Aktuálně: 4 956 inzerátů174 143 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Krytí psem bez PP

Anonymní (neregistrovaný) 18.07.2023, 12:52:51 xxx.xxx.264.51

Ahoj, už delší dobu sháním krytí pro fenu NO bez pp a nikdo se mi neozývá na inzeráty všude možně. To se všichni stydí za bezpapíráky nebo je snad nikdo nemá?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 18.07.2023, 12:59:30 xxx.xxx.235.72

to se mi věřit nechce…

a nebo možná jsou tak rozumní, že když vidí, co je štěňat, kteří končí v útulcích nebo u lidí, kteří mít nemají psa ani plyšového… tak se do žádného krytí nehrnou.

Jasně že PP není papír, který zajistí dokonalého psa a dokonalé majitele… ale poměr v útulcích bezpapíráků a papíráků je statisticky významně jiný.

A poslední poznámka. Pes, který nekryl - TUŠÍ. Pes, který kryl - VÍ  . A tak hodně z těch, kteří mají třeba i uchovněného psa, ale kryl by jen jednou… do toho vůbec nejdou.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.07.2023, 13:06:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.07.2023, 12:52:51

Třeba proto, že rozumní lidé vidí, že útulky jsou plné psů NO a typu NO a kříženců No a NO bez papírů……. prosím zde k nahlédnutí:

https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?list_type=&plemeno=i.000106&link-utulek=

. těch s papíry najdete v útulcích minimum. Každý, kdo má psy rád a záleží mu na nich, nechce, aby jeho štěňata dopadla takhle. Psů je bambilijoun, nemusí se další dva bambilijouny narodit. 

Espiro
Espiro (354 příspěvků) 18.07.2023, 13:11:01 xxx.xxx.207.140

Xerxová: No nevím, jestli majitelé psů-samců bez PP přemýšlejí o nechtěných štěňatech. Jejich pes si vrzne, oni shrábnou nějakou tu kačku a víc neřeší. Štěňata nejsou jejich problém.

Zadavatelko, pokud jste to vy, co máte mix NO a BOM, tak můžu říct, že fenku máte moc pěknou. Ale to samo o sobě asi nebude dostatečný důvod pro množení, no. Ženský maj pravdu, bezpapírových (i papírových) NO a jejich kříženců je opravdu mraky. 

kometa
kometa (4191 příspěvků) 18.07.2023, 13:33:06 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, už delší dobu sháním krytí pro fenu NO bez pp a nikdo se mi neozývá na inzeráty všude možně. To se všichni stydí za bezpapíráky nebo je snad nikdo nemá?


Ne, za bezpapíráky se nikdo nestydí. Někteří tady je i mají. Z útulku. Ale nemnoží je.

Za mě je dobře, že se vám nikdo neozval.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 18.07.2023, 14:10:46 xxx.xxx.235.72

já vím, že hodně majitelů fenky - takové té jedinečné kámošky, si chce pořídit kopii. Pokračovatelku rodu. Náhradu…

Má to svá ale… Příroda je mrcha, genetika je složitá a u bezpapíráků a kříženců ještě složitější. Jasně že v desetiletí utvrzovaných třeba pracovních vlohách u čistokrevných linií se těch “kopií” podaří hodně, ale u kříženců kříženců??

Vím o pokusu “naklonovat” úžasnou osudovou fenečku… nedopadlo to nejlépe, vybraná fenečka (dcerka té dokonalé) byla nakonec úplně něco jiného. Dračice, ďáblice - majitelka si složitě zvykala a navíc trpěla i ta původní fenka… Navíc byl problém udat i některá další štěňata - vrh byl dost velký a hodně různorodý…

A když se tatík hledá přes inzerát - vlastně jsem pochopila, že může být skoro libovolný… tak to už vůbec nechápu. Finančně se to vyplatit nemůže a vyrůst z toho může i docela slušný průšvih… Víte, co budete dělat se třeba osmi hodně divokými štěňaty?? Když jim budou třeba dva měsíce… a zájemci se zrovna nepohrnou??

