pitbullů je v naprostém pořádku. Je to papírový chov a nemoci nějak nikde. Není to divné? A ty psy si chci právě koupit.

A teď ty papíry. ADBA se lepší, i standard mají podobný původnímu (UKC), ale ostatní v tomto nemají ani nejmenší slovo. Schválně se podívejte, co je v nabídce. Vidíte nějaké pitbully? Já ne. Až daleko, daleko odsud.

Tady máme teda ještě jiný problém, co se netýká ani tak moc papíru; jo, jeho zneužití = psi v katastrofálním stavu, ale mají ten papír se slavnými jmény.

Ale je to výborný příklad, proč u psa hledat, číst, mluvit, vzdělávat se, než něco koupím. Protože esi koupím psa, který neprošel aspoň bonitací (a to většina klubů právě nemá), riskuji, že

nedostanu toho psa, u kterého se mohu spolehnout, že nejde po lidech. Nedostanu toho psa, kterého rodiče pracují jako lovci prasat ve společnosti jiných psů. Nedostanu pitbulla. 

Bez kouknutí do databáze nevím, co kupuji. Nemám šanci, nežiji ve Státech. Např.

A pořídit zrovna tohoto psa někde na bazosi, to pak budeme na Nově.

 


No ja ty pitbuly uz nesleduji dosti let, takze nevim, v presne v jakem stavu je ten chov nyni. Ale v dobe radove tak pred dekadou slo to mnozeni vice smery. Jedni zustavali verni tomu, ze pitbul je pes do pitu, ale skoro absolutne kaslali na vse ostatni, at uz exterier, vztah k lidem apod.No a druzi zacali ustupovat od myslenky, ze pitbul patri do pitu. Nevim, jak se to vyvijelo dal, nebot mi obe ty tendence prisly "podivne". Obe mely vlastne tvorily nove plemeno.A mezi tim byla spousta mnozicu, co to pojali po svem a vytvorili si svuj marketing a mnozili proste ty sve pitbuly.

Nevim, jestli to dobre chapu, ale vy se rozhlizite po "pitbullovi", jehoz rodice jsou nebo byli lovci prasat? Nebo to blbe chapu? To by byl tedy velky posun v pohledu na pitbulla.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 21:03:31 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

V nabídce jsou psi jen jednoho "chovatele", rodiče vrhu viz foto, to si mám koupit? Ještě že má aspoň nějaké papíry, jinak bych ty fotky nenašla, že... vítěz mnoha zápasů... 

    Obrázek Obrázek

Vubec nevim, jak to myslite, nebot si nejsem jist, jak na to plemeno pohlizite :) Jakoze co od nej cekate.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 29.06.2023, 21:33:39 xxx.xxx.210.23
chvd:

Vubec nevim, jak to myslite, nebot si nejsem jist, jak na to plemeno pohlizite :) Jakoze co od nej cekate.


Nemluvím o tom, kdo se vydal jakou cestou. Doufám, že lidí, kteří nechají psy zápasit a zbytečně se točit na řetěze ubývá. Ten pes umí mnohem víc než tohle.

Vidíte množit jako "cokoli, co je tomu podobné" nebo "správně by to plemeno mělo být povahou/vzhledově takto". Ale tady je dnes jiný problém... spousta lidí si opravdu tiskne papíry. A tiskne je už dlouho, to se pak nelze divit, že je v chovu něco, co popisujete. To tam prostě nemá co dělat.

A dá se to aspoň trochu roztřídit takhle - proč nemáte papíry od xy? Protože pes neprošel posouzením a zjizvené psy nikdo nezapíše. 

A to je prostě o těch papírech. To roztřídím a pak se teprve budu dívat, co mi zbylo, které povahy z toho mikro zbytku se mi líbí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 29.06.2023, 21:51:02 xxx.xxx.210.23

Cožto jsem chtěla říct, že boj prostě dál nebude. Leda s krysami a prasaty. Jsme v 21. století. Někteří teda.

Pitbulík byl lovecký pes. Ten koncový. Tam si může zachovat některé znaky... Je mi záhadou, proč se tomu tady lidé tak diví. Jako by se k zápasům dostaly ty stovky tisíc vyprodukovaných pséků... no nedostalo. Jedna paní je slavná z toho, že jich pár vycvičila v záchranáře, něco bylo v armádě a tak. Pak je to dobrý sportovec, sprinter, hodně terapeut... 

