Aktuálně: 4 958 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Čeština je krásný jazyk

Anonymní (neregistrovaný) 04.08.2023, 17:30:54 xxx.xxx.148.221

“Etymologický slovník říká, že citoslovce chlubení „heč, hečte“, na Chodsku i „hejč(te)“, moravsky „heď“ má původ v imperativu „hleďž(te)“, případně jen „hleď“. Německé „ätsch“ (pochází z českého „heč“.”

Doron
Doron (1776 příspěvků) 04.08.2023, 22:04:26 xxx.xxx.24.252
efe:

…k tzv. vespolným podstatným jménům – ta označují osoby obou pohlaví bez rozdílu…

Nj, ale co ta ostatní pohlaví, aha?!


Pro nebinární navrhuji požívat výraz hosto, nebo spíše hostko.

“Hostkem pořadu bylo Alžbětko ."

Anonymní (neregistrovaný) 05.08.2023, 01:13:24 xxx.xxx.6.246
Doron:

Pro nebinární navrhuji požívat výraz hosto, nebo spíše hostko.

“Hostkem pořadu bylo Alžbětko ."


Jsem si vzpomněl na to soudco, jestli tušíte co mám na mysli. Pekárna, Langoš, chudák starosta...

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 05.08.2023, 09:24:24 xxx.xxx.62.239
Sarah01:

To je ten, co znásilnil ty ženy? 


Ne ne, Ali Ty neznáš Alžbětko?🤣

To se akorát lepí na silnici a tak…

Bylo hostem (?) pořadu Miluše Bittnerové, dost úděsný rozhovor. Alžbětko si s sebou vzalo jakousi kytku v květináči, že je to jeho kamarádka či co a všude chodí s ním.😉

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.08.2023, 10:05:46 xxx.xxx.61.107

“Blesk” a tv nesleduji, tak nevím, co je legrační. Alžbětko je evidentně člen nějaké aktivistické skupiny, netuším, o co tam jde, ale kytka jako kamarádka, jak říkáte, velmi upoutala, nezapomenutelně, tedy funguje.
Bude to asi potřeba se v těch patnácti vymezit, někdo se stane pankáčem, skinheadem, …, někam patřit, právě tak jako na oko, aby byl ve skupině někoho slavného, svého idola. Třeba i jen z rozcapenosti. Chce to psychologa.
Nějaká část bude narozena ve špatném těle. Nic nového. Také to chce psychologa.
Ale ten první případ je hodně smutný. Proč se to děje teď? Jen kvůli těm idolům na instagramu, dřív internet nebyl? Ale k těm skupinám mladý člověk přece tíhne, protože mu chybí vedení, pocit, že někam patří, jistota a sebevědomí, může se tomu někdo smát, ale ten člověk je prázdný a zoufalý a je to vina rodičů.
Je to obrázek naší společnosti - i mě, pokud se těm lidem směju, ale sama nemám na dítě čas a vykupuji si to nesmysly.

Rapotačka (neregistrovaný) 05.08.2023, 10:14:43 xxx.xxx.224.165

Psychologa?😄

Chce to fyzickou práci a makat a makat a makat !

Přejdou je úchylárny,  

všechny ty, co se potřebují vymezit.

Rapotačka (neregistrovaný) 05.08.2023, 10:21:47 xxx.xxx.224.165

Zahlédla jsem v TV ženský fotbal, znechutila mě takyhráčka

- kreatura předělaná …

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.08.2023, 10:23:23 xxx.xxx.61.107

Rapotacko, ale to píšu, vedení. Ale říkat - přejdou je úchylárny, mi přijde hodně přehnané a nefér. 
Vymezit; patřit někam, mít jistotu, není nic nového přece. Chodili jste do skauta? Do jízdárny? Sbírali známky? Ty party byly tehdy pevné. 
Teď je to hodně online. A to je veliká chyba, chyba rodičů. Sebrat telefony. Ale aj ti rodičové by mohli přestat čumět do telefonů. 

Doron
Doron (1776 příspěvků) 05.08.2023, 11:50:53 xxx.xxx.103.229
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.08.2023, 10:23:23

V Echu nedávno vyšel zajímavej článek o transsexualitě. Změna pohlaví byla chyba, myslím se jmenoval, moc zajímavý si přečíst..

