Aktuálně: 4 958 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Otok zápěstí

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 02.07.2023, 08:23:40 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.07.2023, 08:08:33

Jaké věci. Parazité existují i u psů, u lidí. Tady třeba je zajímavé “nebolestivý” a červíky hledali také, nohy zadní, tlama, ale... https://www.mdpi.com/2306-7381/10/7/409 Diskuzi si přečtěte. Rozhodně bych to ničím nepatlala ani nestahovala, dokud nevím, co to je. Sraženinu bych nikam posouvat nechtěla. Jasně, vymýšlím, beztak je to jen po ťuknutí do pařezu, možná bych na to nechala kouknout sono něčím, nevím čím. Pro můj klid. Aby to neztvrdlo, nezůstalo, to tam bude překážet. 

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.07.2023, 08:44:59 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Jaké věci. Parazité existují i u psů, u lidí. Tady třeba je zajímavé “nebolestivý” a červíky hledali také, nohy zadní, tlama, ale... https://www.mdpi.com/2306-7381/10/7/409 Diskuzi si přečtěte. Rozhodně bych to ničím nepatlala ani nestahovala, dokud nevím, co to je. Sraženinu bych nikam posouvat nechtěla. Jasně, vymýšlím, beztak je to jen po ťuknutí do pařezu, možná bych na to nechala kouknout sono něčím, nevím čím. Pro můj klid. Aby to neztvrdlo, nezůstalo, to tam bude překážet. 


Článek jsem jenom prolítla, ale pořád bych na prvním místě zvažovala ten hematom. Za mě se tohle za hodinu neudělá.

A než sono bych už, když tak, šla do té punkce.

Jakou sraženinu byste nechtěla posouvat? O té se tady nebavíme, nebo ano?

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 02.07.2023, 09:31:13 xxx.xxx.61.175

Proč nebavíme a proč by se to nemohlo ukázat za hodinu? Narazilo to na překážku a vylezlo, záhady konec.

Nedávno měl můj pes pod okem bouli velikosti tenisáku. Z ničeho nic. Výjimečně ani do ničeho nenarazila ten den, ani předchozí. Nikde žádná díra, zuby ok, a dokud si nevezmu rukavice nebo nějakou divnou lahvičku, kde by mohla být desinfekce, nebo, probůh, pinzetu, tak psa NIC nebolí. A i když bílý pes, pod kůží nevidíte nic.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.07.2023, 11:16:35 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Proč nebavíme a proč by se to nemohlo ukázat za hodinu? Narazilo to na překážku a vylezlo, záhady konec.

Nedávno měl můj pes pod okem bouli velikosti tenisáku. Z ničeho nic. Výjimečně ani do ničeho nenarazila ten den, ani předchozí. Nikde žádná díra, zuby ok, a dokud si nevezmu rukavice nebo nějakou divnou lahvičku, kde by mohla být desinfekce, nebo, probůh, pinzetu, tak psa NIC nebolí. A i když bílý pes, pod kůží nevidíte nic.


Já pořád nevím, jakou sraženinu máte na mysli. Krevní? Vysrážený hematom? Trombus?

Co narazilo na překážku a vylezlo?

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.07.2023, 11:18:25 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Že tohle existuje i takhle dole, jsem teda nevěděla. 

Obrázek

A na té fotce je co? Burzitida? Takové jsem viděla u krav, ještě na vazném ustájení.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.07.2023, 11:41:58 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Hygroma. Je to tam napsané aj se zdrojem, když se zvětší.


Trochu mi uniká rozdíl mezi hygromem a burzitidou. Příčiny jsou stejné. Jo, to první se týká přímo kloubů, to druhé tihového váčku. Ale ani jedno se neudělá během procházky.

Doron
Doron (1776 příspěvků) 02.07.2023, 13:05:40 xxx.xxx.15.212
kometa:

Trochu mi uniká rozdíl mezi hygromem a burzitidou. Příčiny jsou stejné. Jo, to první se týká přímo kloubů, to druhé tihového váčku. Ale ani jedno se neudělá během procházky.


Ale tak i lymfatické řečiště se přece může porušit…

Mě jednou kůň praštil hlavou, strašnou ránu jsem dostala do obličeje, jako že mě omráčil 🤣. A od tý doby, je to určitě třicet let, mám pod okem takový otok, který nikdy nezmizel, hromadí se mi tam lymfa.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 09.07.2023, 18:20:13 xxx.xxx.235.72

ještě doplním. V sobotu ráno se to objevilo, v neděli to bylo výrazně menší a v pondělí téměř neznatelné. Od úterka nic. Možná jedno lehce citlivější místo???  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.