Anonymní (neregistrovaný) 18.07.2023, 15:13:42 xxx.xxx.264.51

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 18.07.2023, 15:21:44 xxx.xxx.235.72

německého ovčáka s PP koupíte kolem 15 tisíc po rodičích se zdravotními testy… to vám úspora na těch pět let krmení asi nevyjde.

problém je v tom, že ti lidi chtějí většinou “plemeno” - ne vořecha… a pokud chtějí plemeno, pak ano - já osobně zavrhuji chov bezpapíráků. Koneckonců i štěňat skoroovčáků jsou plné  útulky i dočasky…

kometa
kometa (4191 příspěvků) 18.07.2023, 15:29:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Ne, nechápete. My psy bez PP nezavrhujeme. Osobně (už jsem psala několikrát) si jednou pořídím psa z útulku, klidně vořecha vořechoviče.

Co zavrhujeme, je jejich množení. Proč? Protože takových jsou plné útulky. Byla jste se v nějakém podívat? 

Já tam v rámci praxe chodím pravidelně. A převládají střední a velcí, křížení, těžko udatelní psi. Náhoda?

Promiňte, ale argument, že ušetřím do budoucna na krmení, je směšný. Pořizovací cena zvířete je vždycky to nejmenší. Vždycky se může vynořit zdravotní průšvih (ano, i u psů papírových) a pak lítají desetitisíce.

impact
impact (409 příspěvků) 18.07.2023, 15:53:39 xxx.xxx.18.159
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Nejspíš proto, že 95% psů v útulcích jsou výsledky právě takového množeníčka.

Imho já mám krásný dvě vrčákoidní špenátka k adopci - ti budou taky čistokrevní bez PP. Místo nesmyslné produkce dalších mi raději pošlete nějaký solidní zájemce. 

Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 18.07.2023, 17:16:23 xxx.xxx.28.39
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


A proč by se měli množit? Jakej je k tomu důvod?

Ten, který uvádíte, je nesmysl. Kdybych počítala na měsíc jen tisícovku za průměrný granule, tak jsme za 5 let na 60 tisících a kde je očkování, čipování, potřeby a další péče o psa?

kometa
kometa (4191 příspěvků) 18.07.2023, 19:02:04 xxx.xxx.147.163
Naali:

Není to jen provokatér? 🤔


Možná ani ne. Stačí se podívat do inzerce. Kolik je tam bezPP štěňat. A krycích psů (varianta má PP, ale není uchovněn - proč asi?). A fen, hledajících ženicha.

Doron
Doron (1780 příspěvků) 18.07.2023, 19:10:50 xxx.xxx.70.153

Já docela chápu přání mít štěně po svojí feně nebo psovi. Tu finanční úsporu zase  moc nechápu…

Oba moji starší psi jsou velcí podvraťáci, oba moc vydaření, povahově skvělí ale i zdraví a podle mne i velmi pohlední🙂.. Lepší psy bych si nemohla přát. Jsou to psi za odměnu. Původní majitelé všem štěňatům pečlivě vybrali páníčky a jsme všichni pořád ve styku. Že by někdo z nich skončil v útulku je nepředstavitelný, to by chovatelé nikdy nepřipustili. I po těch letech.

Měla jsem psy s PP, bez PP i vyložený křižovatky. Musím říct, že můj nejlepší pes byl můj první ovčák bez papírů , vypadal teda spíš jako ten pověstnej vlčák 🤣. Ale byl neuvěřitelně inteligentní a na závodech jsme kosili všechny 😊.

Mně psy bez papírů teda vlastně nevaděj, vaděj mi množitelé, ti otrokáři psů, což můžou bejt i majitelé chovných stanic.

