Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Množírny-jak vypadají

Ladislava (neregistrovaný) 11.07.2023, 05:42:15 xxx.xxx.52.183

V současnosti se ještě víc než kdy dřív často zmiňují množírny. Já tak přemýšlím jak vlastně taková množírna psů vypadá. Představují si to jako stodolu, ve které jsou nadělané kotce 2x2 m a v každém je fena, možná i od různých plemen. Je má představa správná? A jak se pak taková štěňata prodávají? Přece když přijede zájemce nemůže ho tam nikdo vzít ukázat? Toto mě vážně, Ladislava

Anonymní (neregistrovaný) 11.07.2023, 07:15:13 xxx.xxx.65.248

Zagůglete si a jistě najdete mnoho obrázků i s popisem.  

Ladislava (neregistrovaný) 11.07.2023, 08:15:14 xxx.xxx.52.183

Koukám na to, je to vážně hnus ale na druhou stranu si říkám jestli není chyba i ve psech, proč se v takto otřesných podmínkách množí, kdyby se odmítali množit tak se toto neděje.

impact
impact (409 příspěvků) 11.07.2023, 08:18:36 xxx.xxx.18.159
Odpověď na příspěvek uživatele Ladislava z 11.07.2023, 08:15:14

Kdyby se zvířata odmítala množit v otřesných podmínkách, tak jsme všichni vegetariáni. Nebo si myslíte, že se prasata, krávy, slepice či králíci mají lépe?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 11.07.2023, 08:20:47 xxx.xxx.0.1

ale štěňata z množíren se přeci neprodávají ve stodolách, chlívech, sklepech… prodávají se buď na parkovištích (k nám je dlouhá objížďka, rozbitá cesta, zrovna odjíždíme a dáme si sraz na benzínové pumpě, ať to nemáte tak daleko…) a nebo v hezkém bytě, kde je jen to právě prodávané štěně… Psí mamina tam nebývá (už má štěňat plné zuby, štěně by plakalo, kdyby vidělo maminku a odjíždělo… ) . A ke kotcům či klecím vás nepustí, i kdyby se množírna nacházela ve stejném místě, jako byt. A schovají to za hygienu chovu, abyste tam náhodou na botách nezanesli nákazu…

nepodceňujte množitele - oni to umí… A i když to náhodou neumí, tak spousta lidí si toho zuboženého drobečka stejně odveze (vždyť ho musí zachránit) a nevidí to, že díky jejich penězům pojede tento styl chovu dál. Protože dokud bude poptávka…

hmn
hmn (1023 příspěvků) 11.07.2023, 09:13:33 xxx.xxx.43.113

zde prosím definice množírny ze zákona na ochranu zvířat proti týrání:

“§ 7a 

Ochrana psů a koček při jejich rozmnožování (1)

 Je zakázán chov psů nebo koček, včetně jejich rozmnožování, v zařízení, včetně bytu, ve kterém jsou chováni a rozmnožováni psi nebo kočky v nevhodných podmínkách, které způsobují jejich utrpení, a ve větším počtu, který jim neumožňuje uspokojovat jejich fyziologické, biologické nebo etologické potřeby (dále jen „množírna“). Množírnou se rozumí zařízení, včetně bytu, uvedené ve větě první, i když není hlavním cílem činnosti chovatele rozmnožování zvířat nebo dosažení zisku.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 11.07.2023, 10:09:15 xxx.xxx.162.253

Pro mě osobně je množirna i toto, i když to tak spoustou lidmi není chápáno, protože feny se mají dobře a jsou opečovávány, ale jen do té doby, dokud rodí:

Chov je s PP, uchovní se na naprostém minimu, na feně vrh ob hárání, nic se s ní jinak nedělá, žádná práce, žádná zábava, nic, jen se dávají fotky na stránky, aby kupující viděli resp. si mysleli, jak je milována, a po skončení chovnosti se fena šoupne do útulku nebo prodá do jiné rodiny na mazlíka. I když pro ni asi líp. Ale já toto nezkousnu a myslím si, že když už ne stát, tak kluby by toto měly hlídat a nevymlouvat se, že to nejde. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale podle mě toto není chovatelská práce. Za dobu reprodukčního života feny má ona na slušný dožití přece dávno vyděláno.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 11.07.2023, 10:21:55 xxx.xxx.15.85

Pro mě je množirna i gaučová, mám doma 1, 2 nebo 3 zvířata a flakám na nich mladé, bez testu, bez znalosti předků, nehledě na vady a povahu, schválně flákat neuchovnene jedince nebo křížence a prodávat to jako plemeno. U koček je pro hodně lidí kastrace sprosté slovo, proto teď útulky přetékají koťaty, kteych se lidí zbavovali, protože co s nima, ale kastrace to ne, nebo chudák kočka, aspoň jednou koťata a pak šup do krabice a v lepším případě do lesa, kde je někdo najde, v horším utopit, umlátit, hodit do kamen. 

