Aktuálně: 4 787 inzerátů176 470 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Odchov kuřat

Jeninka
Jeninka (1 příspěvků) 30.06.2023, 17:17:51 xxx.xxx.121.183

Mám kvočnu, která bohužel z našich vajíček nic nevyseděla a tak jsem koupila kuřátka, ale bohužel je nepřijala. Udělala jsem z králičí klece provizorní odchovnu a nyní dotaz: mohu jim svítit klasickou žárovkou ńebo co mám pořídit, aby to bylo v pořádku. Jsem chovatel amatér. Děkuji 

Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (987 příspěvků) 30.06.2023, 18:07:31 xxx.xxx.26.242
Jeninka:

Mám kvočnu, která bohužel z našich vajíček nic nevyseděla a tak jsem koupila kuřátka, ale bohužel je nepřijala. Udělala jsem z králičí klece provizorní odchovnu a nyní dotaz: mohu jim svítit klasickou žárovkou ńebo co mám pořídit, aby to bylo v pořádku. Jsem chovatel amatér. Děkuji 

    Obrázek

kuřatům je zima, potřebují zdroj tepla. je celkem jedno, jestli to bude infra žárovka nebo topná deska (která nesvítí) a ke které pak stačí přisvěcovat obyčejnou žárovkou s hodinovým spínačem.

současný stav je pro kuřata nevyhovující, pro je máte namačkané v jednom rožku.

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 30.06.2023, 18:31:11 xxx.xxx.228.63

Rozhodně bych je přikryl něčím zezhora a nechal jen tak cca 2cm škvíru na tý straně nad vchodem pro větrání, obyč klasická žárovka by to mohla aspoň trochu vyhřát, než něco seženete.. 1tejden by mely mít něco málo přes 30°C, 2tejden mírně pod 30°C..

ančovička
ančovička (864 příspěvků) 30.06.2023, 18:48:12 xxx.xxx.26.204

"díru pro výběh zakryjte, jde jim dovnitř zima...kurata výběh nepotřebují,jsou moc malá,potřebují stálé teplo a krmení směs K1..zakryjte krabici i zvrchu, stačí ručník,karton,ale s otvory pro vzduch,apod.,ať jim neutíká všechno teplo..

XY. (neregistrovaný) 30.06.2023, 19:51:24 xxx.xxx.120.185
Jeninka:

Mám kvočnu, která bohužel z našich vajíček nic nevyseděla a tak jsem koupila kuřátka, ale bohužel je nepřijala. Udělala jsem z králičí klece provizorní odchovnu a nyní dotaz: mohu jim svítit klasickou žárovkou ńebo co mám pořídit, aby to bylo v pořádku. Jsem chovatel amatér. Děkuji 

    Obrázek

Paní Mráčková ač chovatelský amatér tak se Vám nevědomky podařilo udělat unikátní fotku. Protože na té fotce není ani jedna věc dobře. 

A ano pokud budete chtít dát radu ohledně odchovů neváhejte se ozvat na 01314@seznam.cz

 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 30.06.2023, 19:59:04 xxx.xxx.0.1

Nezkusíte ta kuřata, teď na noc, ještě znovu dát pod kvočnu? Za tmy, třeba dvě. Přikrýt kompletně rukou, aby do nich nemohla omylem klovnout, až bude chtít trochu klovnou do vaší ruky. Jedno-dvě, aby z toho nebyla vyplašená, aby to nebylo honem. Sledovat, nechat v klidu. Po čase zkontrolovat. Je kvočna v kondici? Nemá parazity? Vápenku a další problémy? Proč nevyseděla z vašich vajec nic? Prosvěcovali jste vejce týden po nasazení, pak po 14 dnech, vyřadili jste neoplozená? Měla kvočna klid na sezení a dokonalé hnízdo? Jakým způsobem jste kuřata přidávali? Za světla? Pod ni, když ještě seděla? Kdo určil, že je nepřijme? (nemusíte odpovídat mně, spíš v sobě, ať příště už víte) Kuřata vždy přidávat za tmy, pod sedící kvočnu. Dvě-tři, víc ne. Pak další. Vejce prosvěcovat během inkubace pravidelně. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.