Aktuálně: 4 864 inzerátů175 081 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Otlaky

keriton
keriton (479 příspěvků) 10.07.2023, 09:06:24 xxx.xxx.60.245

Na ifauně na to určitě byla spousta rad. Tak vykopávám znovu. Pejsánek rád lehává na tvrdém, s horkým počasím ještě častěji, a na loktech se mu začaly docela rychle dělat otlaky. Co se s tím dá dělat, co s tím děláte? Nějaké mazání má smysl? 

Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 10.07.2023, 09:52:48 xxx.xxx.162.253

U mýho psa zabírá jedině mast Protopic. Je to na předpis a cena cca 700. 

Jinak na každýho psa asi zabírá něco jinýho, já vyzkoušela všechno možný a nic, žádný efekt, až toto.

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 10.07.2023, 10:58:01 xxx.xxx.207.140

Já jsem nedělala nic. Otlaky byly jen nepěkné, ale díky bohu nepraskaly a nedělaly jiné problémy. Takže jsem ničím nemazala. Snahy o nějaké pohodlí byly marné, zvláště ve vedrech prostě pes preferoval dlažbu a kámen, dekám a pelechům se vyhýbal. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 10.07.2023, 12:01:38 xxx.xxx.235.72

Nightovi se dělali jen po dlouhých přejezdech autem - stačilo promazat jelením lojem či vazelínou před cestou. Jinak na ně netrpěla žádná naše doga.

Letití chovatelé dog říkají, že jsou jedinci, kteří můžou být celý život na betonu a otlaky nemají a jiní mají otlaky i když lehají jak princezna na hrášku

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 30.07.2023, 14:30:03 xxx.xxx.0.1

Ahoj : ) 
Asi na FB jsem videla stejne tema ohledne boje s otlaky, ale zpetne se mi ho nedari dohledat. Nekdo tam doporucil tento pripravek, tak jsem se chtela zeptat, zda s nim nebo necim podobnym mate nekdo zkusenost. 
Hachi ma ted otlaky fakt osklive. Normalne mu je promazavam Kamillem na ruce s aloe a hermankem, coz normalne funguje, ale tentokrat bez efektu.  Zkousela jsem i vazelinu, ale krome mastnych fleku vsude po baraku tez nic. 
Chystame se na veterinu, tak se zeptam na vyse zmineny Protopic, ale kuze je po nem citliva naa slunicko, tak z toho nemam uplne dobry pocit :/ 
Diky a hezky den! : ) 

https://www.callusan.cz/callusan-forte/

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 10:51:07 xxx.xxx.0.1

Pena mi sice jeste neprisla, ale koupila jsem Hachimu epesni rukavky, o ktere se s vami chci podelit 😀 

Ruzove jsou s gelovou vrstvou, ale jezdi dolu, takze je ma jen pres den. Sede ma zase na noc. Ty jsou hezky vypolstrovane, ale polstrovani je na relativne male plose, takze jak se rukavy pretaci, lezi kolikrat mimo polstrovani :/ Cerne jsou potitka na zapesti, krasne tlusta, ale klouzou velmi rychle dolu. 

Kazdopadne je ma dnes treti den, mazu rano a vecer hermankovou masti s vazelinovym zakladem, ale uz ted vidim zmenu. Hlavne si diky tem rukavum lokty po namazani nemuze vylizovat. Takze za nas muzu jako podporu v boji proti otlakum doporucit 🙂 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 03.08.2023, 13:00:25 xxx.xxx.162.253
PumaCZ:

Pena mi sice jeste neprisla, ale koupila jsem Hachimu epesni rukavky, o ktere se s vami chci podelit 😀 

Ruzove jsou s gelovou vrstvou, ale jezdi dolu, takze je ma jen pres den. Sede ma zase na noc. Ty jsou hezky vypolstrovane, ale polstrovani je na relativne male plose, takze jak se rukavy pretaci, lezi kolikrat mimo polstrovani :/ Cerne jsou potitka na zapesti, krasne tlusta, ale klouzou velmi rychle dolu. 

Kazdopadne je ma dnes treti den, mazu rano a vecer hermankovou masti s vazelinovym zakladem, ale uz ted vidim zmenu. Hlavne si diky tem rukavum lokty po namazani nemuze vylizovat. Takze za nas muzu jako podporu v boji proti otlakum doporucit 🙂 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S kde se to prosím, dá koupit? Už delší dobu něco takovýho sháním a tady v e-shopech jsem nic nenašla. Nebo jen s popruhem přes záda a za cca 800 a to teda kupovat fakt nehodlám. Nakonec jsem si vyrobila něco podobnýho z ponožek, ale shrnuje se to. 

Teď jsem koupila další Protopic a pokud chci mazat a nemít to různě otřený do kina, něco na to Dragovi musím dát. Jinak s citlivostí na sluníčko jsem se nesetkala. Asi proto, že on na něm stejně nelehá.

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 03.08.2023, 13:02:02 xxx.xxx.207.140

Taky jsem vyráběla bandáž (ne kvůli otlakům) z ponožek. Shrnování jsem vyřešila gumkou do vlasů, kterou jsem to přitáhla v horní a dolní části. Většinou to alespoň chvíli vydrželo. 

Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 03.08.2023, 13:22:50 xxx.xxx.162.253
Espiro:

Taky jsem vyráběla bandáž (ne kvůli otlakům) z ponožek. Shrnování jsem vyřešila gumkou do vlasů, kterou jsem to přitáhla v horní a dolní části. Většinou to alespoň chvíli vydrželo. 


