Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Otok zápěstí

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.07.2023, 15:16:47 xxx.xxx.235.72

zrovna by se mi hodila ta stará ifauna… Protože když zadám třeba bursitida, vyjede mi právě ta zrušená diskuze…

Byli jsme ráno v lese. Psisko lítalo, řádilo a já zhruba po hodině kouknu a on má na zápěstí bouli skoro jak malé vejce. Pod kůží měkkou, nehřející, zcela nebolestivou a vůbec mu nevadící. Myslím si skoro stoprocentně, že ji na počátku procházky neměl, protože to je hodně vidět. Štípanec?? Asi nejpravděpodobnější varianta - ale bylo to na můj vkus moc měkké. Bursa??

Bursy znám hlavně na loktech, výjimečně na zadku - ale zkušenost žádnou nemám, nikdy ji žádná moje doga neměla. A naplnila by se tak rychle?? 

Doma se psisko povaluje, pobíhá po zahradě - boule se jakoby roztáhla podélně. Nevadí mu, nevěnuje jí pozornost. Máte někdo nápad, co by to mohlo být?? Já jen doufám, že lokální reakce na něco a že jak to přišlo, tak se to (pomalu ale jistě) zase ztratí…

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.07.2023, 19:32:45 xxx.xxx.235.72

přijde mi to, jako by to vyplňovalo volný prostor pod kůží. Nechci mu na to moc šátrat - hezky teď chrápe nahlas - nohy má pod sebou, vůbec mu to nevadí. Uvidím ráno, jestli se to viditelně stáhne. Zatím se dohadujeme, zdali je to menší o hodně nebo jen o trošku… jak se to “rozlilo”, hůř se to porovnává. Rozhodně to neroste.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 01.07.2023, 19:45:31 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

zrovna by se mi hodila ta stará ifauna… Protože když zadám třeba bursitida, vyjede mi právě ta zrušená diskuze…

Byli jsme ráno v lese. Psisko lítalo, řádilo a já zhruba po hodině kouknu a on má na zápěstí bouli skoro jak malé vejce. Pod kůží měkkou, nehřející, zcela nebolestivou a vůbec mu nevadící. Myslím si skoro stoprocentně, že ji na počátku procházky neměl, protože to je hodně vidět. Štípanec?? Asi nejpravděpodobnější varianta - ale bylo to na můj vkus moc měkké. Bursa??

Bursy znám hlavně na loktech, výjimečně na zadku - ale zkušenost žádnou nemám, nikdy ji žádná moje doga neměla. A naplnila by se tak rychle?? 

Doma se psisko povaluje, pobíhá po zahradě - boule se jakoby roztáhla podélně. Nevadí mu, nevěnuje jí pozornost. Máte někdo nápad, co by to mohlo být?? Já jen doufám, že lokální reakce na něco a že jak to přišlo, tak se to (pomalu ale jistě) zase ztratí…


Za mě se burzitida neudělá z hodiny na hodinu. Měkká, nehřející, nebolestivá…upřímně, nic mě nenapadá. Ale obecná rada - chladit.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 01.07.2023, 20:44:27 xxx.xxx.147.163
Doron:

Lymfedém? Když zatlačíte prstem a přidržíte tak minutu, zůstane důlek?


Ten se taky neudělá najednou. Je to chronická záležitost, stejně jako burzitida. Ale mohl by to být hematom - prasklá cévka.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 01.07.2023, 20:59:04 xxx.xxx.27.223
kometa:

Ten se taky neudělá najednou. Je to chronická záležitost, stejně jako burzitida. Ale mohl by to být hematom - prasklá cévka.


asi jo, je to přesně na cephalice a jiná vodnatá struktura na tom místě není

čekala bych teda, že to bude bolet, na druhou stranu pes tvrďák si asi nenechá kazit procházku a jestli si to doma bude lízat, to už nikdo neuvidí.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.07.2023, 21:28:08 xxx.xxx.235.72
Bodlinka:

asi jo, je to přesně na cephalice a jiná vodnatá struktura na tom místě není

čekala bych teda, že to bude bolet, na druhou stranu pes tvrďák si asi nenechá kazit procházku a jestli si to doma bude lízat, to už nikdo neuvidí.


fakt nelíže - dost ho pochopitelně sleduji. A navíc by měl oslintaný pelech. A on si umí ošetřovat každý škrábanec… Teď jsme byli na večerní krátké venčící procházce - pes nepajdá, nepotřebuje se rozejít, kdybych o tom nevěděla, tak si nevšimnu.

Otok se z “boule” na levé hraně zápěstí přeměnil na jitrnici na přední části, zezadu nic nateklého není, prsty nateklé nemá. Uvidím ráno. Proč jen má ten pes pořád nějaké nenormální chybky…

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 01.07.2023, 22:54:28 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 01.07.2023, 21:28:08

Taky doufám, že je to jen ten hematom a vstřebá se to 🙏 když on hrozně řádí, když na to přijde, podle fotek…tak snad to bude brzo dobré?! 

