Aktuálně: 4 985 inzerátů174 046 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Koupel psa

Evka (neregistrovaný) 05.07.2023, 16:15:55 xxx.xxx.149.3

Mám jenom já takový problém, nebo máte stejnou zkušenost. Několikrát do roka svého Rona (Australský ovčák) v plastové vaničce umyji i šamponem, opravdu důkladně a co mi ten hajzlík vždycky neudělá. Hned při první vycházce do přírody se mi vyválí v nečem nechutným, mršině, hnoji, jakoby to dělal naschvál.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 05.07.2023, 16:17:13 xxx.xxx.147.163
Evka:

Mám jenom já takový problém, nebo máte stejnou zkušenost. Několikrát do roka svého Rona (Australský ovčák) v plastové vaničce umyji i šamponem, opravdu důkladně a co mi ten hajzlík vždycky neudělá. Hned při první vycházce do přírody se mi vyválí v nečem nechutným, mršině, hnoji, jakoby to dělal naschvál.


Se mu teda vůbec nedivím. Proč ho koupete?

Evka (neregistrovaný) 05.07.2023, 16:20:31 xxx.xxx.149.3

Dělá to až suchý ale není to asi náhoda, asi na sobě cítí ten šampon a asi mu nevoní. A proč? Protože jeho srst to vyžaduje, je zacuchtaná a špinavá. Však proto se vyrábějí psí šampony nebo se pletu?

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 05.07.2023, 16:32:57 xxx.xxx.61.175

Pletete.

Šamponem mu zničíte ochrannou vrstvu. Pokud se srst cuchá a moc špiní, je mastná, příčina bude někde… 

Vyválí se venku, aby byl zase psem.

Buďte ráda, že se neválí před bojem jako Megy. Bere na sebe pach srn, je to pak pěkně zelený pes, který je vhodný k zavření do protiatomového krytu… aby ji nepoznaly a mohla je sežrat.

Ovčák by měl mít srst docela samočistící, dyť bydlí u ovcí.

Každý den češete?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 05.07.2023, 16:33:51 xxx.xxx.47.97

Ale to velmi dobře známe. 🤪

Je to úplně normální chování. Psovi vadí ten pach šamponu. Má to obráceně. Vy smýváte mršinu, on smývá umělou vůni, která mu velmi vadí. 

Moje fena byla úplně zoufalá (a já taky), když mi jí výrostci v parku pro zábavu postříkali deodorantem.

Doporučuji raději víc koupelí jen v čisté vodě nebo koupi úplně děsně přírodního psího šamponu s co nejmenším dílem parfémů. Je dobré napsat ideálně na salony, které i prodávají kosmetiku a poptat se, co je nejvíc neutrální. Protože běžné obchody nebo e-shopy vám prodají cokoli. Já jsem hledala šampon snad půl roku než jsem objevila cosi jako lektvar z obilných klíčků, bylin a kokosového oleje. Bohužel etiketa je dávno po smrti, mám otevřené už pátým rokem třílitrovou lahev. Jinak bych vám poslala tip.

A i takový šampon pak ředit více než je doporučeno. A koupat opravdu jen když už je pes nesnesitelně špinavý. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 05.07.2023, 16:34:17 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Evka z 05.07.2023, 16:20:31

Myslím, že to není zas až tak neobvyklé, že se “navoněný” pes vyválí v něčem, aby prostě voněl dle svého gusta…

Předpokládám, že šamponů jste asi vyzkoušela několik…??   A na všechny je reakce stejná?? 

No a ted v jakém časovém horizontu po vykoupání tohle udělá….ten samý den, druhý den…max který den?? Napadá mě, že bych třeba psa druhý den (pokud by se toto dělo druhý den po vykoupání) nepouštěla prostě z vodítka.

Jinak já jsem zastánce toho koupat opravdu jen v případě nezbytné potřeby…..