Je vy máte taky pudla? Já mám hotelu, vy kluka, budeme mít štěňata, ale že jsou to sourozenci z jedné množky už se neví, nebo jsou oba přenášecí nějaké vady co spřádají na štěňata,  …

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 11:16:28 xxx.xxx.147.163
Ladislava:

Koukám na to, je to vážně hnus ale na druhou stranu si říkám jestli není chyba i ve psech, proč se v takto otřesných podmínkách množí, kdyby se odmítali množit tak se toto neděje.


To myslíte vážně, že je chyba ve psech? A ne v těch množitelích?

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 11:21:20 xxx.xxx.147.163
impact:

Kdyby se zvířata odmítala množit v otřesných podmínkách, tak jsme všichni vegetariáni. Nebo si myslíte, že se prasata, krávy, slepice či králíci mají lépe?


No, ono zrovna krávy (jalovice) nebo králice či prasnice na nepříznivé podmínky reagují. V prvním případě výrazně nižším procentem zabřezávání (což souvisí s poruchami pohlavního cyklu, ale od toho máme veterináře a syntetické hormony).

A v druhém případě matka mláďata sežere - viz vedlejší vlákno. Proto jsou u prasnic porodní kotce, kde to technicky není možné. Jinak by to dopadlo bůh ví jak.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 11.07.2023, 11:22:52 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Ladislava z 11.07.2023, 08:15:14

K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 11:48:44 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud


Ale zrovna v těhle případech převládá pud nad přemýšlením  Si myslím. Proto Evropa vymírá - pominu-li romské spoluobčany. Ne, nejsem rasista, mám sousedku tohoto etnika (a sama o sobě říká, že je Cikánka), ale prostě to vidím kolem sebe. 

Běžná, “bílá” rodina má děti v průměru dvě. Ostatní spoluobčané čtyři, pět.

A je to asi evolučně správné. Prostě zachování druhu.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 11.07.2023, 11:52:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 11:48:44

No však, v těch horších podmínkách se rodí víc děti, i za války, asi jsem to blbě napsala 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 13:32:50 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

No však, v těch horších podmínkách se rodí víc děti, i za války, asi jsem to blbě napsala 


Myslím, že rozumím, co jste chtěla říci. V zásadě se shodujeme.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (27 příspěvků) 11.07.2023, 14:55:17 xxx.xxx.69.66
Ladislava:

Koukám na to, je to vážně hnus ale na druhou stranu si říkám jestli není chyba i ve psech, proč se v takto otřesných podmínkách množí, kdyby se odmítali množit tak se toto neděje.


Nebude chybka taky v kupujících? 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 11.07.2023, 18:24:26 xxx.xxx.22.213

množírna může vypadat naprosto různě, od sklepu, kde máte hromadu psů ve vlastních výkalech, po nějaké kotce někde, po prostě hodně psů v nějakém domě, ale v “normálním” režimu, co se venčí venku, chodí na procházky a tak

prostě jediný styčný bod je zaměření chovu na rozmnožování. nezdržuje se to nějakými rodokmeny, ba i plemenná příslušnost rodičů může být různá.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 11.07.2023, 20:12:12 xxx.xxx.60.52
Rezzzy:

K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud


A také tam vysíláme lékaře bez hranic…atp.

Zrovna nedávno jsem četla příběh anesteziologa, který se chlubil tím, že ženě při desátém porodu zachránili dělohu!!! Ne, že na tuto pseudohumanitu dojedeme, už na ni dojíždíme…😕

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 20:19:27 xxx.xxx.147.163
Kilian:

.kdyby nebylo kupujících, nebylo by ani prodávajícíh…


Jsem byla jedovatá a odepsala na inzerát prodeje štěňat frbula bez pp. Když jsem se zeptala, jakou mám záruku, že je to opravdu francouzský buldoček, následovala odpověď - nic mi nenutí. Jestli teda chci, tak si můžu koupit papírového za 30 000. Ten jejich je za 15 000. Jo a ty papíry nemají, protože i rodiče jsou bez pp.😲


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.