Aktuálně: 4 685 inzerátů177 449 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Gingivitida

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 19.07.2023, 11:55:41 xxx.xxx.61.89

Hezký den všem!

Jak jste si možná přečetli v tématu Diabetes, Fidovi nová dr. diagnostikovala zánět dásní. Tedy spíše mluvila o kameni na zadních zubech, ale důsledně doporučila léčit gingivitidu (která je buď začínající nebo hrozící). Dostala jsem doporučení na zakoupení čehosi se stříbrem (později upřesním). Tak se chci jen zeptat, zda tu je někdo se zkušeností léčby u kočky. I když by mi Fido nikdy neublížil, matlání pasty na dásně a promasírovávání dásní si zatím neumím představit. I nějaké tipy na jiné přípravky, tipy na grif při aplikaci na dásně, atd. velmi uvítám. 🌻

biaca
biaca (588 příspěvků) 19.07.2023, 12:52:16 xxx.xxx.47.71

Ahoj Fikovnice, také jsem přemýšlela o čistění zubů kocourům.  kelpa (pro Igina - nesnáší kosti), mladší ten si je vyčistí sám pomocí kostí, dostává jednodenní kuřátka, krky apod. . 

Nejde o to, že by si kluci nenechali zuby vyčistit, ale byl by to zbytečný boj. Z toho důvodu jsem našla toto, ale nevím jestli to pouze není reklamní tah. Sprej na čistění zubů. 

https://www.amazon.de/-/cs/dp/B096S22762/ref=pd_vtp_h_pd_vtp_h_sccl_4/261-1683011-1467842?pd_rd_w=8G3yh&content-id=amzn1.sym.09878bf4-d830-4bd8-80b8-f712ac9b230b&pf_rd_p=09878bf4-d830-4bd8-80b8-f712ac9b230b&pf_rd_r=4VCJMBGN9NXFX3Z2MZ4P&pd_rd_wg=kHNxY&pd_rd_r=5f27dcfd-8a45-4d42-9082-a5498e8d9f3c&pd_rd_i=B096S22762&psc=1

kometa
kometa (4388 příspěvků) 19.07.2023, 16:24:02 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Hezký den všem!

Jak jste si možná přečetli v tématu Diabetes, Fidovi nová dr. diagnostikovala zánět dásní. Tedy spíše mluvila o kameni na zadních zubech, ale důsledně doporučila léčit gingivitidu (která je buď začínající nebo hrozící). Dostala jsem doporučení na zakoupení čehosi se stříbrem (později upřesním). Tak se chci jen zeptat, zda tu je někdo se zkušeností léčby u kočky. I když by mi Fido nikdy neublížil, matlání pasty na dásně a promasírovávání dásní si zatím neumím představit. I nějaké tipy na jiné přípravky, tipy na grif při aplikaci na dásně, atd. velmi uvítám. 🌻


Upřímně, zubní kámen ani gingivitidu jsem nikdy řešit nemusela. A moc často jsem ji neviděla ani při pitvě, na rozdíl od starších psů malých plemen. Vy jste to viděla na  vlastní oči?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 19.07.2023, 16:26:54 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ahoj Fikovnice, také jsem přemýšlela o čistění zubů kocourům.  kelpa (pro Igina - nesnáší kosti), mladší ten si je vyčistí sám pomocí kostí, dostává jednodenní kuřátka, krky apod. . 

Nejde o to, že by si kluci nenechali zuby vyčistit, ale byl by to zbytečný boj. Z toho důvodu jsem našla toto, ale nevím jestli to pouze není reklamní tah. Sprej na čistění zubů. 

https://www.amazon.de/-/cs/dp/B096S22762/ref=pd_vtp_h_pd_vtp_h_sccl_4/261-1683011-1467842?pd_rd_w=8G3yh&content-id=amzn1.sym.09878bf4-d830-4bd8-80b8-f712ac9b230b&pf_rd_p=09878bf4-d830-4bd8-80b8-f712ac9b230b&pf_rd_r=4VCJMBGN9NXFX3Z2MZ4P&pd_rd_wg=kHNxY&pd_rd_r=5f27dcfd-8a45-4d42-9082-a5498e8d9f3c&pd_rd_i=B096S22762&psc=1


Skoro 20 euro? Obávám se, že bych to zkusila maximálně jednou. Prsknout do tlamičky. To už je lepší mechanické odstranění nějakým hadříkem nebo gázou. Ale většina koček se na to prostě víte co….

