Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Krytí psem bez PP

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 19.07.2023, 08:37:12 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Neználek z 19.07.2023, 07:35:25

Ano, i než si člověk pořizuje blbý mobil, zjišťuje si spoustu informací

Je to velmi zvláštní, když budu kupovat mobil…nový mobil, tak je jasný, že si ho koupím od nějakého Franty Omáčky, o kterém vůbec nic nevím.."a pane Omáčko, vy k tomu mobilu nemáte krabici a žádný papíry??"…"nemám, ale to k provozu telefonu nepotřebujete, vždyť ho máte levněji, než kdybyste ho koupila v krámě" …"pane Omáčko, to je nějaký divný, Iphony mají na zadní straně krytu jablíčko a tenhle ho nemá"…"no ne všichni ho mají…některé se vyrobí bez toho jablíčka a ty jsou potom nestandardní a nedostanou papíry, ale vy ty papíry nepotřebujete a telefon je stejnej, jen za menší peníze"…..no a to se ještě pořád nebavíme o tom, co je uvnitř….

Nejsem PP fanatik, sama jsem 2 psy bez PP měla, ale lidi prosím, přemýšlejte o tom chvíli…PP není zárukou ničeho, snad jen toho, že máme jedince daného plemene. Z mého pohledu je PP důležité k tomu, abychom si mohli dohledat informace, protože v tu chvíli nemáme nějaké no name štěně, ale máme Karl von Banhof a už víme, kdo jsou jeho rodiče, prarodiče atd. když si dáme práci, tak můžeme dohledat strejdy, tety, bratrance, sestřenice, nevlastní sourozence, možná ne všechny, ale část určitě. Můžeme dohledat chovky a odchovy těch CHS, můžeme prohledat internet, abychom našli informace o chovatelích.

Často i slýchám argumenty, že psi s PP jsou nemocní a kam to ta plemena dopracovala…a jasně u některých plemen to může být pravda, ale….to přeci automaticky neznamená, že chov bez PP je zdravý a lepší…z jakých zvířat ty štěňata jsou?? No z těch nemocných a přešlechtěných PP. Snad jedinou vyjímkou, kde mi přijde, že PP není tak důležitý, je asi nějaké účelné pracovní spojení…ale to jsme někde jinde.

Svého času jedna známá mého známého nakryla svojí fenu stafordku - modrou bez PP (teda s PP dovezenou z Ukrajiny, ale z chovatelky papíry nedostala..), no a tak jí vybrala ženicha a těšili se na štěňátka…kéž by bylo víc těch modrých, ty se dají prodat dráž, než ostatní barvy. No jen jsem se tak zmínila jako naprostý laik, která se v těchto plemenech vůbec neorientuje a ani se o ně blíže nezajímá…jestli teda rodiče budoucích štěňátek mají nějaká vyšetření, že mám pocit, že snad ataxie je i povinná v chovu s PP…….a odpověď téhle “zodpovědné chovatelky” bez PP, která má opravdu krásnou a skvělou fenu a vybrala jí krásnýho ženicha, byla “co je to ataxie??”….takže asi tak….

eena
eena (176 příspěvků) 19.07.2023, 09:13:47 xxx.xxx.231.241

No sú potom aj ľudia typu - "aspoň niečo na tom zarobím". A nevyvrátite im to - mala som takú kamošku, ktorej som nápad s pripúšťaním jej bavorskej farbiarky (bez PP) vyhovárala hádam rok. Argumentovala, že je to kopec roboty okolo šteniat, že tak ľahko to nepredá, že nech nemnoží bezpapierákov …Jej argumenty - ale naša fenka je taká super krásna milá, a veď keď predám tak si privyrobím - tie boli nepriestrelné. Keď mi potom chodila pomaly plakať, že to je hrozné (narodilo sa jej 11 šteniat) - mala ich v byte - a posledné už rozdávala zadarmo- tak naše kamarátstvo značne ochladlo, pretože (asi moja vina) som jej necitlivo odvrkla, že som jej to vravela a proste má čo chcela tak nech sa nesťažuje. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 19.07.2023, 16:46:49 xxx.xxx.61.106

No dyť to je nápad, množit barváře. 😀 Nebo vlčáky nebo tyhlety němovčáky. 😀😀

To musíte buldočky, co jim chybí půl psa, hlavně modré, čivavy s děravou hlavou, modré staffordy s demodexem a ataxií, pomerančové špicle, kde to má hlavu
a tak!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.