Aktuálně: 4 979 inzerátů174 023 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Koupel psa

Doron
Doron (1773 příspěvků) 08.07.2023, 10:29:57 xxx.xxx.15.6

Já koupu vždycky na jaře, protože se stará srst krásně uvolní a pak se mi dobře vyčesává. Používám obyč šampón, březový nebo kopřivový , takový to obrovský balení, pro sebe i pro psy😊. Mají to vyloženě rádi, takový pořádný vydrbání.

Šampon není nijak parfémovanej a opravdu dlouho dlouho oplachuju.

Šeltíka, kterýho jsem měla na hlídání, jsem ale koupala několikrát, protože jeho srst opravdu neměla samočistící schopnost a jak si u nás užíval psí život, válel se zprvu ve všem možným.

Teď, když se chodíme koupat, všímám si jak se kvalita srsti liší, Gučák s kratičkou srstí schne hrozně dlouho, Dorouš i když vleze do bahna nejčernějšího, je hned čistej a okamžitě suchej, Framík ( briard ) schne taky hodně rychle a srst se zatím vůbec necuchá.

Verun
Verun (718 příspěvků) 08.07.2023, 20:06:34 xxx.xxx.220.12

A koupe se kvůli srsti nebo že by to potřebovala kůže? 

Já když vidím psí “místo”- pelech  po týdnu, co jsem ho převlekla do čistého prostěradla, je to fakt kekel. A to se pes zdá být čistý, to ho beru vlhčenýma ubrouskama, když mám pocit, že se nadmíru válela venku  v prachu….

ad plemeno: nebožka erdela měla srst co do ní vše zalezlo, kamarádka s flatkou šla z vycházky s čistým psem já se šmurýnou

Daja
Daja (414 příspěvků) 09.07.2023, 06:38:08 xxx.xxx.235.95
Verun:

A koupe se kvůli srsti nebo že by to potřebovala kůže? 

Já když vidím psí “místo”- pelech  po týdnu, co jsem ho převlekla do čistého prostěradla, je to fakt kekel. A to se pes zdá být čistý, to ho beru vlhčenýma ubrouskama, když mám pocit, že se nadmíru válela venku  v prachu….

ad plemeno: nebožka erdela měla srst co do ní vše zalezlo, kamarádka s flatkou šla z vycházky s čistým psem já se šmurýnou


Dobrý den😉,

Podle mě a podle pejsku co jsme vypozorovala, spíš potřebuje srst. Kuže vypadá v pořádku, ale když přičuchnu ke kulíškum, cítím tam ty ruce. Něco se dá vyčesat, ale na bílém je vydět, že je šedivec.

Dája

hmn
hmn (1023 příspěvků) 09.07.2023, 08:19:44 xxx.xxx.43.113
Verun:

A koupe se kvůli srsti nebo že by to potřebovala kůže? 

Já když vidím psí “místo”- pelech  po týdnu, co jsem ho převlekla do čistého prostěradla, je to fakt kekel. A to se pes zdá být čistý, to ho beru vlhčenýma ubrouskama, když mám pocit, že se nadmíru válela venku  v prachu….

ad plemeno: nebožka erdela měla srst co do ní vše zalezlo, kamarádka s flatkou šla z vycházky s čistým psem já se šmurýnou


známí mají KK, normálně udržované, normálně živené, postelové, ale to když podrbu, tak pak si vydrhnout ruce, jak je to mastné a špinavé. Tohle celoživotně od HW a PHP neznám, a ti koupel neznali/nezná. Ta srst je prostě zcela jinde.

Verun
Verun (718 příspěvků) 09.07.2023, 09:30:48 xxx.xxx.220.12
hmn:

známí mají KK, normálně udržované, normálně živené, postelové, ale to když podrbu, tak pak si vydrhnout ruce, jak je to mastné a špinavé. Tohle celoživotně od HW a PHP neznám, a ti koupel neznali/nezná. Ta srst je prostě zcela jinde.


🙄 nebaví mě hledat, co to je za plemena , nebylo by možné to rovnou psát? normální hovorový název plemene…

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.07.2023, 09:54:27 xxx.xxx.189.104

Jo to se mi občas taky stane, že pohladím nějakého psa a je to takový mastný, špinavý a teda když si pak čuchnu k ruce, tak je to docela síla. Ale teda zatím se mi to stalo jen u čistě venkovních psů. Tak si říkám, čím to je. Argumentace, že pes je venku a že ho nekoupou mi přijde jako blbost. Gina (pyrenejka) tráví čas taky hodně venku a koupala jsem jí jednou jako štěně. A jasně, když je teď sucho a hic a ona často leží pod jalovcem, kde je holá hlína a v tomhle počasí hodně prašná, tak ten prach na té srsti je, obzvlášť když si madam ještě v tom prašným suchopáru začne hrabat díru.…nebo nějakou dobu, možná než se pořádně oklepe….