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 19.07.2023, 16:32:14 xxx.xxx.61.89
kometa:

Upřímně, zubní kámen ani gingivitidu jsem nikdy řešit nemusela. A moc často jsem ji neviděla ani při pitvě, na rozdíl od starších psů malých plemen. Vy jste to viděla na  vlastní oči?


Neviděla! Držela jsem Fidka (i když to téměř nebylo potřeba) jako by zezadu a ona mu koukala do tlamky a projížděla zuby - myslím, že i pohmatem. Nijak bolestivě nereagoval, žere normálně, a to měkké i granule.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 19.07.2023, 16:33:56 xxx.xxx.61.89
kometa:

Skoro 20 euro? Obávám se, že bych to zkusila maximálně jednou. Prsknout do tlamičky. To už je lepší mechanické odstranění nějakým hadříkem nebo gázou. Ale většina koček se na to prostě víte co….


Právě! Já jí i říkala, že Fidovi budu píchat injekce jakýmkoli způsobem, ale cokoli do tlamy je pro nás (oba) problém. Tak mě to učila na plyšákovi…ale to se holt lehce zkouší na “kusu látky”…

kometa
kometa (4388 příspěvků) 19.07.2023, 16:44:31 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Neviděla! Držela jsem Fidka (i když to téměř nebylo potřeba) jako by zezadu a ona mu koukala do tlamky a projížděla zuby - myslím, že i pohmatem. Nijak bolestivě nereagoval, žere normálně, a to měkké i granule.


Já jsem holt nevěřící Tomáš. Co nevidím na vlastní oči.. Já bych se na vašem místě do té tlamičky chtěla podívat taky. Ale mám dvorní veterinářky, které by mi to nabídly samy, abych se přesvědčila.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 19.07.2023, 17:16:17 xxx.xxx.61.89
kometa:

Já jsem holt nevěřící Tomáš. Co nevidím na vlastní oči.. Já bych se na vašem místě do té tlamičky chtěla podívat taky. Ale mám dvorní veterinářky, které by mi to nabídly samy, abych se přesvědčila.


Popravdě, já byla sama vystresovaná. Ta jízda byl horor - je to přes celé město, navíc v tom vedru…

Ještě, že mám kamarádku, která mi strašně moc pomáhá. Přijela, s naložením Fida a transportem pomohla, mě podržela…👍

Bobca
Bobca (985 příspěvků) 22.07.2023, 08:26:08 xxx.xxx.20.192

Jani,já si pořídila hned ze začátku tenhle silikonový návlek na prst,že budu Maxovi čistit zuby hned zkraje,aby si zvyknul,a aby mu nesmrdělo z tlamky…Celkem držel,nemůžu říst,ale asi tím,že nejedl maso,nebo nevím čím,měl zuby pěkné,dělala jsem to jen chvíli,a pak nebylo potřeba.."šel" ve 2 letech a měl zářivý úsměv😄..Chápu,u starších jedinců to určitě bývá jinak..,jen bych tohle zkusila,není to nějak tvrdý kartáček,kterého by se asi bál…nenašla jsem ho už,asi jsem ho vyhodila,jinak bych ti ho poslala poštou..A vlastně na něj můžeš dát nějaký ten lék..

Obrázek
orionka (neregistrovaný) 22.07.2023, 10:32:26 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.07.2023, 16:33:56

Také jsem teď léčila kocoura. Tak si dovolím jednu radu :

Veterinářka nám natáhla antibiotickou pastu ( gel ) do malé injekční stříkačky. Co jedna dávka, to jedna stříkačka. Zasunout kocourovi konec stříkačky do tlamy a zmáčknout, nebyl žádný problém. 5 vteřin a hotovo. Párkrát se olízl a bylo. Geniální.