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 05.07.2023, 16:37:24 xxx.xxx.20.69

já jsem Noru ani jednou nekoupala. Ani jednou.Předchozí fenu jsem koupala jednou, když se vyválela v podpapírákovi.Opravdu opravdu potřebuje australák koupat? je to pracovní pes, ne česací panenka.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 05.07.2023, 16:44:10 xxx.xxx.162.253

Já koupu psy jen před výstavou a to ještě jen tehdy, pokud je potřebuju i ostříhat. A v tom případě je pak nepouštím ze stopovačky. Jinak běžně stačí voda v rybníku. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 05.07.2023, 16:48:41 xxx.xxx.147.163
Evka:

Dělá to až suchý ale není to asi náhoda, asi na sobě cítí ten šampon a asi mu nevoní. A proč? Protože jeho srst to vyžaduje, je zacuchtaná a špinavá. Však proto se vyrábějí psí šampony nebo se pletu?


Pletete. Šampóny pro psy se vyrábějí, aby majitelé utráceli zbytečně peníze. Pes o ně nestojí. Tohle plemeno už vůbec ne.

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 05.07.2023, 17:34:59 xxx.xxx.239.133

Šetrně bez pozůstatků parfemování, lze srst (i naše vlasy) umýt žitnou moukou.

Jemně mletou hladkou (chlebovou) mouku rozmícháte s vodou na řídkou kašičku, chvíli počkáte, až to nabobtná, a hurá do mytí. 

Jen teda pozor na celozrnnou, ty plevy se pak špatně vyplachují…

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 05.07.2023, 18:07:59 xxx.xxx.189.104

 Tak já za poslední léta letoucí koupala 2x berbery a jednou pyrenejku Ginu….obé ve štěněcím věku, kdy se zaprasili, ale tak nějak ještě ta štěněcí srst neměla asi úplně samočistící vlastnosti. Jinak i psy totál od bahna …stačí nechat uschnout a je vyřešeno…všechno opadá.

Ale třeba moje dcera koupe v létě ausíka taky častěji….resp. když se koupe v jednou z rybníku tak má pak takový bahnitý odér, takže ho potom doma vykoupou….na můj vkus je to teda často, ale co už…můj pes to není, svůj názor jsem jí na to řekla….na druhou stranu chápu, že pejsovi dopřejou ten rybník, když je to čochtan a zároveň ale když potom páchne po bahně, tak ho vykoupou….

Verun
Verun (719 příspěvků) 06.07.2023, 22:35:53 xxx.xxx.220.12

Psa koupu, tak nějak se sám neudržuje, nezmokne durch, křovím se neprodírá, pořádně vydrbat kožich ve sprcháči z línajících chlupů jí baví, a ještě víc fén (ne že bych jí fénovala, ale chodí se nastavovat, když se fénuju já, tak jí taky musím na sucho pofoukat teplým ) …, v létě se koupe skoro denně v rybníce, potoce, kdekoliv…když už se koupat nelze, tak jednou cca měsíčně jde do toho  sprcháče. Je hladkostrstá suchá hned, chápu když pes schne dva dny, že se do toho někomu nechce…jasně že jsou koupači a nekoupači, to je jako do postele a nikdy do postele…

Evka (neregistrovaný) 07.07.2023, 01:21:08 xxx.xxx.149.3
Verun:

Psa koupu, tak nějak se sám neudržuje, nezmokne durch, křovím se neprodírá, pořádně vydrbat kožich ve sprcháči z línajících chlupů jí baví, a ještě víc fén (ne že bych jí fénovala, ale chodí se nastavovat, když se fénuju já, tak jí taky musím na sucho pofoukat teplým ) …, v létě se koupe skoro denně v rybníce, potoce, kdekoliv…když už se koupat nelze, tak jednou cca měsíčně jde do toho  sprcháče. Je hladkostrstá suchá hned, chápu když pes schne dva dny, že se do toho někomu nechce…jasně že jsou koupači a nekoupači, to je jako do postele a nikdy do postele…


Jsem ráda, že jste mě podpořila. Mně to příjde normální koupat psa. Nedovedu si představit kdybych to nedělala. Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.