Přitom srst má dle mého určitě taky nějaký stupeň mastnoty, neboť i když zmokne, tak když jí sáhnu do srsti, tak je mokrá jen na povrchu, u kůže je to suchý.

Co je teda u nás problém jsou bodláky…na ty je extrémně chytavá….ty snad na ní skáčou i z dálky. Když vezmu, že ona jde na procházce na vodítku a tak nějak se snažím jí k bodlákům nepouštět a stejně nasbírá a Mates lítá na volno, proleze kde co a neříkám, že nepřinese bodlák, ale minimálně. Ale je fakt, že Mates (berňák)  zatím není v srsti takovej medvěd (bože, kdyby to tak zůstalo) a Gině se toho nachytá spousta na ten její krásnej kožešinovej límec a pak teda na ocas…to je děs.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.07.2023, 10:09:13 xxx.xxx.189.104
Verun:

🙄 nebaví mě hledat, co to je za plemena , nebylo by možné to rovnou psát? normální hovorový název plemene…


HW - hovawart, PHP - pyrenejský horský pes. Já se taky kolikrát ve zkratkách plemen ztrácím. 🙄

hmn
hmn (1023 příspěvků) 09.07.2023, 10:43:41 xxx.xxx.43.113

sardullah, děkuji za vysvětlení

“Co je teda u nás problém jsou bodláky…na ty je extrémně chytavá….ty snad na ní skáčou i z dálky. …. pak teda na ocas…to je děs.”

to jsem si v době kovidu dovolila mít kovid, tak venčil manžel. A takhle si přišli z odpolední domů, chlap ani bů ani mů, k večeru se pes přišel přitulit na gauč, jak je jeho zvykem a jak ho drbu tak zavadím rukou o ocas - no sodoma gomora, plný bodláku a po té době již nevypreparovatelných 😠…..a chlap jako jo, má tam bodláky….💣…….a od té doby má ocas jak orvané koště bo horní část jsem musela zcela ostříhat. Jsou to už tak dva roky, možná i déle a ocas už nezarostl😕

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 09.07.2023, 12:10:44 xxx.xxx.32.22

My se pár dní zpět pozastavovali nad šarplánětem, proč je mu cítit hřbet. Opravdu jen hřbet. Takový jakoby zatuchlý. Až nám to došlo - hřbet je jediné místo, které si při plavání v rybníku opravdu nenamočí. Šampon ještě za první rok svého života nepoznal.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.07.2023, 12:48:28 xxx.xxx.189.104
hmn:

sardullah, děkuji za vysvětlení

“Co je teda u nás problém jsou bodláky…na ty je extrémně chytavá….ty snad na ní skáčou i z dálky. …. pak teda na ocas…to je děs.”

to jsem si v době kovidu dovolila mít kovid, tak venčil manžel. A takhle si přišli z odpolední domů, chlap ani bů ani mů, k večeru se pes přišel přitulit na gauč, jak je jeho zvykem a jak ho drbu tak zavadím rukou o ocas - no sodoma gomora, plný bodláku a po té době již nevypreparovatelných 😠…..a chlap jako jo, má tam bodláky….💣…….a od té doby má ocas jak orvané koště bo horní část jsem musela zcela ostříhat. Jsou to už tak dva roky, možná i déle a ocas už nezarostl😕


No my povídej….já si toho letos v ocasu hned nevšimla, vytahala jsem jí bodláčí kolem krku…bodláky v ocasu zamotaný tak, že už je schovaly chlupy a nebyly vidět a jak má (měla) ten ocas omega hustej, tak při přejetí rukou nebyly ani cítit, no a čuba  si to pak mezitím samo domo chtěla vyndat, čímž to totálně zazdila….část jsem vypreparovala, ale takovej docela velkej chuchvalec, to už nešlo…čuba už se mnou i ztrácela trpělivost. Tak jsem si řekla, že jí nebudu trápit a že to prostě ustřihnu, že ty chlupy dorostou…a teda musím říct, že už to jsou asi dva měsíce a furt má na konci ocasu místo původní okrasy takový řidší koště…nebo jak bych to nazvala. Teda doufala jsem, že až začne nasrsťovat na zimu, tak že by to mohlo dorůst. Dneska si říkám, že kdybych možná vzala prořezávací hřeben, tak bych jí to tím sice “vyrvala” ale byla by to menší škoda. A teda to co píšeš, že už to tvýmu pesanovi nenarostlo…no to mě teda moc nepotěšilo. ☹️

Už si na to teda dávám extrémně pozor a opravdu precizně prohlížím, ale …no s křížkem po funuse…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.