Opravdu má obřík Yoda nějaké chybky? Vždyť je dokonalý a moc krásný🌷

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 02.07.2023, 06:56:40 xxx.xxx.235.72

ráno mi otok přišel o hodně menší, teď, když už tu hodinu řádí jak tajfun mám pocit, že je zase znatelnější. Možná se ale víc “vyrýsoval”. Když skáče, obsah se vlní… evidentně tekutý obsah. Ale menší oproti včerejšku to je

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 02.07.2023, 07:12:30 xxx.xxx.235.72
Vahine:

Taky doufám, že je to jen ten hematom a vstřebá se to 🙏 když on hrozně řádí, když na to přijde, podle fotek…tak snad to bude brzo dobré?! 

Opravdu má obřík Yoda nějaké chybky? Vždyť je dokonalý a moc krásný🌷


jsem divná panička - nikdy mi žádný můj pes nepřipadal dokonalý 😉 Ale vážně - Yoda má hezkou hlavu, rovný hřbet a úžasný pohyb. Ale má i krátký krk, ne zcela dokonalý skus a hlavně ocas nosí zakroucený jako prasátko… 

Chybky zdravotní má - a takové podivné. Třeba od malička má nateklou jednu uzlinu. Přičítalo se to “pubertálně” vysypanému čumáku. Čumák se vylepšil, uzlina zůstala… Podivně odlehčuje v klidu pravou zadní - nic se nenašlo, všechna vyšetření o.k. a v pohybu potíž žádná. Ani výrazná zátěž stav nezmění. A teď ten otok…

ještě se zeptám zdejších odborníků - od štípance se tohle udělat nemůže?? Ta tekutá náplň? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 02.07.2023, 07:18:37 xxx.xxx.61.175

štípanec spíše tvrdne… a svědí… a bolet taky začne se zpožděním, to jsou ty umrtvovací jedy hmyzí… záleží, jaký je pes… ještě se dnes může ukázat… nebo taky parazit, ale to je jen teoreticky, jsem něco četla

ale hned člověka napadá, esi to s tím lymf. sys. nemá něco, že

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 02.07.2023, 07:23:20 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2023, 07:18:37

no právě…

ale nebudu mít čas nad tím dumat, prostě se to stáhne a bude klid !! Ode dneška tu bude veselo - naše vnoučata a vnoučata od švagrové se švárou - aneb sportovněturistickoblbnoucí týden. I s devadesátiletou babičkou nás tu bude devět (a dneska v poledne ještě o 4 víc). Takže bude doufám konečně na konci týdne i klidný a unavený pes…

kometa
kometa (4181 příspěvků) 02.07.2023, 08:03:34 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

ráno mi otok přišel o hodně menší, teď, když už tu hodinu řádí jak tajfun mám pocit, že je zase znatelnější. Možná se ale víc “vyrýsoval”. Když skáče, obsah se vlní… evidentně tekutý obsah. Ale menší oproti včerejšku to je


Punkce by potvrdila. Ale je to jako jít s kanónem na komára. Na tohle je fajn Heparoid nebo Ibalgin duo effect mast. Nebo pijavice. Praktikující kolegyně onehdá vyprávěla, že s nimi mají dobré zkušenosti při léčbě otohematomu.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 02.07.2023, 08:05:21 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

jsem divná panička - nikdy mi žádný můj pes nepřipadal dokonalý 😉 Ale vážně - Yoda má hezkou hlavu, rovný hřbet a úžasný pohyb. Ale má i krátký krk, ne zcela dokonalý skus a hlavně ocas nosí zakroucený jako prasátko… 

Chybky zdravotní má - a takové podivné. Třeba od malička má nateklou jednu uzlinu. Přičítalo se to “pubertálně” vysypanému čumáku. Čumák se vylepšil, uzlina zůstala… Podivně odlehčuje v klidu pravou zadní - nic se nenašlo, všechna vyšetření o.k. a v pohybu potíž žádná. Ani výrazná zátěž stav nezmění. A teď ten otok…

ještě se zeptám zdejších odborníků - od štípance se tohle udělat nemůže?? Ta tekutá náplň? 


Ne. Čistě teoreticky absces nebo jiná reakce kůže či podkoží, ale nic z toho nebude tekuté.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 02.07.2023, 08:08:33 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

štípanec spíše tvrdne… a svědí… a bolet taky začne se zpožděním, to jsou ty umrtvovací jedy hmyzí… záleží, jaký je pes… ještě se dnes může ukázat… nebo taky parazit, ale to je jen teoreticky, jsem něco četla

ale hned člověka napadá, esi to s tím lymf. sys. nemá něco, že


Tyhle věci jsou popisované spíš u koní, jako flegmóny a sloní nohy. Obojí vypadá jinak. A v prvním případě je i výrazná celková reakce - horečka, nechutenství a tak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.