Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Čeština je krásný jazyk

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 05.08.2023, 22:37:07 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.08.2023, 22:11:28

OMG. Tak to je konec. Takhle to teda neznám, před dvaceti lety.
Já to jméno odněkud znám, není to nějaká mediální hvězdička nebo tak něco? 
 

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.08.2023, 23:10:21 xxx.xxx.24.252

Fifková je stará docela. Ale kdysi měla nějakej sloupek v Mladým světě, nebo kde. Možná se pletu.

Je to známá sexuoložka, pořád se někde vyjadřuje..

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 06.08.2023, 01:08:29 xxx.xxx.62.239
Doron:

Jj, tak to u nás chodí. To byste koukala, kolik dětí bere hormonální blokátory, rodiče se často snaží zabránit alespoň operaci, pokud dítě není plnoleté, potřebuje souhlas.

Na Dr. Fifkovou mám obzvlášť pifku, myslím, že si ráda hraje na Boha, co dělá je z mýho pohledu perverzní . Tyhle děti řeší vnější přeměnou svoje vnitřní problémy,  ale to sexuologům můžete říkat horem dolem, nic platný… 


Ne ne, Doron. 

Kvůli té mé kamarádce (která byla dříve muž) jsem celou problematiku začala dost sledovat. A dr. Fifková rozhodně patří k těm konzervativnějším. 

Liberální sexuologové jsou schopni a ochotni nasazovat hormony opačného pohlaví, bojují za možnost změny pohlaví bez jakékoli chirurgické “přeměny” atd. Fifková je skutečně oproti těmto mladším dr. spíše zpátečnická.

A “hra na Boha” - může se to tak na první dojem zdát. Ale nedovedu si představit moji kamarádku, kterou znám vlastně jen po tranzici, že by žila v těle muže. Ona je šťastná, odsuzuje aktivismus, který v tomto ohledu bují, a…je prostě ženou. Nedovedu si představit ta muka těch, co se narodí v “jiném těle”. Což je ostatně název dokumentu ČT, který opět velmi velmi zkritizovala Lenka Králová (mnou zmíněná někde výše).

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 06.08.2023, 01:12:16 xxx.xxx.62.239
Doron:

Fifková je stará docela. Ale kdysi měla nějakej sloupek v Mladým světě, nebo kde. Možná se pletu.

Je to známá sexuoložka, pořád se někde vyjadřuje..


V Mladým světě měla, tuším, sloupek Sally.

Fifková se ale k sexuálním otázkám a problémům také vyjadřovala, jen to bylo v jiném časopise (Bravo?, Bravíčko? Nebo jak se to jmenovalo…).

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 06.08.2023, 01:32:42 xxx.xxx.62.239
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.08.2023, 11:50:53

https://www.youtube.com/watch?v=qvJsHumWVRI&t=5s

Alžbětko u M. Bittnerové. Ta holka (podle mě je to holka) má dle všeho nějaké psychické obtíže. To je věc, kterou ani trošičku nebudu zlehčovat. Jen mám pocit, že tou sebeprezentací jakožto nebinárního člověka se snaží tu psychiku nějak sama opravovat. Pokud opraví, tak je to jen dobře. Ale lepení se na silnice, apod., to fakt ne.

Osobně, asi i proto, že trans lidí znám víc (nejen tu moji kamarádku), genderovou dysforii považuji za megaprůšvih, medicínský problém, který se danému jedinci stal. Nebinaritu neberu, a pokud ano, tak jen jako okrajovou záležitost.

Rapotačka (neregistrovaný) 06.08.2023, 07:12:07 xxx.xxx.224.165

https://www.youtube.com/watch?v=qvJsHumWVRI&t=5s

Tahle serenáda by měla mít zvýšený dohled a dva ! asistenty,

který ji fakt uhlídají. U nás: fabrika po směně otevře brány,

vychrlí tisíce lidí, na silnicích plno = špička a magora a spol.

blokuje dopravu. Myslím, že se tam válela sama a ta její 

banda úchylů  natáčela "hrdinku zelenou" 

a brutalitu unavený, pracující lůzy, která by ráda dom 

a úchylů si nevšímá. 

Vymezující se omezenci, otravují život a vzduch už jen

svou existencí.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.08.2023, 07:19:42 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ne ne, Doron. 

Kvůli té mé kamarádce (která byla dříve muž) jsem celou problematiku začala dost sledovat. A dr. Fifková rozhodně patří k těm konzervativnějším. 

Liberální sexuologové jsou schopni a ochotni nasazovat hormony opačného pohlaví, bojují za možnost změny pohlaví bez jakékoli chirurgické “přeměny” atd. Fifková je skutečně oproti těmto mladším dr. spíše zpátečnická.

