Aktuálně: 4 793 inzerátů175 902 diskuzních příspěvků17 773 uživatelů

Chov pštrosů

Jelínková (neregistrovaný) 12.07.2023, 07:28:24 xxx.xxx.1.193

Kdysi u nás ve vesnici chovala jedna rodina pštrosy arické. Byli jsme u nich na návštěvě ale byla jsem ještě malé ditě. Pamatuji si velkou líheň jako lednička a v ohrádce nádherná pštrosata pruhovaná jako mladé divočáčky. Staré pštrosy měli na zahradě v dřevěném výběhu. A teď k otázce jestli má někdo zkušenost. Je to spíše hobby chov nebo se s tím dá vydělávat? Je chov pštrosů náročný? Využití je pouze na maso?

kometa
kometa (4300 příspěvků) 12.07.2023, 07:54:56 xxx.xxx.147.163
Jelínková:

Kdysi u nás ve vesnici chovala jedna rodina pštrosy arické. Byli jsme u nich na návštěvě ale byla jsem ještě malé ditě. Pamatuji si velkou líheň jako lednička a v ohrádce nádherná pštrosata pruhovaná jako mladé divočáčky. Staré pštrosy měli na zahradě v dřevěném výběhu. A teď k otázce jestli má někdo zkušenost. Je to spíše hobby chov nebo se s tím dá vydělávat? Je chov pštrosů náročný? Využití je pouze na maso?


Asi (spíš určitě) se něco vydělat dá, když si vezmu cenu pštrosího masa v restauraci. Naštěstí to tenkrát platily odbory.🙂 + z afrických pštrosů se možná prodává i peří.

Ale nechovám ani neznám nikoho, kdo ano.

Jelínková (neregistrovaný) 13.07.2023, 05:47:27 xxx.xxx.1.193

Děkuji. A co menší nandu, ten už je čistě pro okrasu nebo je také užitkové zvíře? 

kometa
kometa (4300 příspěvků) 13.07.2023, 10:50:56 xxx.xxx.224.101
Jelínková:

Děkuji. A co menší nandu, ten už je čistě pro okrasu nebo je také užitkové zvíře? 


A tak sníst se dá (skoro) všechno, že jo. To je na vás, jak k tomu přistoupíte. Jestli výhradně hobby chov nebo i užitkový.

Anonymní (neregistrovaný) 15.07.2023, 13:06:22 xxx.xxx.35.151

Tak ono se ve světě jí leccos, ale kdo se s tím vyrovná v našich socialne-kulturnich poměrech?

Klokaní maso se taky prodává, ale kdo by zabil Skipiho?

kometa
kometa (4300 příspěvků) 15.07.2023, 13:09:53 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Tak ono se ve světě jí leccos, ale kdo se s tím vyrovná v našich socialne-kulturnich poměrech?

Klokaní maso se taky prodává, ale kdo by zabil Skipiho?


Já nezabiju ani krávu, ale tatarák miluji!

Babettka
Babettka (5 příspěvků) 26.07.2023, 08:54:53 xxx.xxx.144.244

Upřímně,není to takové terno. Mám zkušenosti s nandu. Ale v rámci práce. Opravdu je třeba velká líheň. Při páření může samec samici zranit,a to dost. Někdy je to i na vet. ošetření. Po vylíhnutí je dost dlouhá doba kritická,kdy se můžou objevit vady jako vady očí, rozjíždějící se nožky…. Mimina jsou náročné na stravu,na počasí,teplotu….. takže finančně je to velká investice s rizikovou návratnosti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.