S těmi sociálními sítěmi máte pravdu, dělá to velkou škodu, nereálný svět, lidé si tam vybírají jen lidi se kterými názorově souzní, takže se vlastně nic nového nedozví, jen se utvrdí ve svém postoji. Některé skupiny jsou až takové psychotické, ale účastníkům to nepřijde , protože jich tam je hodně, podporují se a nikoho s jiným názorem mezi sebe nepustí.

Rodiče mají na děti vliv jen do určité doby, pak už vychovává celá společnost. 

V té transgender problematice, mají velký vliv i sexuologové, docela se na ně zlobím. Nemyslete si, že změně pohlaví předchází nějaké důkladné psychologické vyšetření nebo psychoterapie. Adepti změny pohlaví nejčastěji chodí do skupiny, nebo i na individuální hodiny, k sexuologovi, kde se na změnu připravují , ovšem málokdo se ji odváží zpochybnit. 

Jsem tou situací hodně znepokojená, lidi často nejsou informováni ani o obrovských úskalích chirurgických a hormonálních zásahů.  Např. ta paní, která vraždila v obchoďáku u Anděla byla v procesu změny pohlaví a myslím, že testosteron, kterej dostávala , udělal svoje, zvlášť když ani před tím nebyla psychicky v cajku ..

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.08.2023, 12:18:52 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.08.2023, 11:50:53

Ano, pár dní zpět jsem koukala na dokument o ní. Přispělo to k tomu. Ale jako to byla hrůza hrůz od narození. Několik lidí, kteří tím prošli (jednomu to “zamítli”, nedoporučili, ale už nevím proč a prostě to fakt nějak neprošlo), znám. A nevím, jak to je teď, ale šlo i o peníze, znám i dva, co neměli. U jednoho to nedopadlo dobře vůbec, druhý ještě žije.
Jsem to tak rozepsala, protože mně to zesměšňování vadí. Myslím, že se dá rozlišit, co je postoj, protest, nebo porucha. Okolí toho člověka by mu ve všech případech mělo pomoct k terapii.

“Rodiče mají na děti vliv jen do určité doby, pak už vychovává celá společnost.” To musím povědět doma, že to není moje vina. 😀 Dík. 🙂

Doron
Doron (1776 příspěvků) 05.08.2023, 12:42:21 xxx.xxx.162.36

Dokument? To bych chtěla vidět, nepamatujete název?

Já ty lidi nezesměšňuju, ale ten trend jo. Nebudu se tvářit, že je to v pohodě a úplně normální, když o sobě někdo mluví ve středním rodě a má za partnera pokojovou květinu ( Já to teda neviděla).

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.08.2023, 15:38:59 xxx.xxx.61.107

Tak jsem si ten článek v Echu našla, to je teda příšerné, jak to, že dovolili tak mladému (vlastně děcko) operaci. Tzn. ještě předtím hormony. A rozhodla jen jedna dr.? A to se dnes může? Nevěřím. To si snad někdo dělá legraci. A v rodině Svědků? Nějak se mi to nezdá. 

V odkaze Rap. někdo říká, že je buď XY, nebo XX, ale to vůbec není pravda, ne proto, že Amerika je taková, ale protože prostě jsou poruchy, jsou X0, XYY a já nevím, co všechno, a třeba 1 z 200, 1 z 20000, to není málo. Ale tam je potřeba prostě pracovat, ne jak v tom článku v Echo.

Ale dospělí… ať se klíďo nazývají krabicí od bot, mně je to fuk.


Myslím, že tady nemusíme mít strach, tahle vláda nepovolí ani to, aby se spousta lidí, co nevyhovuje tabulkám, nemusela jen registrovat jako auto nebo čokl.
Hmm, tak proč vlastně nebýt auto?

Doron
Doron (1776 příspěvků) 05.08.2023, 22:11:28 xxx.xxx.24.252
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.08.2023, 15:38:59

Jj, tak to u nás chodí. To byste koukala, kolik dětí bere hormonální blokátory, rodiče se často snaží zabránit alespoň operaci, pokud dítě není plnoleté, potřebuje souhlas.

Na Dr. Fifkovou mám obzvlášť pifku, myslím, že si ráda hraje na Boha, co dělá je z mýho pohledu perverzní . Tyhle děti řeší vnější přeměnou svoje vnitřní problémy,  ale to sexuologům můžete říkat horem dolem, nic platný… 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.