Daja
Daja (414 příspěvků) 07.07.2023, 06:10:18 xxx.xxx.235.95
Evka:

Jsem ráda, že jste mě podpořila. Mně to příjde normální koupat psa. Nedovedu si představit kdybych to nedělala. Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.


Dobrý den ,

tak i já Vás podpořím👍 protože koupu každý měsíc oba kulíškovy i já. Duvod? Protože jsme parta canisterapeutická a za měsíc se na nás vystřída neskutečných ruk. K tomu mám jednoho bílého a na něm je to opravdu poznat. Dokonce musím i fenovat a natahovat srst páč je rasy Bišonek a tam se musí.

Za těch 20let co mám Bišonky výstavní ( a to se koupat musím) nebyl nikdy problém jen je připravit a naučit, nikdy a podotýkám, že nikdy nebyl problém se srstí ani s kuži. Jen jednou před 15lety a to mojí chybou.

Tak, že já jsem zastáncem koupání pokud je to nutné, u někoho často a u někoho nikdy. Prostě se tomu nevyhne a tečka😉

Dája

hmn
hmn (1023 příspěvků) 07.07.2023, 08:07:16 xxx.xxx.43.113

verun má psa hladkosrstého, a bišonek nemá srst australáka. Opravdu je třeba rozlišovat typ srsti.

“Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.”

nebyl, pokud by byl řádně vyčesáván, ani by nesmrděl, pokud by k tomu nebyl nějaký vnitřní  důvod, nebo se tedy nevyválel v tlející rybě, např.. AUO se češe, češe a zase češe! Koupel jen když je opravdu důvod.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 07.07.2023, 09:16:43 xxx.xxx.47.97

Evko, podstatou všech odpovědí je to, že každé plemeno a každý chovaný jednotlivec mohou mít jiné potřeby. Já mám velké pudly. To jsou psi většinou odsouzení k hodinám péče o srst včetně těch koupelí. Během prvního roku života mi obě daly najevo, že koupele ve vaně skutečně nemilují a válely se mi hned ve smradu jako vám. A protože já miluju je, začala jsem na koupelích ubírat (česat musíme stále tak jako tak), našla jim ten eko-bio nenavoněný šampon, úplně zrušila kondicionér (bez kterého se prý neobejdu). Koupeme možná tak jednou za 3 měsíce. Váš pes vám dává jasný signál, že ho vůně šamponu obtěžuje. Nezapomeňte, jak má pes citlivý čich, takže jemná vůně pro vás může být peklo pro něj. A zatímco vy byste ho po koupání umazlila ☺️, on už chce být zase co nejdříve tím nenavoněným psem.

A tak za mě radím: hledejte cestu někde mezi, která uspokojí vás z hlediska čistoty a zároveň bude respektovat vzkazy, které on vám dává.

Evv (neregistrovaný) 07.07.2023, 21:26:55 xxx.xxx.0.1

Tady bude problém nejspíš v šamponu, případně by mohl být problém že je pes špatně vykoupaný - špatně vymytý šampon ono u australáků je to docela výzva. Ještě bych popřemýšlela jestli něčím nepodpořit kvalitu srsti. Australáci se normálně koupou, každý koho znám s australákem své psy koupe.  Já třebana svoji AUO používám True Iconic - Show Beauty Bath (a další věci, páč výstavák) a feně nevadí. 

Daja
Daja (414 příspěvků) 08.07.2023, 07:33:35 xxx.xxx.235.95
hmn:

verun má psa hladkosrstého, a bišonek nemá srst australáka. Opravdu je třeba rozlišovat typ srsti.

“Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.”

nebyl, pokud by byl řádně vyčesáván, ani by nesmrděl, pokud by k tomu nebyl nějaký vnitřní  důvod, nebo se tedy nevyválel v tlející rybě, např.. AUO se češe, češe a zase češe! Koupel jen když je opravdu důvod.


Dobrý den 😉,

a o čem píšu? Hlavně si přečtěte poslední mojí větu a tam to je, že jo🤫.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.