Jo, to dělám, ale ten potvora si to občas i tak sundá. Ale jo, aspoň něco.

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 13:52:03 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.08.2023, 13:00:25

Amazon, nebo AliExpress, pokud nevadi dvoutydenni cekani 🙂 Plus jsem objednala jeden “dog elbow protector” z USA. Davam odkazy 🙂 

Ruzove navleky

Sede navleky pres lopatky

Oranzove tluste - ty maji jen male, takze jsem velke objednala z USA Amazonu 

Vysledky z AliExpressu 


Jinak puvodne jsem chtela koupit jeste ksandy, ktere by ty prvni navleky drzely. Plus jsem nasla protiskluzovy silikon v lahvi, o kterem jsem premyslela, zee bych jim na ty navleky udelala protiskluzove vestvy, ze by pak ty navleky klouzaly treba mene. Ale zatim jsem to nevyzkousela

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 13:53:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 03.08.2023, 13:02:02

Ja mam strach, abych mu tak treba nepriskrtila krevne obeh ☹️ 
Mam jeste jedny stahovaci navleky na zapesti, ktere mu moc dolu neklouzou, ale prijde mi prave, ze jsou dost tesne. 

Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 03.08.2023, 14:34:59 xxx.xxx.162.253
PumaCZ:

Amazon, nebo AliExpress, pokud nevadi dvoutydenni cekani 🙂 Plus jsem objednala jeden “dog elbow protector” z USA. Davam odkazy 🙂 

Ruzove navleky

Sede navleky pres lopatky

Oranzove tluste - ty maji jen male, takze jsem velke objednala z USA Amazonu 

Vysledky z AliExpressu 


Jinak puvodne jsem chtela koupit jeste ksandy, ktere by ty prvni navleky drzely. Plus jsem nasla protiskluzovy silikon v lahvi, o kterem jsem premyslela, zee bych jim na ty navleky udelala protiskluzove vestvy, ze by pak ty navleky klouzaly treba mene. Ale zatim jsem to nevyzkousela


Díky moc, zkusím ten Ali 👍

keriton
keriton (479 příspěvků) 03.08.2023, 15:08:19 xxx.xxx.60.207

Jé, to jsou super tipy! 

U nás je to zatím v rozumné míře, zatím ani nemažu. Ale kdyby se to mělo zhoršovat, určitě něco z toho využiju. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 03.08.2023, 15:48:00 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 03.08.2023, 15:08:19

No, Hachi ty otlaky vetsinu roku take nema niijak strasny. Vzdy se mu zhorsi v lete, kdy odmita (vic nez po zbytek roku) spat na jakemkoli pelechu/koberci/pohovce/v posteli. A vzdy, kdyz je nekde na hlidani, tak se mu to zhorsi jeste vic. Proto mazu pravidelne a preventivne (vetsinou ale jen jednou za cas, pres leto pak vic). 

Ale ted to mel opravdu osklive a udelala se mu tam malicka boule, coz me po predchozi zkusenosti ze zacatku minuleho roku dost vydesilo. To totiz prisel z hlidani s malou mokvavou bulkou, ktera se ne a ne uzdravit, az se z ni stal velky hnisavy bolak, ktery nakonec vet vyoperoval. A aby to nebylo malo, tak mu pak cela rana pukla a dalsich nekolik tydnu jsme se ji snazili zahojit. ZAcala se zlepsovat az po Wobenzymu.  

Nebylo to presne v miste nejvetsiho otlaku, ale i tak mam dalsi dozivotni trauma :/  


Info k fotkam: takhle to vypadalo pred operaci  

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 03.08.2023, 16:14:26 xxx.xxx.162.253
PumaCZ:

A takhle pak po :( Resili jsme to cele skoro 4 mesice. 
(fotky toho neejhorsiho sem radeji nedavam, bylo to fakt osklive)

Obrázek Obrázek Obrázek

Jejej, tak to měl chudák malej hrozné, to ten můj prďolka to tak nemá. Ale právě proto, že vím, kam se to až může dostat, snažím se předcházet.

keriton
keriton (479 příspěvků) 03.08.2023, 16:16:11 xxx.xxx.60.207
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 03.08.2023, 15:48:30

To je masakr ☹️

Ano, taky se to psovi výrazně zhoršilo po hlídání. On má ty otlaky trochu výš, spíš jakoby od ležení v pozici “ulovená srna”. Popravdě se mu to asi drží v rozumném stavu i díky tomu, že doma spí v noci z vícero důvodů v kleci, kde má nastláno. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.08.2023, 19:57:07 xxx.xxx.0.1

Update: Dnes rano jsem poprve aplikovala vyse zmineny Callusan Forte. Lec neni parfemovany, Hachi na aplikaci dost negativne reagoval a od odpoledne si lokty drbe, takze zbytek vypatlam radeji na haxny sobe :/  

Anonymní (neregistrovaný) 09.08.2023, 15:04:43 xxx.xxx.241.5

Náš NO to mívá každé léto, protože se chladí na betonu. Veterinář poradil Infadolan cena cca 80 Kč. Ten nám hodně pomohl. Když jsme to měli dříve do živého pomáhalo dát na nohu Enterozoo. Poté co užíváme Infadolan, tak pes má místo pouze bez chlupů. Už žádné strupy. Na podzim to krásně zaroste.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.