A kocour na ošetřování taky není žádné zlatíčko. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 22.07.2023, 10:41:29 xxx.xxx.61.106

Já budu zas trapná… možná se vyplatí kurz manipulace s kočkou. To není o tom, že byste něco nevěděli, neuměli se o kočku postarat, ale o ošetření, cestování, … pozitivně. Psichologie.cz má něco takového, ale trenérů určitě existuje milion, jsou online, mně to přijde divné, aby se mi kočka trápila roky.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 22.07.2023, 12:44:30 xxx.xxx.62.17
megi-the-pes:

Já budu zas trapná… možná se vyplatí kurz manipulace s kočkou. To není o tom, že byste něco nevěděli, neuměli se o kočku postarat, ale o ošetření, cestování, … pozitivně. Psichologie.cz má něco takového, ale trenérů určitě existuje milion, jsou online, mně to přijde divné, aby se mi kočka trápila roky.


Promiňte, ale vlastně mi přijde srandovní Vaše replika, že Vám přijde divné, aby se kočka trápila roky. Ono to není divné, to je špatné. Pokud to tak u Vás je, tak s tím něco dělejte, ne? 😉

Moje kočky žijí tak, že předpokládám, že většina koček by jim mohla závidět. Ale každý holt takto nastavený není, no…

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 22.07.2023, 13:44:27 xxx.xxx.61.106
Fikovnice:

Promiňte, ale vlastně mi přijde srandovní Vaše replika, že Vám přijde divné, aby se kočka trápila roky. Ono to není divné, to je špatné. Pokud to tak u Vás je, tak s tím něco dělejte, ne? 😉

Moje kočky žijí tak, že předpokládám, že většina koček by jim mohla závidět. Ale každý holt takto nastavený není, no…


No. Ach jo.

“To není o tom, že byste něco nevěděli, neuměli se o kočku postarat, ale o ošetření, cestování,”

Je to jednoduchý nácvik ošetření, cestování, přepravka, auto, vlak, cizí lidé, veterinář, ošklivé nástroje, podání léku, atp.,
jmenuje se to dnes moderně “ošetření se souhlasem” a tak podobně.

Výsledek je, že kočka/pes/lev/velryba/koza se nebojí, když vidí přepravku/doktora/nůžky/auto/cokoli.
Protože to s majitelem cvičili. Ale je to ucelený jasný výcvik, nácvik, je to jednoduché, nikdy na to není pozdě a zvířátkům je pak při cestování a ošetřování o dost lépe.

Stačí kouknout na psichologie.cz, Radechu Spudilovou, R. Zlochu, prostě Dr. Fr. Šustu a jeho klan, nebo tu paní, co je v tv s kočkami, Klára… taky vypadá, že dost ví, co dělá.

Zrovna dnes mám vyhrazený večer na tři nové kočky, jsou divoké, jedna mě chtěla podříznout drápy, hodná kočička. 🙂 A když to dám já, amatér a ignorant a neuznavač autorit, tak už kdokoli. 🙂 Teda dám… se neví, že jo, ale snažím se. Musím jen pochopit, co je jádro pudla, princip toho učení.

Recenzi na to nedám, nezkoušela jsem, ale viděla jsem hodně videí a přečetla tak deset slov a dává mi to smysl, ti lidé
jsou dnes to nejlepší, co se dá mezi odborníky na výchovu najít. A že já fakt všecko zkritizuju…

https://www.psichologie.cz/kurzy/kockokurz-vychova-a-trenink-kocky/#tab-course-section__overview

Dá se o tom číst, koukat na YT…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 22.07.2023, 14:20:49 xxx.xxx.62.17
megi-the-pes:

No. Ach jo.