A “hra na Boha” - může se to tak na první dojem zdát. Ale nedovedu si představit moji kamarádku, kterou znám vlastně jen po tranzici, že by žila v těle muže. Ona je šťastná, odsuzuje aktivismus, který v tomto ohledu bují, a…je prostě ženou. Nedovedu si představit ta muka těch, co se narodí v “jiném těle”. Což je ostatně název dokumentu ČT, který opět velmi velmi zkritizovala Lenka Králová (mnou zmíněná někde výše).


SJá dr. Fifkovou slyšela párkrát v televizi a za mě mluvila rozumně.

balu
balu (1533 příspěvků) 06.08.2023, 08:25:53 xxx.xxx.72.176

Tohle je na mě moc - https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-novou-mluvci-ukrajinske-armady-byla-jmenovana-transgender-americanka-40439847#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je mi líto všech, co se doopravdy “narodí ve špatném těle”, ale připadá mi, jako by se s těmi lidmi roztrhl pytel, jako by to byla móda. To dost dobře vystihuje příběh, který tu byl zmíněn, kdy dotyčný/dotyčná lituje změny pohlaví. Je hrozivé, jak málo stačí v naší republice (vyspělém světě?) k závažné nevratné chirurgické změně. A ještě hrozivější, že si o tom může rozhodnout vlastně jen samo děcko. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.08.2023, 08:37:04 xxx.xxx.147.163
balu:

Tohle je na mě moc - https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-novou-mluvci-ukrajinske-armady-byla-jmenovana-transgender-americanka-40439847#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je mi líto všech, co se doopravdy “narodí ve špatném těle”, ale připadá mi, jako by se s těmi lidmi roztrhl pytel, jako by to byla móda. To dost dobře vystihuje příběh, který tu byl zmíněn, kdy dotyčný/dotyčná lituje změny pohlaví. Je hrozivé, jak málo stačí v naší republice (vyspělém světě?) k závažné nevratné chirurgické změně. A ještě hrozivější, že si o tom může rozhodnout vlastně jen samo děcko. 


Souhlas. Dítě by nemělo. To bych opravdu zakázala. Co v 15, 16 letech ví? O sobě, o světě. Když si zpětně uvědomím, jak jsem byla naivní a blbá…

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 06.08.2023, 08:58:56 xxx.xxx.61.107

fikovnice, já to beru “vědecky”, fakt neexistuje nic mezi ženou a mužem? Koukala jsem po tom kvůli psům, ale je to i u lidí, docela časté, někdy se nic neděje a někdy je to na houby. 
Není to nějaké vnitřní nastavení, víra, výstřelek. 
intersexualita

Jo, roztrh se s tím nějak poslední dobou pytel a vše, co zavání aktivismem, extremismem,… mě vytáčí, ale…

Začíná to “2. Úroveň chromozomů”.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.08.2023, 10:56:03 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

A ještě tady jeden rozhovor. Ten člověk na mě působí jako extrémní dobrák, navíc milovník zvířat. Ale nějak nejsem schopna pobrat, že je to žena (i chromozomálně…?).

https://www.youtube.com/watch?v=IlY6ET88VqA&t=496s


To má byt fakt ženská?? Já tam teda nic takového nevidím. Třeba jenom ty ruce…

Jako i ty atletky, které braly steroidy, jo, narostlo jim ochlupení, přestaly menstruovat, ale tohle?

kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.08.2023, 11:02:44 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

fikovnice, já to beru “vědecky”, fakt neexistuje nic mezi ženou a mužem? Koukala jsem po tom kvůli psům, ale je to i u lidí, docela časté, někdy se nic neděje a někdy je to na houby. 
Není to nějaké vnitřní nastavení, víra, výstřelek. 
intersexualita

Jo, roztrh se s tím nějak poslední dobou pytel a vše, co zavání aktivismem, extremismem,… mě vytáčí, ale…

Začíná to “2. Úroveň chromozomů”.


Hezký a přehledný článek. 

Ono je popisováno pohlaví chromozomální, gonadální, somatické a psychické. Co jsme se teda učili jako základ. A na každé úrovni může nastat zádrhel. U lidí i u zvířat.

Akorát to poslední je problémem zatím jenom u lidí. Tak nějak logicky. Protože pes nám asi neřekne, že se cítí být fenou (nebo naopak) A nebude se dožadovat změny pohlaví.

Tak to vidím já. Že lidi jsou rozmachaní a mají čas přemýšlet o blbostech. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.08.2023, 11:06:41 xxx.xxx.147.163
Plinka:

Trocha bolesti🤗

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obligátní odpověď. Vždyť je to jedno. Však tomu lidi rozumí.☹️ 

Když na obří billboard si nechá politik napsat, že kandiduje za Jižní Čechy…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.