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 18.07.2023, 20:24:50 xxx.xxx.221.216

Když jsem hledala nový domov pro mojí kavkazandu bez PP ozvali se i lidi, kteří jí chtěli na chov…a kritérium?? Jestli prý je ostrá. Obecně myslím, že dost na tom, kolik psů …opravdu čistokrevných psů..se narodí jako nehoda, kdy má majitel psa a fenu a prostě to neuhlídal, ale cíleně chovat na psech bez PP…..navíc u německých ovčounů, kterých je všude plno s PP a nejsou to nejdražší psi na světě a i v těch s PP musí člověk vybírat……lidi vykašlete se na to…jestli chcete chovat, tak si prostě kupte štěně s PP, kde už budete vybírat s tím, že byste rádi jedince do chovu, uchovněte a pak teprve ta štěňátka…

Neználek (neregistrovaný) 19.07.2023, 07:35:25 xxx.xxx.93.10

Jestli on nebude problém v tom, že zadavatel si prostě myslí, že má doma NO. Prostě jen bez nějakého papíru. Ale že ve chvíli, kdy ten papír nemá, už nemá jistotu, že je to skutečně NO, třeba neví…. U nás v rodině jsme psy nikdy neměli, ale názor typu “Na co papíry, když nechci se psem na výstavy” u nás byl. Lidi to berou tak, že to prostě JE ovčák, jorkšír, jezevčík atd….

To, že ve chvíli, kdy je zvíře bez PP, znamená, že je to z 99% (když neuvažuju odchov po PP neuchovněných rodičích) voříšek, tj kříženec, i když exteriérově pro laické oko vypadá, jsem se dozvěděla až na iFauně, kde to někdo mezi milionem příspěvků typu “nemnožte bezpapíráky, jsou jich plné útulky” velmi trpělivě a jasně vysvětlit.

Ano, i než si člověk pořizuje blbý mobil, zjišťuje si spoustu informací, ale když má člověk dojem, že informace má, že to ví (PP výstavy, bez PP ten samý pes, akorát pro normálního člověka) tak už nepotřebuje zjišťovat.

Toť pohled neznalého člověka.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.07.2023, 08:06:48 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Ne, nechápete to správně. Já třeba mám psy jak s průkazem původu, tak ty “sekáčové” z útulku, bez papírů, který tam někdo odložil, protože - pro něj už neměli žádnou hodnotu. Rozdíly mezi nimi nedělám. Mám je ráda všechny stejně. Ale nejsem pro to, aby se psi - kterých už je opravdu víc, než hodně, dál zbytečně a nadbytečně množili. Ani jeden z mých psů neměl štěňata a mít nebude. 

Za ušetřené peníze rozhodně psovi pět let krmení kupovat nebudete, pokud mu nekupujete šrot ze supermarketu - a možná už ani to ne.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.07.2023, 08:35:01 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.07.2023, 15:13:42

Promiňte, ale vy snad děláte vaší feně zdravotní testy, požadujete je od krycího psa, budete 100% vědět, že ti psi nebudou nijak příbuzní, řešíte povahu, víte, že rodiče těch psů nepřenášeli nějakou nemoc či vadu? Jaký přínos budou ta štěňata mít, oproti například psu z útulku?
Proč množit další vořechy, když jsou jich plný útulky (a ano, často i štěňat). Jaký k tomu je důvod?

Pokud někdo nechce dávat X tisíc za psa s PP, v pořádku…v útulku těch psíků čeká spousta a zdaleka to nejsou jen nezvládnutí, nebo nemocní psi. 

Pokud chce někdo nějaké plemeno k nějakému účelu, od toho tu jsou registrovaní chovatelé, kde můžete přes rodokmeny vysledovat spoustu věcí…od zdraví, pracovních vloh i předpokladu povah. Pokud někdo produkuje nemocné PP psy, nebo chová neeticky, tak se to díky internetu většinou ví, protože ti lidé nejsou anonymní a pokud zájemce hledá, najde si všechno.

Co víte u psa bez PP? Maximálně to, že je “pěknej” nebo “hodnej”…ale to přece není kritérium k tomu, namnožit záměrně další voříšky. Pěkných i hodných psů jsou v útulcích mraky. Ono se nemusí rozmnožovat vše, co má funkční reprodukční orgány.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.