“To není o tom, že byste něco nevěděli, neuměli se o kočku postarat, ale o ošetření, cestování,”

Je to jednoduchý nácvik ošetření, cestování, přepravka, auto, vlak, cizí lidé, veterinář, ošklivé nástroje, podání léku, atp.,
jmenuje se to dnes moderně “ošetření se souhlasem” a tak podobně.

Výsledek je, že kočka/pes/lev/velryba/koza se nebojí, když vidí přepravku/doktora/nůžky/auto/cokoli.
Protože to s majitelem cvičili. Ale je to ucelený jasný výcvik, nácvik, je to jednoduché, nikdy na to není pozdě a zvířátkům je pak při cestování a ošetřování o dost lépe.

Stačí kouknout na psichologie.cz, Radechu Spudilovou, R. Zlochu, prostě Dr. Fr. Šustu a jeho klan, nebo tu paní, co je v tv s kočkami, Klára… taky vypadá, že dost ví, co dělá.

Zrovna dnes mám vyhrazený večer na tři nové kočky, jsou divoké, jedna mě chtěla podříznout drápy, hodná kočička. 🙂 A když to dám já, amatér a ignorant a neuznavač autorit, tak už kdokoli. 🙂 Teda dám… se neví, že jo, ale snažím se. Musím jen pochopit, co je jádro pudla, princip toho učení.

Recenzi na to nedám, nezkoušela jsem, ale viděla jsem hodně videí a přečetla tak deset slov a dává mi to smysl, ti lidé
jsou dnes to nejlepší, co se dá mezi odborníky na výchovu najít. A že já fakt všecko zkritizuju…

https://www.psichologie.cz/kurzy/kockokurz-vychova-a-trenink-kocky/#tab-course-section__overview

Dá se o tom číst, koukat na YT…


Megi, já se s Vámi vážně nechci hádat! Opravdu, že ne!!!

ALE: Vadí mi, když napíšete (v náznaku), že moje kočky roky trpí… Fido je extrémně chytrý kocour a přepravka = veterina… Ano, až tam pojedeme třeba podvacáté, tak to bude asi zase jiné. Nicméně třeba těžkou kinetózu…co s tím…? Fungovala mu jen Cerenia a že jsem toho vyzkoušela hafo. Víte o tom (asi ano, ptž jste to četla), že cestou zpět jsem vezla i vetku v autě. Poradila přepravku přikrýt mikinou, co jsem tam měla (v těch tunelech). Výsledkem byl ještě větší strach. Jeli jsme 3 dlouhými tunely za sebou a dunělo to tam tak, že jsem se i já ptala, co to je. Jak jsem psala, jakýsi motorkář se tam předváděl a samozřejmě se tam nese blbě veškerý zvuk…

Prosím, opravdu prosím, uvědomte si, kolikrát jsem Vás vysloveně prosila, ať na mě nejste vysazená a pokud jste, ať si to, nejlépe soukromě, vyříkáme. Nic, nezájem z Vaší strany…to je pak každá moje snaha těžká. A asi to vše nebude jen můj subjektivní dojem, když si toho všímají i jiní.

Oceňuji, že jste nedávno konečně napsala, že ta vysazenost je proto, že Vám připomínám matku a sestru. Jenže za to já fakt nemůžu. Já nevím, co s tím dělat…asi si budete muset na to zvyknout. Já Vám vděčím třeba za odkazy ve vlákně Diabetes a i za to, že jsme vlastně úplně normálně komunikovaly, když jsem chtěla stahovat SZ z IF. Takže to jde… 

Heleďte, tu svoji poslední reakci jsem si mohla odpustit, za to se Vám omlouvám.