Buď bude dělat něco společensky přijatelného, nebo vymře.

Takže se nebavím o tom, esi to je ten správný, jediný a pravý a svatý pitbull. Když má v sobě půl kolie, nebo caníka, tak dál o tom asi přemýšlet nemusím...

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 21:54:39 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Nemluvím o tom, kdo se vydal jakou cestou. Doufám, že lidí, kteří nechají psy zápasit a zbytečně se točit na řetěze ubývá. Ten pes umí mnohem víc než tohle.

Vidíte množit jako "cokoli, co je tomu podobné" nebo "správně by to plemeno mělo být povahou/vzhledově takto". Ale tady je dnes jiný problém... spousta lidí si opravdu tiskne papíry. A tiskne je už dlouho, to se pak nelze divit, že je v chovu něco, co popisujete. To tam prostě nemá co dělat.

A dá se to aspoň trochu roztřídit takhle - proč nemáte papíry od xy? Protože pes neprošel posouzením a zjizvené psy nikdo nezapíše. 

A to je prostě o těch papírech. To roztřídím a pak se teprve budu dívat, co mi zbylo, které povahy z toho mikro zbytku se mi líbí.


No ale pitbull byl puvodne pes na psi zapasy. A to je tak "vyjimecne" urceni, ze pokud je to urceni dnes jine, tak to vlastne ani neni to "plemeno". Ono teda to plemeno asi nebylo nikdy, protoze je dost pravdepodobne, ze bylo selektovano vlastne na "uchylku", coz je diskutabilni, jestli vlastne lze.

No jasne, mi prijde, ze v¨Vy pisete o tom chovu obecne jakoze jak by to melo byt a ano to by bylo krasne a ja zas pisi s orientaci na ty neduhy. Navic taky pokud hodnotime pozitivni/negativni vliv PP, tak bude rozdil, jak pisete vetsinou Vy, ze Vam to pri vyberu psy umozni to a ono...a ja to zase pomijim a hodnotim spise, co to prinasi psum celkove... a pak jsou ty pohledy proste jine.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 29.06.2023, 22:56:27 xxx.xxx.61.4

A nebyl původně buldok a teriér na krysy a lov obecně? To šílené množství opravdu nezápasilo, byli to běžní psi na farmách, v rodinách. Nějak mě nikdo nemůže přesvědčit, že když pes nevyhrál dostatek zápasů, neměl se rozmnožovat. To bychom měli všeckněm výstavním/sportovním/... jedincům zavrhnout rozmnožování. A co vořeši?

Když necháte množit se voříšky v jedné zemi, za chvíli z nich bude plemeno, příbuzní = problém, takže testy a zápisy a jsme znovu u papírů, tak to dopadne, anebo druhá možnost - nemít psy.

Rotvík byl původně skotácký pes a co je dnes? A kdo s německým ovčákem pase ovce? A že pást ovce není nijak společensky závadné. Někteří psi byli využíváni jako vraždící stroje v táborech... a taky je k tomu už nepoužíváme. Které plemeno nevzniklo pro potěchu lidí? Všechna. Některá pro práci, ale už se k tomu dávno nepoužívají. On ani ten pitbull nejde používat jako catch dog, protože je to v Evropě zakázané, myslím, že pro všechna plemena. 

Tak co s těmi psy? Nechat jen ty společenské, pracovní?  Chápu různé pohledy, ale když se chci bavit o nějakém plemenu, kdo tam co páchá, jestli vůbec ta povaha ještě odpovídá, tak nejdřív bych se měla podívat, jestli má to plemeno aspoň v krvi.

Jak chcete zachovat tu povahu, když ani nevíte, jestli před vámi stojí to plemeno? Podle výkonu? V boji může být dobrý i jiný pes... a je, je i pár plemen, co pitbulíka složí jak nic. Hledám kompletního pitbullka. A to není jen ten boj a nevzdávání se.

Problém není v organizaci, papírech, ale v jednotlivých lidech.  Vždyť i u toho jediného pravého pitbulla, co je na řetězu a je využíván pro boj, jak říkají ti praví odborníci, to je ten správný pit, se páchá velmi příbuzenské množení. Ať s papíry, nebo bez, to je špatně. Přes papíry si to ale můžu aspoň ověřit a vyhnout se tomu, že mi zakrátko zbyde tak málo nepostižených, až už nebude z čeho. 

Ne, papíry psům nenosí trable. Lidé ano.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.