Aktuálně: 4 775 inzerátů176 300 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Husokachny

Kokon (neregistrovaný) 06.07.2023, 08:53:10 xxx.xxx.10.257

Dobrý den,prosím radu.Přivezla jsem si husokachny páreček, ale každý z jiného chovu. Mám je už měsíc a už pár dní pozoruji jak pouští peří a dnes jsem zastihla jak se chtějí pářit.Kachna jakoby vyhledavala místo ke schování ve slámě. Mám je na chov a je to můj první chov, ale jak jsem již četla, tak se páří a snáší vejce brzy na jaře. Tak bych ráda radu od zkušenějších jak si mám vysvětlit tohle jejich chování jako že kačer se snaží sparit a kachna se mu podvoluje a ostatní jejich chování.

kometa
kometa (4319 příspěvků) 06.07.2023, 09:43:24 xxx.xxx.147.163
Kokon:

Dobrý den,prosím radu.Přivezla jsem si husokachny páreček, ale každý z jiného chovu. Mám je už měsíc a už pár dní pozoruji jak pouští peří a dnes jsem zastihla jak se chtějí pářit.Kachna jakoby vyhledavala místo ke schování ve slámě. Mám je na chov a je to můj první chov, ale jak jsem již četla, tak se páří a snáší vejce brzy na jaře. Tak bych ráda radu od zkušenějších jak si mám vysvětlit tohle jejich chování jako že kačer se snaží sparit a kachna se mu podvoluje a ostatní jejich chování.


Viz ančovička - jestli máte opravdu “husokachny”, tak tihle kříženci jsou neplodní.

Kokon (neregistrovaný) 07.07.2023, 06:39:09 xxx.xxx.10.257

Mám tyto, asi jsou to teda pižmovky protože mají být na chov, aspoň mi to tvrdili! Foto není moje ale z chovu že kterého je mám.

Obrázek
ančovička
ančovička (863 příspěvků) 07.07.2023, 06:58:54 xxx.xxx.122.2
Kokon:

Mám tyto, asi jsou to teda pižmovky protože mají být na chov, aspoň mi to tvrdili! Foto není moje ale z chovu že kterého je mám.

Obrázek

Krásné pizmovky, ale tyto jsou na chov ještě mladé…jestli mate starší a kačer se snaží kačenky pojímat, s líhnutím bych počkala do jara..kačenka snáší asi měsíc..20-25 vajec +-, na vejcích sedí 35 dní..do zimy není dobré mladé lihnout,jsou velice choulostivé na chlad, počkejte na jaro🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.