Nemusím se ale před Vámi obhajovat, že moje kočky žijí hezké životy. Jsem o tom přesvědčena…prostě to vím. Navíc pevně doufám, že přesuny autem na veterinu a zpět teď na čas skončily. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 22.07.2023, 15:53:17 xxx.xxx.61.106

Teda sorry, ale to snad čtete každý osmý řádek. S matkou to byl vtip, jako vždy. Vy se vždy snažíte najít něco špatného, ale tím ubližujete jen sama sobě. Ode mě přišla rada - ne jak zmizí kinetoza, kterou mám taky, ale jak zmizí strach, a kdybyste (a to nebyla rada pro Vás, ale obecně pro všechny, nejsme tady samy, jo) si odkaz otevřela, nebo videa o klikru a kočkách, bude to jasné. Ještě jste si o tom nic nezjistila, protože přesně jako všichni ostatní, kdo to nezkusil, říkáte “vidí přepravku a …”. Tak takto to opravdu nefunguje.
Esi nemáte otázku, jak znecitlivět přepravku, tak se mějte hezky, krásný víkend. 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 22.07.2023, 16:37:56 xxx.xxx.62.17
megi-the-pes:

Teda sorry, ale to snad čtete každý osmý řádek. S matkou to byl vtip, jako vždy. Vy se vždy snažíte najít něco špatného, ale tím ubližujete jen sama sobě. Ode mě přišla rada - ne jak zmizí kinetoza, kterou mám taky, ale jak zmizí strach, a kdybyste (a to nebyla rada pro Vás, ale obecně pro všechny, nejsme tady samy, jo) si odkaz otevřela, nebo videa o klikru a kočkách, bude to jasné. Ještě jste si o tom nic nezjistila, protože přesně jako všichni ostatní, kdo to nezkusil, říkáte “vidí přepravku a …”. Tak takto to opravdu nefunguje.
Esi nemáte otázku, jak znecitlivět přepravku, tak se mějte hezky, krásný víkend. 🙂


Ne, nesnažím se najít vždy jen něco špatného. To je Váš pohled na věc. Myslím, že je to dokonce naopak. Že, když už reagujete na mě, a najdu tam něco pozitivního a užitečného, jsem Vám za to vděčná. 

Stran rad od Vás - mnohokrát jsem Vám poděkovala…a vážím si každé dobře míněné rady, od kohokoli. 

A přeji také hezký víkend!

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.07.2023, 16:45:56 xxx.xxx.0.1

Megi, já  jsem velký zastánce clicker- tréninku a své kocoury mám vycvičené. Ale kocour zvláštním způsobem pozná, že jdeme pouze cvičit, tj. a spolupracuje, a kdy jdeme na veterinu (to holt musí být po mém a do přepravky ho dostanu - sám tam nevleze)

Kinetoza, pokud není psychického původu nevymizí. Má neteř ji má také, ale dá se jí zamezit pomalou jízdou tj. z toho důvodu jsem Fíkovnici navrhovala kočárek (tedy alespoň jí to určité míry pomáhalo)

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 22.07.2023, 16:55:15 xxx.xxx.62.17
biaca:

Megi, já  jsem velký zastánce clicker- tréninku a své kocoury mám vycvičené. Ale kocour zvláštním způsobem pozná, že jdeme pouze cvičit, tj. a spolupracuje, a kdy jdeme na veterinu (to holt musí být po mém a do přepravky ho dostanu - sám tam nevleze)

Kinetoza, pokud není psychického původu nevymizí. Má neteř ji má také, ale dá se jí zamezit pomalou jízdou tj. z toho důvodu jsem Fíkovnici navrhovala kočárek (tedy alespoň jí to určité míry pomáhalo)


Biaco, ano, pomalá jízda to mírní.

Takže jedu s ním vždy co nejpomaleji, dokonce občas na blikačky. 

Já sama jako dítě trpěla kinetózou, je to samozřejmě moc nepříjemné a často končilo zvracením. Ale ještě jsme s kamarádkou vypozorovaly, že Fidovi možná trochu pomáhá, když vidí z přepravky ven. Tak to teď tak děláme. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 23.07.2023, 09:15:57 xxx.xxx.82.160

Kinetoza…….má neteř ji má také……

Jen poznámka :

Co by dítě mě děsila každá cesta autobusem, autem se moc nejezdilo…..až do doby, než jsem na svoji krátkozrakost nasadila brýle. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.